Sahte güvenlik yazılımlarına yakalanmayın!

CHIP Online
02-06-2009, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Milyonlarca bilgisayara sızan sahte güvenlik yazılımlarının ardında yatan tüm gerçekler burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Saht ... lanmayin_12945.html

Resimlerle: Sahte güvenlik yazılımlarına dikkat!

İnternet, sunduğu sayısız avantajına rağmen, içerisinde barındırdığı tehdit unsurlarıyla da oldukça dikkatli olunması gereken bir mecra. Bu nedenle internete bağlanan kullanıcıların verilerini korumak için mutlak suretle güvenlik yazılımlarını bilgisayarlarında bulundurmaları şart.

Ancak antivirüs ya da benzeri güvenlik yazılımlarını kurmakla da kullanıcıların işi bitmiyor aslında. Bu yazılımları sürekli güncel tutmak, belirli aralıklarla bilgisayarlarını taramadan geçirmek bu işlemlerden sadece birkaçı.

Fakat güvenlik yazılımlarını bilgisayarınıza kurarken yazılım tercihinizi de doğru yapmanızda sonsuz fayda var. Bilindiği gibi dünya çapında haklı şöhrete sahip olan güvenlik yazılımlarını kullanmanızda hiçbir sakınca yok; buna rağmen adı duyulmamış ve genelde kendini güvenlik yazılımı olarak kullanıcılara lanse eden birçok yazılım, aslında kullanıcılara virüslerden bile daha fazla zarar verebilmektedir.

Bu nedenle bu makalemizde, virüslerden koruduğunu sandığımız, ancak bizi onlardan bile daha fazla tehdit eden sahte güvenlik yazılımlarını mercek altına alıyoruz. Basitçe bu sahte yazılımların nasıl çalıştığını, ve bu yazılımların kısa bir listesini sizlerle paylaşacağız.

Tüm konu: Sahte güvenlik yazılımlarına yakalanmayın!

Resimlerle: Sahte güvenlik yazılımlarına dikkat!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizin gözlemlediğiniz bu türde bir sahte güvelik yazılımı oldu mu?

ECHELON_
02-06-2009, 01:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

geçenlerde bir yerde okumuştum indirdiğiniz vırus programı eğer sahte ise yukarıdakine benzer wındows pencereleri üzerinden vırus ya da güncelleme uyarısı verir

hiç bir gerçek vırus programı wındows pencereleri üzerinden güncelleme ya da uyarı vermez sahteler hariç

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 02 Haziran 2009 01:21
Fattur
02-06-2009, 19:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj
SCARFACE_

geçenlerde bir yerde okumuştum indirdiğiniz vırus programı eğer sahte ise yukarıdakine benzer wındows pencereleri üzerinden vırus ya da güncelleme uyarısı verir

hiç bir gerçek vırus programı wındows pencereleri üzerinden güncelleme ya da uyarı vermez sahteler hariç

onu sahte antivirüs yapanlar gözden kaçırmış olsalar gerek.Yakında düzeltirler Kahkaha

tayartekin
02-06-2009, 20:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
802 mesaj

yüzlerce cracklenmiş antivirüs yazılımı var. ben pek tavsiye etmem. hem tehlikeli hem de antivirüsü bozuyor. bozulan antivirüs ne işe yarar ki. ben devamlı deneme versiyonu kullanıyorum

H@ckerCesur
03-06-2009, 21:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

bu defa antivirüssüz bilgisayar kullanımı demeyecegim. Antivirüs + Bilinçli kullanıcı diyecegim. Meslegim bilgisayar teknik servis olduğu için bu tür zararlılarla çok başettim. İmzamdaki Formata Son konusundaki yöntemle sorunu olanlar kurtulabilirler.

Semih Özyurt
03-06-2009, 22:46   |  #6  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

şimdiye kadar hiç sahte antivirüse raslamadım raslamakta istemem bu saatten sonra Beğendim