"SaKLa 2" ile bütüüüüün dosyalarınızı saklayın..

eryaz
05-12-2006, 16:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

.
Bilgisayarınızdaki bilgilerin tamamını 'SaKLa 2' ile SaKLa'yın ve doğru şifre girilene kadar hiç kimse bilgisayarınızın içeriğini görüntüleyemesin, ayrıca sizden başka kimse bilgisayarınızı açamasın !

Bu yazıyı okuyabilecek seviyeye gelmiş olan her insanın rahatlıkla kullanabileceği 'SaKLa 2'de bilgilerinizi SaKLa'mak için tek yapmanız gereken şey, klavyenizden F7 ve F8 tuşlarına ardarda basmaktır. Buna karşılık SaKLa'nan bir bilgisayarın şifre bilinmeden açılması, SaKLa'nın kendi ayarlayacağınız ek güvenlik ayarları ile neredeyse imkansızdır.
Eski versiyonun başarısını katlayacak olan, piyasaya çıkması binlerce kişi tarafından beklenen ikinci, yani bu versiyonun yayınlanmasıyla birlikte artık resim, müzik, video, belge, döküman; kısacası bilgisayarınızda kayıtlı olan bütün bilgiler güvence altında demektir.
Kişisel, ofis-işyeri bilgisayarları için son derece uygun bir çözüm olan 'SaKLa 2'nin bazı genel özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

- Bilgisayar her açıldığında otomatik SaKLa'ma..
- Belirlenen bir saatte bilgisayarı otomatik kapatma..
- Belirlenen bir saatte bilgisayarı otomatik SaKLa'ma..
- Şifre belirlediğiniz değer kadar yanlış girilince bilgisayarı 5 dakikalığına ek kilitle kilitleme..
- Bilgisayarınızı sadece belirlediğiniz saat kadar açık tutma, değer dolunca otomatik olarak kapatma..
- Belirlediğiniz dakika boyunca doğru şifre girilmezse bilgisayarı kapatma...

NOT : İlk ve tek Türk yapımı "Desktop Lock" tarzı program olan SaKLa programı, 20 Dolardan alt bir fiyata satılmayan diğer yazılım firmalarının çıkarttıkları programların aksine ; bilgisayar açıldığında otomatik çalışma özelliği esnasında güvenli kipte açılan bir bilgisayarda dahi devreye girmektedir..Bu da Türk'ün farkı olsun...

İndirmek için linke tıklayın :
MimaX Yazılım

.

Son Düzenleme: eryaz ~ 22 Aralık 2006 14:32
delikanli53
07-12-2006, 19:45   |  #2  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

dosyaları şifreleme gibi bir program artık kullanmıyorum çünkü sütten ağzım yandı yoğurdu üfleyerek yiyorum :D

Yinede paylaşımın için teşekkür ederim.

eryaz
08-12-2006, 14:06   |  #3  
OP Taze Üye
16 mesaj

:-) Anladım sizi durumu ama şifreyi bilmeyen birisi perdeyi kaldıramaz yani garantisi verilir..

delikanli53
08-12-2006, 17:52   |  #4  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

unutma hep açık bir kapı vardır.

eryaz
09-12-2006, 15:26   |  #5  
OP Taze Üye
16 mesaj

Evet o kesin ama o açık kapıyı ben bile bilmiyorum, yani eğer senin bilgisayarının şifresini çözmek için Japonyadan amerikanadan çok iyi hackerlar gelmicekse, bu program seni korur :-) Hemde fazlasıyla, ben bile açamaıyorum yani :-) Hep "bile" diyorum yanlış anlama programı ben yazdım ama perdeyi ben bile pasif yapamam yani o derece..

delikanli53
09-12-2006, 17:04   |  #6  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

ben sana programın açık kapısı var demedim. sonunda o programda windows içinde bir programcık :D demek istediğimi çaktın mı.

eryaz
10-12-2006, 10:22   |  #7  
OP Taze Üye
16 mesaj

Windows içinde bir programcık? Yani windowsun açıklarını kullanarak benim programımı kırabilirler demek istiyorsun anlamadım tam biraz açarsan iyi olur

TuncaBozkurt
10-12-2006, 22:13   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

aynen öyle.microsoft un el üstünde tuttuğu ve "güvenlik" denilen sebeple çıkışını birkaç ay ertelediği vista daha final sürümünü yayınlamadan kırılmış halleri internette dolaşıyor.küçük bir program mı kırılamayacak.

eryaz
11-12-2006, 12:59   |  #9  
OP Taze Üye
16 mesaj

Arkadaşlar vistayı kıranların sizin benim gibi oturup msn de sohbet eden forumlara yoorum bırakan kişiler olduğunu hiç zannetmiyorum, zaten dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama dedimki: amerikanadan japonyadan çok iyi crackerler falan getirirp programı kırdırmicaksan buyur kullan dedim yani bu benim programımı tabiki kırabilirler anlamında oluyo, kıramazlar diye birşey söylemedim..

delikanli53
11-12-2006, 17:58   |  #10  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

eryaz emeğine saygı duyuyorum gerçekten uğraşmışsın hevesini kırmak istemem yani demek istediğim sonuçta bu bir program ve windows un tabanından birşeyler kullanıyor yani windowsun açıkları senin programını da etkiler.

EMEĞE SAYGI..

eryaz
12-12-2006, 13:54   |  #11  
OP Taze Üye
16 mesaj

Evet bu doğru :-)

theironman
23-12-2006, 10:14   |  #12  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

winrar varken kullanmam herhalde.

askan0634
06-04-2007, 15:05   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj
eryaz
.
Bilgisayarınızdaki bilgilerin tamamını 'SaKLa 2' ile SaKLa'yın ve doğru şifre girilene kadar hiç kimse bilgisayarınızın içeriğini görüntüleyemesin, ayrıca sizden başka kimse bilgisayarınızı açamasın !

Bu yazıyı okuyabilecek seviyeye gelmiş olan her insanın rahatlıkla kullanabileceği 'SaKLa 2'de bilgilerinizi SaKLa'mak için tek yapmanız gereken şey, klavyenizden F7 ve F8 tuşlarına ardarda basmaktır. Buna karşılık SaKLa'nan bir bilgisayarın şifre bilinmeden açılması, SaKLa'nın kendi ayarlayacağınız ek güvenlik ayarları ile neredeyse imkansızdır.
Eski versiyonun başarısını katlayacak olan, piyasaya çıkması binlerce kişi tarafından beklenen ikinci, yani bu versiyonun yayınlanmasıyla birlikte artık resim, müzik, video, belge, döküman; kısacası bilgisayarınızda kayıtlı olan bütün bilgiler güvence altında demektir.
Kişisel, ofis-işyeri bilgisayarları için son derece uygun bir çözüm olan 'SaKLa 2'nin bazı genel özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

- Bilgisayar her açıldığında otomatik SaKLa'ma..
- Belirlenen bir saatte bilgisayarı otomatik kapatma..
- Belirlenen bir saatte bilgisayarı otomatik SaKLa'ma..
- Şifre belirlediğiniz değer kadar yanlış girilince bilgisayarı 5 dakikalığına ek kilitle kilitleme..
- Bilgisayarınızı sadece belirlediğiniz saat kadar açık tutma, değer dolunca otomatik olarak kapatma..
- Belirlediğiniz dakika boyunca doğru şifre girilmezse bilgisayarı kapatma...

NOT : İlk ve tek Türk yapımı "Desktop Lock" tarzı program olan SaKLa programı, 20 Dolardan alt bir fiyata satılmayan diğer yazılım firmalarının çıkarttıkları programların aksine ; bilgisayar açıldığında otomatik çalışma özelliği esnasında güvenli kipte açılan bir bilgisayarda dahi devreye girmektedir..Bu da Türk'ün farkı olsun...

İndirmek için linke tıklayın :
MimaX Yazılım

.

Borga-x
06-04-2007, 15:16   |  #14  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Emeğe saygılıyız ama winrar varken evet kullanmam

erkanc
06-04-2007, 16:40   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bence de winarın gölgesinde kalıyor bu program

OBA
06-04-2007, 17:07   |  #16  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

konuyu hortlatmanın ne gereği var askan0634???

asimileci
06-04-2007, 23:07   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

winrar tek geçerim

eryaz
09-04-2007, 13:45   |  #18  
OP Taze Üye
16 mesaj
elvis32
winrar varken kullanmam herhalde.
Yani winrar süper program tartışılmaz bende kullanıyorum, ama SaKLa ile Winrarın tek benzer yönleri ikisinde bir bilgisayar programı olmları bence...Kesinlikle aynı kategoride değiller bu tartışma nerden çıktı onu anlamadım

asimileci
09-04-2007, 14:42   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

winrarla kesinlikle aynı değil
vede güzel program teşekkür
ama ben sıkıştırmada winrar ve
şifreli sıkıştırmada winrar tek geçerim

eryaz
10-04-2007, 14:00   |  #20  
OP Taze Üye
16 mesaj
asimileci
winrarla kesinlikle aynı değil
vede güzel program teşekkür
ama ben sıkıştırmada winrar ve
şifreli sıkıştırmada winrar tek geç
Sıkıştırmada aynen tek geçerim (gerçi daha fazla sıkıştıranlar var ama mesele çok fazla sıkışltırmak değil sadece) ama ayne kesinliği şifrelemede söyliyemicem çünkü rar şifreleri çok rahatlıkla programla kırılabiliyor..Bence güvenli, ama winrar çok meşhur bilinen bir program olduğu için crackerler sürekli uğraşıyolarlar programla buda onun dezavantajı olmuş...

asimileci
10-04-2007, 14:12   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

ya şifreleme istiyorsan sakla neymiş bea
folder access pro şifresini kır hade
256 bit şifreleme sistemi var.

eryaz
10-04-2007, 14:15   |  #22  
OP Taze Üye
16 mesaj
asimileci
ya şifreleme istiyorsan sakla neymiş bea
folder access pro şifresini kır hade
256 bit şifreleme sistemi var.
Arkadaşım bilmeden direkt eleştiri yapıyosun, program şifreleme programı ama dosya klasör vs değil ekranı kiltliyor. Artı kırılamayacak hiçbirşey yoktur buna emin ol bilmiyorum haberini okudunmu windows vista yapımı en uzun süren ve en güz<enli olan sürüm dediler 20 milyar dolar harcadılar ama 12 hafta sonra kırıldı..Yeterlimi ?

asimileci
10-04-2007, 14:18   |  #23  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

ya ugraşırsan tabi kırılır ama 256 bit şifrelemeyle
24 karakter jokerde ver bakalım
gitsin 4 ayda kırsın
kolaydı ya

bu programı kırdım
hehehe

benim dediğimi kırmak daha zor.

Son Düzenleme: asimileci ~ 10 Nisan 2007 14:20
eryaz
10-04-2007, 14:21   |  #24  
OP Taze Üye
16 mesaj
asimileci
ya ugraşırsan tabi kırılır ama 256 bit şifrelemeyle
24 karakter jokerde ver bakalım
gitsin 4 ayda kırsın
kolaydı ya

bu programı kırdım
hehehe

benim dediğimi kırmak daha zor.

Bak arkadaşım eğer dediğin gibi brute-force yöntemiyle kırılmaya çalışırsa 4 ay değil 400 yıl sürer en az...

Zaten deneme yanılmayla bulunmuyor o şifreler tahmin edersin..400 yıl..:-)

asimileci
10-04-2007, 14:31   |  #25  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj
eryaz
Bak arkadaşım eğer dediğin gibi brute-force yöntemiyle kırılmaya çalışırsa 4 ay değil 400 yıl sürer en az...
Zaten deneme yanılmayla bulunmuyor o şifreler tahmin edersin..400 yıl..:-)
sen kırılır dedinde bende sana örnek veriyorum
bir zamanlar herkes msn mi kıracaktı
3 yıldır kıracaklar
16 karakter joker,sayı,harf ve klavyede olmayan karakterle kır
hadi bahse herşeyine girelim
pc mi sana hediye etcem

Son Düzenleme: asimileci ~ 10 Nisan 2007 14:33