Sağ tık ve takılma sorunu

morgoyo
27-08-2017, 22:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarımda şöyle bir problem yaşıyorum. Bazen sağ tık yapmaya çalıştığımda, ( nerede olursa olsun masaüstü, dosya gezgini veya tarayıcı fark etmez) seçenekler görünmüyor ama seçeneklerin olması gereken yerlere tıkladığımda sanki açıkmış da orada bir şeye tıklıyormuşum gibi oluyor (mesela özellikler açılıyor, link yeni sekmede açılıyor vs.)

Başka konuları gördüm benim sorunumu yaşayan görmedim. Normal sağ tık sorunundan farklı olarak donma olmuyor bende ve bunula beraber windows bildirimleri, çalıştır, cmd, sistem tepsisi boş görünüyor ve windows bildirimleri boş görünüyor (sadece çerçeve görünüyor onundışında bir şey görünmüyor.) Sorun bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor ama yine de ara ara tekrarlanıyor.

Ne yapacağımı bilemedim araştırdım ve çözümde bulamadım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. :)

Sistem Bilgilerim
  • ASUS / N550J
  • Windows 10 Pro 64-bit
  • Intel Core i7-4720 HQ CPU @ 2.60 GHz 2.59GHz
  • Intel GTX 950M
  • Google Chrome
  • NOD32 (Eset)
  • 8 GB
  • iPhone iOS 10
  • - Tabletim yok -
  • Turkcell
PhantomOfGames
29-08-2017, 17:16   |  #2  
Taze Üye
2 mesaj

Mouse yada mouse driverlerın ile ilgili bir sorun var gibi görünüyor. drive booster 5 beta kur bilgisyarına ucretsiz zaten sonra sistemi tarat buldugun tüm driverları güncellesin.

NeroTM
17-05-2018, 10:51   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

Bende bu sorunu yaşıyordum.

Sorunu 

[MEDİA/]https://youtu.be/-sl6WB5I9JE[/MEDİA]

White-Fox
17-05-2018, 11:27   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Bu gibi sorunların nedeni ; Windows'un kayıt defterinin zarar görmesi buna virüslerde yol açabilir saçma sapan temizleme programları da.

Çözüm için ise ; Sistemi geri yüklemeyi deneyebilirsiniz.Formatta atılabilir.Elle kayıt defteri düzeltilebilir(uğraştırır).Kayıt defterini onaran MS'nin kendi programları denenebilir.

Kola gelsin...