sahte sony mp4 sorunu!

fatisi
09-01-2007, 15:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

kardeşlerim,bende de sahte sony mp4 aldım :( bende video formatı olarak ASF oynatıyo,am hiç bir şekilde videoları cihazda göremiyorum,içinde hangi dosyaya atacağımı bile bilemiyorum. bilgisayara bağladığımda fotoğraf,mp3 vr ebook lar için ayrı dosyalar olmasına karşın videolar için ayrı bir klasör bulamıyorum. fakat cihazla kayıt ettiğim videoları,fotoğrafların içinde bulunduğu 100media adlı klasörün içine kaydediyor. ASF ye çevirdiğim videoları bende oraya atıyorum fakat yine göstermiyor. uzun zamandrı boğuşuyorum bu cihazla,yardımlarını bekliyorum.

make-believe
09-01-2007, 21:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Advanced Streaming Format-Gelişmiş Aktarım Biçimi (ya da ASF, sonra Advanced Systems Format-Gelişmiş Sistemler Biçimi olarak değiştirildi) Microsoft'un sayısal ses ve sayısal görüntü için içerik biçimidir, özellikle aktarım ortamı için kullanılır. ASF Windows Media çalışmasının bir parçasıdır.

'Biçim görüntünün ya da sesin nasıl kodlanacağını belirlemez, ama onun yerine görüntü/ses yapısını belirler. Bunun anlamı temel olarak ses/görüntü dosyaları herhangi bir kodlayıcı ile kodlanabilir ve buna rağmen ASF biçimi içinde bulunabilir. Bu özellik QuickTime, AVI, ya da Ogg biçiminlerinde de bulunur.

ASF biçiminde en çok bulunan dosya biçimleri Windows Media Audio (WMA) ve Windows Media Video (WMV) dir.'

ASF de microsoft'un bir görüntü standardı aslında. Neden göstermediğini anlamış değilim.

fatisi
09-01-2007, 23:34   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

bende anlamadım arkadaşım,ne yaptıysam olmuyor,videoları ASF ye çevirip bilgisayarda izleyebiliyorum fakat cihazda dosya görünmüyor. :(

make-believe
10-01-2007, 00:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
fatisi
bende anlamadım arkadaşım,ne yaptıysam olmuyor,videoları ASF ye çevirip bilgisayarda izleyebiliyorum fakat cihazda dosya görünmüyor. :(
Boşuna sahte değil demek ki, gösteremediğine göre...

Son Düzenleme: make-believe ~ 10 Ocak 2007 00:13
fatisi
10-01-2007, 01:13   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj

total video converter ile ASF ye çevirdim,bukez gördü ama " ? "  çıkıyo,açmıyo. Acaba cihaza yüklemem gereken bi dosya mı var?

fatisi
10-01-2007, 02:07   |  #6  
OP Taze Üye
10 mesaj

arkadaşlar çözdüm... :D Blaze Video Magic 2.0 ile ASF-MP4 e çevirdim videoları,artık izleyebiliyorum,hemde sorunsuz!!! :D
Problemi olan arkadaşlar için öneririm,beni büyük sıkıntıdan kurtardı bu program arkadaşlar!

piloturkey
20-01-2007, 15:32   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar bende SONY çakma aldım  bir sorunum var diyelimki şarkıyı dinliyorum ama ana menüye nasıl döneceğim cihazı tekrar açıp kapamam gerekiyor nasıl yapılacak?

vedataksoy
08-02-2007, 16:12   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

fatisi tesekkür ederim kardesim bendede ayni sorun vardi artik rahatlikla videolari cevirip izleyebiliyorum...

fatisi
08-02-2007, 22:53   |  #9  
OP Taze Üye
10 mesaj

Bendekinde menü tuştna basınca geri dönüyo dstum,dene istersenbi...

ckuruz1907
09-02-2007, 13:12   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

kardeş saol bunları çevirdim oldu ama çok yer kaplamıyormu videolar? 6 dakikalık video 37 mb ben mp4 az yer kaplar diye aldım. böle olursa en fazla 3 5 tane video yükleyebiliriz buna bi çare yok mu? yardımcı olursan sevinirim

fatisi
10-02-2007, 15:09   |  #11  
OP Taze Üye
10 mesaj

Evet dostum,videoları ASF-MPEG4'e çevirdiğinde boyut hemen hemem iki katına çıkıyo. Programda,çevirmek istediğin dosya türlerinin adının yazılı olduğu yerin yanında SETTİNG var,ordan video ve ses kalitelerinde oynama yaparak boyutu düşürebilirsin.

Son Düzenleme: fatisi ~ 10 Şubat 2007 15:10
nivsiti
16-08-2007, 08:35   |  #12  
Taze Üye
3 mesaj
make-believe
Advanced Streaming Format-Gelişmiş Aktarım Biçimi (ya da ASF, sonra Advanced Systems Format-Gelişmiş Sistemler Biçimi olarak değiştirildi) Microsoft'un sayısal ses ve sayısal görüntü için içerik biçimidir, özellikle aktarım ortamı için kullanılır. ASF Windows Media çalışmasının bir parçasıdır.

'Biçim görüntünün ya da sesin nasıl kodlanacağını belirlemez, ama onun yerine görüntü/ses yapısını belirler. Bunun anlamı temel olarak ses/görüntü dosyaları herhangi bir kodlayıcı ile kodlanabilir ve buna rağmen ASF biçimi içinde bulunabilir. Bu özellik QuickTime, AVI, ya da Ogg biçiminlerinde de bulunur.

ASF biçiminde en çok bulunan dosya biçimleri Windows Media Audio (WMA) ve Windows Media Video (WMV) dir.'

ASF de microsoft'un bir görüntü standardı aslında. Neden göstermediğini anlamış değilim.

nivsiti
16-08-2007, 08:45   |  #13  
Taze Üye
3 mesaj

vallaha arkadaşlar bende çok uğraştım ama olmuyor asf
formatında settings bölümünde oynamalarla da denedim ama bi sonuç elde edemedim banada yardımcı olursanız sevinirim birdi çektiğimiz videolarda sağ tıklayıp özellikleri seçtiğimde gelen menüden özeti seçiyorum ordan gelişmişi tıkladığımda gelen menün video akış adı 2 diyor cihazdakinde fakat başka videolara baktığımda video akış adı 1 diyor bunun bir anlamı varmı acaba hata buradanmı kaynaklanıyor yani biz asf formatına cevirirken ek ayarlamalarmı yapmamız gerekiyor belki böylece video 2 olur vede izleyebiliriz ayrıca fatiş kullanıcı isimli arkadaş video blaze magic 2.0 da ben yaptım diyor ben denedim olmadı nasıl yaptığını yazarsa sevinirim ayrıcı o program key istiyormu

fatisi
18-08-2007, 11:09   |  #14  
OP Taze Üye
10 mesaj

kardeş bi 10 gün sonra eve geçicem,programı ilacını gönderirim,ok? ben hala o programı kullanıyorumşistediğim videoyu izleyebiliyorum.

THE-PRATES
02-01-2008, 02:13   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar merhaba..video izleyemiyorum demişsiniz bazılarınız o bulduğunuz video çevirici blaze magic 2.0 ben onu çok denedim,arkadaşlar hazır asf videosu atsanız bile dosyayı tanır ama soru işrati olarak görür,neyse soruna geleyim ben bu cihazı aldığımda kimse daha mp4 nedir bilmezdi.bu cihaz iki tip olarak üretildi,birincisine o yazdığım blaze magic 2.0 oluyor yani ondan çevirip atıyorsunuz ama benim ki diğer tip üretilen modeliydi,bu iki model arasında hiçbir fark yok sadece yazlımları farklı o bahsettiniz program ben de işe yaramdı eğer aranızda mp4 üne o program uymayan varsa o zaman onun mp4 ü benim modelden.onun için ise ayrı bir program var,ben çok çektim bu programı bulmak için,çevirisi çok süper ve donma,karalenme kesinlikle olmuyor.muhteşem bir ses ve görüntü çevirisi var,sunplus pmp transcoding tool,eğer bahsettiğiniz program başka arkadaşlarda işe yaramadıysa o zaman bu program kesin yarar.link veriyorum sizlere ama unutmayın bu program zip halinde alt dosyalarda zip halinde normalde 13 MB.işte link http://rapidshare.com/files/28717723/sunplus.zip.html