Samsung'dan grafen için önemli adım!

CHIP Online
07-04-2014, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Samsung, gerçek anlamda bükülebilen telefon ekranları için en önemli adımını şimdi attı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sam ... mli-adim_46404.html

Resimlerle: İnsanlığı etkileyen 8 bilimsel deney!

Samsung, gerçek bükülebilir ekranlı telefonları hayata geçirmek için önemli bir adım attı.

Samsung'un Advanced Institute of Technology bölümü ve Sungkyunkwan Üniversitesi'nden bilim adamları, bir grafen kristalini sentezlemeyi başardıklarını söylediler. Bu sentez, Samsung'a göre tüketici elektroniklerine oldukça uygun. Firma, bu çok ince maddenin çelikten daha dayanıklı, aynı zamanda silikona göre yüz kat daha fazla elektron akışkanlığına sahip olduğunu iddia ediyor. Bu özellikleri, maddeyi bükülebilir ekranlı telefonlar, saatler ve fazlası için ideal hale getiriyor.

Samsung, tek bir grafen kristalini geniş bir alana "yetiştirmeyi" başardığını, maddenin bu sırada elektronik ve mekanik özelliklerini kaybetmediğini söylüyor. SAIT laboratuvarındaki bilim adamlarına göre bu, grafen araştırmalarında tarihte atılmış en önemli atılımlardan. Firma, bu gelişmenin grafenin ticarileşmesini hızlandıracağını, böylece tüketici elektroniklerinde yeni bir dönemin başlayabileceğini düşünüyor.

Tüm Konu: Samsung'dan grafen için önemli adım!

Resimlerle: İnsanlığı etkileyen 8 bilimsel deney!

Kaynak: www.chip.com.tr