Samsung'dan kusursuza yakın ses kalitesi

CHIP Online
29-08-2012, 18:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung'un yeni dock'u zamanın eskitemediği bir kasada iyi bir ses kalitesi sunuyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sam ... kalitesi_35615.html

Frank Sinatra, Jimi Hendrix, Aretha Franklin, Michael Jackson gibi simge olmuş birçok müzisyen, yaptıkları müzikle dünyanın dört bir yanındaki insanların hayatlarını derinden etkilediler. Doğal olarak, müzik tutkunları bu deneyimi yaşamlarının tüm alanlarına yaymanın yollarını arıyorlar ve en iyi ses cihazlarını bir araya getiriyorlar. Bu cihazlar üst kalite ses sistemlerinden, egzotik ağaçlardan yapılmış enstrümanlara kadar uzanıyor. Bu lüks ürünler benzersiz bir dayanıklılığa, kalıcılığa, güzelliğe ve yıllarca kaybolmayan bir değere sahip oluyorlar.


Her ne kadar müzik tutkunları canlı müzik deneyiminin olağanüstü etkisi konusunda hemfikir olsa da, kaydedilmiş ses kalitesi, günlük müzik dinleme deneyimi için büyük önem taşıyor. Sinatra ve Hendrix'in döneminde, hoparlörler tıpkı el yapımı aletler ve lüks mobilyalar gibi hakiki ahşaptan yapılıyordu. Sunta veya plastikten yapılan modern cihazlardan farklı olarak, bu hoparlörlerin çarpıcı tasarımı ve ses kalitesi, onları evin odak noktası haline getirdi..


Klasik hoparlörlerin eskimeyen güzelliğini en son ses teknolojisiyle bir araya getirme düşüncesiyle yola çıkan Samsung'un baş tasarımcısı Ji-Kwang Kim, titiz bir işçilikle kusursuz performansı bir araya getiren dünyanın ilk çift yuvalı sistemi DA-E750 Kablosuz Audio Dock'u oluşturdu.


DA-E750'nin çarpıcı tasarımı ikinci bir kere bakmayı gerektiriyor. Kullanıcının gözleri cihazın göz kamaştırıcı ahşap gövdesinin sıcak görünümlü ve canlı kaplamasına takılıp kalıyor. Samsung DA-E750'nin kaplaması gerçek kiraz ve bubinga ağacından üretiliyor. Bu ağaç aynı zamanda lüks sınıfına giren piyanoların üretiminde de kullanılıyor. Ahşap, elle sekiz kat boyanıyor ve her bir boyama işleminden sonra 12 saatten fazla bir süre doğal ortamda kurumaya bırakılıyor. Ji-Kwang Kim şunları söylüyor: "Yalnızca gövdenin imal edilmesi 28 günden fazla sürüyor. Gövdenin imalatı, elektronik parçalar eklenmeden önce tamamlanıyor. Ahşap, elle kaplanıyor ve her kat kaplama uygulamasından sonra 12 saatten fazla doğal kurumaya bırakılması gerekiyor. DA-E750'yi bu kadar benzersiz kılan renk derinliğini yakalamak için sekiz kat uygulanması gerekiyor."


Gövde tamamlandıktan sonra, Samsung'un mühendisleri hassas bir süreç olan yüksek teknoloji elektronik parçalara iç kısımda yer oluşturma çalışmalarına başlıyorlar. Bu elektronik cihazlar da elle monte ediliyor. Genellikle, elektronik parçalar plastik bir muhafazaya konur ve bu muhafaza ses kutusu olarak kullanılır. Ancak DA-E750 burada da diğer ses cihazlarından ayrılıyor. Sekiz kat kaplaması sayesinde ahşap gövde mükemmel bir rezonans ve ses kalitesi oluşturmaya en uygun yapıya sahip oluyor.


Tam bir netliğin yanı sıra zengin ve sıcak bir ses deneyimi oluşturmak amacıyla, audio dock'un vakum tüpü, yüksek yansıtma özelliğine sahip metalden yapıldı. Bu vakum tüpü, cihaz açıldığında sabit bir parıltı yayıyor. Tüpün özel tasarım metal muhafazası göz kamaştırıcı bir görsel etki oluşturuyor.


Tüm Konu: Samsung'dan kusursuza yakın ses kalitesi

Kaynak: www.chip.com.tr