sağ tuş menüsü

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
TuncaBozkurt
27-10-2006, 18:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

windows xp de sağ tuş menüsünde;
-Hedefi Bul
-Gizli Dosyaları Göster / Gizle
seçeneğini nasıl gösterebilirim

cihanyurtsever
27-10-2006, 18:28   |  #2  
Yeni Üye
48 mesaj

bilgisyarımda önge araclar menusü klasör seenekleri görünüm /göster / gösterme

barisaydiner
27-10-2006, 21:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

bu adreste win95 için anlatımı var ama xp de denemedim

bu adreste uygun bir program var ama senin isteklerini yerine getirir mi bilmem

bu adrestede bi kaç açıklamalar var. sayfada "right click" die aratırsa bir çok şey bulabilirsin

TuncaBozkurt
27-10-2006, 22:01   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

bu aslında benim sorunun değil.bi arkadaş sormuştu da onun için sordum.yine de teşekkürle,r.

viking20
23-11-2006, 13:23   |  #5  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Maus {dosya/prog.}sağ klik/Gönder[Sendto]menüsündeki eksik olan özelliklerin tamamlanması,veya buraya yeni(isteğe bağlı) özelliklerin ilave edilmesi konusu:
I-Programlar:
MSPictureIt

Set SendTo 1.0

Send It Here! 1.0

SendTo Magic 3.0.3

RightClick

Context Magic 1.0.b5

'gibi programlar olası,olası diyorum çünkü bende henüz araştırma safhasındayım(srry;biraz erken oldu, belki aceleci davrandım).Sizde bana yardımcı olun,ltf.
Benim maus/sağ klik/Gönder(sendto)menüsünden 6 adet özellikten şu an sadece 2 tane kaldı(fareler kemirdi),canım yandığı için konu ile şu an yakından ilgiliyim.Terzi söküğünü dikemez derler,doğru laf.
-----------
II-Manuel:
Windows dizinindeki sendto klasörünü açın,kendi klasörünüzün olduğu yere giderek sağ tıklayın ve kısayol oluştura basın.Daha sonra bu kısayolu,daha önce açtığımız"sendto" klasörünün içine atın(yapıştırın),pencereyi kapatın.Şimdi Gönder(sendto)menüsünü açtığımızda sizin klasörün adı da listede görünecektir.
--------
Gönder(sendto)menüsü eksik özelliklerinin tamamlanması:

--------
Diğer bir yöntem:
Başlat > Çalıştır'a sendto yazıp enter'a basın.
Açılan klasör'ün içeriği gönder menüsündeki uygulamalardır.
Gönder menüsünün orjinal hali aşağıdaki gibidir. Bu klasör'e eklediğiniz kısayollar sağ tık gönder menüsüne eklenir.
Aşağıdaki link'ten rar dosyasını indirip içeriğindeki simgeleri sendto klasörüne yapıştırın...

sendto menüsü orijinal durumu:(olması gereken)
Sıkıştırılmış Klasör
Masaüstü (kısayol oluştur)
Posta Alıcısı
Belgelerim
3 1/2 Disket(A)
CD Sürücüsü (G)
yukarıda verilen rapid linkinin açılımı aşağıdaki gibidir:
Belgelerim.mydocs
Masaüstü (kısayol oluştur).DeskLink
Posta Alıcısı.MAPIMail
Sıkıştırılmış Klasör.ZFSendToTarget
Not:Rapid linkinin açılımını yapıp bana gönderen forum arkadaşım CU_GS7 'ye burada tekrar teşekkür ederim.
------
[Sağ klik,masaüstüne gönder seçeneği yok.Bir yardım etseniz...Teşekkürler.]
Bilgisayarım'dan o klasörün bulunduğu klasöre git ve klasörü masaüstüne doğru sağ fare tuşuna basılı tutarak sürükle ve masaüstünde çıkan menüde "burada kısayol oluştur"u seçersen tamamdır.
[Öyleyse ikinci yöntemi deneyelim. Bunun için önce "gizli dosyaları göster"i aktif hale getirmen lazım. Sonra bilgisayarımdan
C:\Documents and Settings\<kullanıcı hesabın>\SendTo klasörüne git, orada yeni bir boş metin dosyası kaydet ve adını (uzantısı olan .txt ile birlikte) Masaüstü (kısayol oluştur).DeskLink olarak değiştir. Artık dosyalara sağ tıklayıp gönder dediğinde menüde masaüstüne kısayol seçeneği çıkacaktır]

inceleyebilirsin.
Oradaki açıklama anladığım kadarıyla Sağ klik menüsündeki seçenekleri inaktif ya da aktif yapmakla alakalı.Ama benim istediğim sağ klik menüsüne nasıl yeni seçenek ekleyebilirim?
[Önemli olan metin belgesi olması değil, word belgesi de olabilir herhangi bir başka belge türü de olabilir, önemli olan yeni yani içinde hiçbir veri barındırmayan bir dosya yaratmak. Bunun için de ekranda boş bir yere sağ tıklayıp yeni menüsünden herhangi bir türü seçebilirsin, ben örnek olarak metin belgesini seçtim. Diyelim yeni bir metin belgesi yarattın masaüstünde, dosya uzantılarını gösteri açtıktan sonra şöyle bir dosya göreceksin: Yeni Metin Belgesi.txt, eğer bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçiliyse o zaman dosya adını Yeni Metin Belgesi olarak görürsün ki dosyanın adını değiştirdiğimizde işimize yaramaz. Şimdi yapman gereken Yeni Metin Belgesi.txt dosyasının adını Masaüstü (kısayol oluştur).DeskLink olarak değiştirmen, buradaki işin püf noktası .txt olan dosya uzantısının da .DeskLink olarak değişmiş olması gerektiği. Şimdi dosyanın ikonu da değişmiş olacak ve bu dosyayı sendto klasörüne kopyalayabilirsin artık].
----------------
Microsoft Picture It ,[farklı yazılımları]

Adding a Program to the "Send To" Menu:

Son Düzenleme: viking20 ~ 23 Kasım 2006 22:01
TuncaBozkurt
24-11-2006, 18:28   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

yine döktürmüşsün.sağol.