Samsung Galaxy Ace S5830

Kal-El
28-02-2011, 19:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
816 mesaj

Bu ürün nasıldır arkadaşlar? Yeni çıkmış sanırım. Ürüm incelemeleri genelde olumlu yönde. Bu ürünü almış veya teşhir ürünü üzerinden denemiş olan varsa yorum yapabilirse sevinirim.

Kal-El
09-03-2011, 23:04   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
816 mesaj

Kimseden yorum gelmemiş madem, ben de kendi çapımda bir araştırma yapıp bu ürünü almaya karar verdim ve aldım.

Ürün gayet kaliteli. IPhone 4 denilen telefonda ne bulduysanız aynısı bunda da var. (Teknik özelliklerine bakarak kıyasladım, hemen hemen aynılar) Elbette birkaç eksiği olabilir, o kadar telefon dünyası içinde değilim, bilmem. Dokunmatiği çok başarılı bulduğumu söylemeliyim. Son derece hassas dokunmatik ekranı var. Tasarım ve arayüz olarak IPhone'a benzetmişler ancak ben IPhone kullanmadığım için bilemeyeceğim. İşletim sistemi Android zaten, söze gerek yok.

Marka takıntınız yoksa IPhone alacağınıza bu telefonu alın derim. Üstelik 1/3 fiyatına. Sormak istediğiniz bir şey olursa sorun, telefonu kontrol eder, bakar söylerim :)

Son Düzenleme: Kal-El ~ 09 Mart 2011 23:07
Kapalı Hesap (209876)
14-03-2011, 00:57   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar,

Telefonun video, foto kalitesi iyi değil diyorlar. Fotoğraf 5mp kameradan dolayı iyi olabilir belki ama video 340x280 15fps olması lazım, kötü. Telefon dünyası içinde değilim demişsin gerçi de Carl Zeiss mercek kullanan Nokialar var, ya da şöyle diyeyim, kıyaslama yaptığın bir model oldu mu hiç video kamera konusunda ?

9 Mart'tan bu yana eklemek istediğin birşey var mıdır ?  (-:

abdullahmk
14-03-2011, 09:30   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

Kal-El kardeş. Benim de sana bir sorum olacak. Bu telefonun browser ında flash uygulaması yok diyorlar. Bunu herhangi bir uygulamayla veya herhangi başka bir yöntemle çözümü varmıdır? Telefonu almayı düşünüyorum fakat aklıma takılan tek sorun bu oldu. Video çekiminin 15 fps olması beni pek ilgilendirmiyor. Benim için önemli flash.

samsamsa
15-03-2011, 10:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
677 mesaj
Alıntı: abdullahmk  
Kal-El kardeş. Benim de sana bir sorum olacak. Bu telefonun browser ında flash uygulaması yok diyorlar. Bunu herhangi bir uygulamayla veya herhangi başka bir yöntemle çözümü varmıdır? Telefonu almayı düşünüyorum fakat aklıma takılan tek sorun bu oldu. Video çekiminin 15 fps olması beni pek ilgilendirmiyor. Benim için önemli flash.
ben aldım telefonu bu hafta elimde olacak, flash desteğini bi sonraki sürüm cıktıgında vereceklermiş formlarda okuduğuma göre.telefon orta sınıfın en iyisi..

Kal-El
15-03-2011, 22:34   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
816 mesaj

Açıkçası video çekimi ve fotoğraf kalitesi o kadar ön planda değildi benim için. Videoyu 40 yılda bir kullanırım belki, fotoğraf da en iyi kalite denilemez ama kötü değil bu açık.

Flash sıkıntısı birçok telefonda mevcut. Anroid Market'ten indirilebiliyormuş (öyle okudum birkaç yerde) ancak henüz denemedim.

Aldığım günden bu yana ekleyebileceğim birkaç nokta olabilir belki. Şarjı açıkçası o kadar özelliğine rağmen iyi gidiyor bence. Çok çok uzun telefon görüşmeleri yapmam ancak hatırı sayılır süreler Wi-Fi açık internette dolaşırım. İlk şarjım 3 gün gitti -ki yeni hevestir, telefonu baya kurcaladım-. Şimdi 2 gün oldu yarılanmadı bile şarjı. Bu biraz da telefonu kullanma tarzına göre değişkenlik gösterir diye düşünüyorum.

Çoğu dokunmatik ekran telefnda olduğu gibi beni uyuz eden tek nokta ekranın parmak izi dolması :) Benim gibi titiz bir adamsanız yanınızda bir adet gözlük camı bezi ile dolaşırsınız :) Tavsiyem bir tane de uygun "asansörlü" kılıf almanız telefona.

Telefon, fiyatına göre çok iyi bence, tekrar etmeli. Dokunmatiği de keza aynı şekilde çok kaliteli. Video çekimi sizin için çok mühim bir konu değilse telefon gözü kapalı alınabilir.

qerd
16-03-2011, 18:46   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Kal-El faceden filan video izleniyo mu?

Kal-El
17-03-2011, 23:59   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
816 mesaj

Evet izleyebiliyorum.

EMRE_61
23-03-2011, 09:31   |  #9  
EMRE_61 avatarı
Yıllanmış Üye
509 mesaj

bende bu telefon ve 8530 wave 2 arasında kaldım...galiba 8530 alacam galaxy tip olarak güzel ama özellik olarak biraz zayıf gibi :D

nedex
24-05-2011, 11:05   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

ben de telefonu yeni aldım ama mesela facebookdaki veya youtubedaki videoları izleyemiyorum.destek hattını aradım telefona yüklü samsung apps,slide sam ve s-android de böyle bir uygulama yokmuş.google android de telefonda yüklü değil.samsung'un bunu yapması zaman alabilirmiş.o en yakın servise gidip sensö ayarları güncel JVKC-2 yazılımını yükletin.bu sayede google market telefonunuza yüklenmiş olacak.oradan gerekli programı indirebilirsiniz dedi.ücretli dedi tahmini 50tl dedi ama servisi aradım ücretsiz dediler.müsait olunca gidip yükleticem bakalım videoları izleyebilecekmiyiz?

Kal-El
05-06-2011, 11:18   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
816 mesaj

Android nasıl yüklü değil telefonda ben orasını anlamadım? Telefonun işletim sistemi o zaten? Ayrıca ben videoları izleyebiliyorum, siz nasıl izleyemiyorsunuz anlamıyorum? Videoyu tıklayınca iki seçenek sunuyor, internet tarayıcı veya ortam oynatıcısı şeklinde. Ortam oynatıcıyla her türlü izleyebiliyorum. İnternet tarayıcı ile bazen sorunlar çıkabiliyor.

microfrost
09-06-2011, 17:17   |  #12  
Yıllanmış Üye
223 mesaj

Ben TeknoSa'da baktım; fiyatı cihaza göre fazla bence.O fiyattan Lg optimus Black veya HTC Desire S alınabilir.

freekays
18-04-2014, 16:49   |  #13  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

Samsung Galaxy Ace MT6575 GT-S5830i replica için Tü-rkiye rom lazım