samsun HD 103UJ 1tb 32mb gözüküyor acil yardım

andrew
16-11-2008, 18:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

AğlıyorAğlıyorDeli
yeni aldığım samsung 1TB HD103UJ model hardisk
vistada 32MB
XP de  7.87GB gözüküyor neyaptıysam tanıtamadım
internetteki araştırmalarda
HDD Capacity Restore diye bir programla tanıtabilyorsun demişler onuda denedim 1tb gözüktü ama program tamamlanamadı böle uyarı verdi
"Hard drive is not accessible or damaged in some way. Therefore factory capacitiy cannot be recovered. Please try to run this program on another platform."

bu işlemi hem vista hem xp de denedim aynı sonucu verdi

hardisk hata programları ile kontrol ettim hard diskde hatada bulamad
BİRİSİ YARDIM Edebilirmi

Anakartım    GA-8I945PL-G
             945PL / Socket 775

Umut_Pardus
25-09-2009, 19:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
184 mesaj

biçimlendirmeyi denedin mi?
anakart ın vista uyumlu sata sürücüleri kurulumu ayrıca disk yönetimini aç ve hdd ye sağ tıkla ve yabancı disleri al diye bir seçenek olması gerekiyor olmazsa götür servise halletsin.

spartaks
28-09-2009, 12:40   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj

Valla arkadaşım aynısından ben de aldım geçen lakin ben de Allah'tan sorun çıkmadı çok şükür.Ama genelde senin çektiğin sıkıntıyı çekenler var ben ce geri ver aldığın yere hemen yenisini versinler size.Bol şanslar.

osman1970
26-11-2009, 15:26   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Slm kardes Aynı sorunu ben 2. defa yasıyorum ilk'inde 1200 adet yıllardır bırıktırıdıgım film  kollesiyonum gitti. neyse vaz gectim keyfi iş die .sonra hdd'yi gonderdim (hatta öncesinde aynı hdd den alıp kart ını taktım belki calısırıdie olmadı. sonra gitti yenısı geldı sonra aldıgım 1 tb lik hdd ye yıllardır biriken aile albumlerim  yıllardır üzerinde çalıstıgım  projelerim dün gitti. servise telefon açtım arızalı ise degişir ama bilgilere mudahale edemeyeceklerini soyledıler. 2 gundur sinir krizigeciriyorum  ben bilgisayarcıyım ARTI EBEDIYEN SAMSUNG HDD YI ne satarım nede kullanırım BEDAVA VERSELER tövbeler olsun kullanmam.samsung benim kaybımı ASLA ÖDEYEMEZ PARA İLE DEĞİŞMEYECEĞİM BİR BİLGİ KAYBIM 2. DEFA AYNI ARIZAYI YAPAN AYNI MODEL ( SAMSUNG HD103UJ 32 MB HDD 1 TB ) yaşadım bana göre daha samsung la işim olmaz.

hanedan44
19-02-2013, 11:33   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşım sorun samsungda değil diğer markalarda da böyle bi sorun oluyor çözümü basit bi program nedeni anakartın bazen 1tb ı görmüyor bendede aynı sorun vardı araştırdım ve çözdüm