Sakın seksi pozları için tıklamayın!

CHIP Online
07-06-2010, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Facebook'ta yayılan bir tehlikeye karşı uyanık olun! İşte seksi fotoğrafların tehlikesi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/saki ... klamayin_20493.html

Resimlerle: Facebook Romanya güzeli Iulia Mladin

Facebook'ta seksi video kandırmacası haberinde aktardığımız tehlikenin yeni bir türevi Facebook üzerinde yayılıyor.

Kullanıcılar Facebook hesaplarında, arkadaşlarının "Miranda Kerr'in seksi pozları" isimli bir bağlantıyı beğendiğini görüyor ve merak ederek tıklıyor. Daha sonra bu bağlantı yeniden yönlendirme yapıyor ve daha çok kullanıcı bu mesajlar ile karşılaşarak sahte bağlantılara tıklıyor.

Kullanıcıların karşısına Miranda Kerr'in pozları çıkmıyor. Henüz güvenlik şirketleri tehlikenin boyutlarıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak daha önceki olay ile aynı tehlike söz konusu olabilir, yani farklı yöntemler ile kullanıcıların sistemlerine virüs bulaştırılabilir, Facebook hesapları ele geçirilebilir.

Bu konu henüz netliğe kavuşmamış olmasına karşın CHIP Online olarak, okurlarımızı Facebook üzerinde daha önce örneği görülen bu tür tehlikelere veya sahteciliklere karşı uyarmak istedik. Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Arkadaşlarınız beğense bile açıldığı siteyi tanımıyor ve güvenmiyorsanız, bu tür bağlantılardan uzak durmanızda fayda var.

Tüm konu: Sakın seksi pozları için tıklamayın!

Resimlerle: Facebook Romanya güzeli Iulia Mladin

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu uyarıyı gördünüz mü?

msametg
07-06-2010, 01:20   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

ben bu bağlantıyı gördüm. bi kız beğendi olarak görünüyordu. merak ettim. tıkladım bi sayfa açıldı. resimler için tıklayın yazıyordu. tıkladım ancak bişey olmadı. bende kapattıp. virüs bulaşmışmıdır?