Sahte Intel işlemci tehlikesine dikkat!

CHIP Online
08-03-2010, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Intel'in en son ve en gelişmiş işlemcisini buradan alan tüketiciler çok şaşırdı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/saht ... e-dikkat_18730.html

Intel'in i7 920 işlemcilerinden satın alan bazı tüketiciler, sahte işlemcilerle karşılaşarak şaşırdı.

9 Kişinin sahte işlemci aldığı şimdilik aktarılan bilgiler arasında. Bu işlemcileri satan ise ABD'li online satış mağazası Newegg oldu. Ancak bu sahte satış kasıtlı değildi.

Kilden bir soğutucu, fan yerine etiket, işlemci yerine ise bir hurda metal parçası kutudan çıkanlar arasında. Kutunun üzerinde ise sahte "Fabrikada mühürlendi" etiketi yer alıyor.  Kutudaki yazılarda yazım yanlışları olduğu da göze çarpıyor. Kutudan çıkan kitapçık ise zımbayla tutturulmuş boş bir kağıt demeti.

Olayı araştıran site bunların kasıtlı bir dolandırıcılık girişimi değil, uzun süredir mal sağlayan bir toptancıdan gelen demo ürün kutuları olduğunu ortaya çıkarttı ve gerekli açıklamada bulunarak müşterilerden özür diledi.

Tüm konu: Sahte Intel işlemci tehlikesine dikkat!

İzleyin: Intel'in rock yıldızı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Aldığınız malı ne kadar iyi kontrol ediyorsunuz?

heatblast
08-03-2010, 18:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,260 mesaj

ben vatan bilgisayardan alırım hep

ADEM-KAYA
09-03-2010, 00:12   |  #3  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Kutusunu açıp içini inceleyip öyle alırım.

Vatan Bilgisayardan almıştım.

xxömür
09-03-2010, 10:07   |  #4  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

kesinlikle diğini bidiğini inceleri en ufak bişeyde değiştiririm

alper35.5
13-03-2010, 00:18   |  #5  
alper35.5 avatarı
Yıllanmış Üye
390 mesaj

internetten kargo yoluyla alıyorsam kuryeyi hemen göndermem ürünü çalıştırır ve sorun halinde zabıt tutturur gönderirim ama şimdiye dek hiç kasa içi bir parça sipariş vermedim o yüzden işlemcide olsun başka bir şey olsun kutuyu açıp incelemeden yollamam kuryeyi heralde ama