Samsung Akademi 167 mezun daha verdi!

CHIP Online
07-06-2014, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung'un teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik eğitim programı, işte bu kadar mezuna ulaştı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sam ... ha-verdi_47596.html

Samsung Electronics'in sosyal sorumluluk bilinci ile tüm dünyada gençlerin eğitimine destek olma vizyonu doğrultusunda hayata geçirdiği ve iki sene içerisinde İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç ile ulaşan Samsung Akademi, İstanbul'da, ikinci dönem mezunlarını verdi. İstanbul'daki Samsung Akademi programına katılan 8 farklı teknik meslek lisesinden 167 öğrenci bugün İstanbul Ticaret Odası Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsung onaylı sertifikalarını aldılar.


Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Tae Dong Jeon'un, İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin'in, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız'ın katılımları ve Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung'un ev sahipliğinde gerçekleşen mezuniyet töreninde diplomalarını alan öğrenciler; proje sayesinde en güncel ekipmanlarla donatılmış laboratuvarlarda, uzman eğitmenler eşliğinde uygulamalı bir eğitim görüyor. Samsung'un toplam 6.9 Milyon TL'lik yatırımla, 2012'de İstanbul'da başlattığı ve 2013'de İzmir ve Ankara'da da açtığı "Samsung Akademi" iki sene sonunda toplam 628 mezuna ulaşmış bulunuyor.


Yoonie Joung: "Samsung Akademi'de aldığınız eğitim ile iş hayatına bir adım önde başlayacaksınız."


Mezuniyet töreninde konuşan Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung sözlerine "2012'de, 'Geleceğin Mimarı' gençlerimiz için yola çıktık, ve şimdi, başarılarını hep beraber kutluyoruz" diyerek başladı. "Samsung Akademi'de aldığınız eğitim ile iş hayatına bir adım önde başlayacaksınız. Ve, biz de, başarılarınızla gururlanmaya devam edeceğiz" diyerek gençleri tebrik eden Joung konuşmasını, "Türkiye'nin ve sizlerin kalbimizdeki yeri ayrı" diyerek tamamladı.


Üç ildeki teknik ve meslek lisesi öğrencilerini son teknoloji ürünlerle ve olanaklarla buluşturarak; Türkiye'nin yakın geleceğine nitelikli ve donanımlı işgücü yetiştirilmesine ön ayak olmayı hedefleyen Samsung, Samsung Akademi programı kapsamında teknik meslek lisesi öğrencilerine ürün teknik özellikleri ve onarımı, müşteri ile iletişim ilkeleri, Samsung servis altyapısı ve hizmet standartları ile ilgili eğitimler veriyor.


Tüm Konu: Samsung Akademi 167 mezun daha verdi!

Kaynak: www.chip.com.tr