Samsung Galaxy S 3 mü - Galaxy Note 2 mi ?

CaglarTALAS
09-11-2012, 09:49   |  #1  
CaglarTALAS avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
9 mesaj

Arkadaşlar akıllı cep telefonlarından bir tanesini almak istiyorum. Galaxy S3'ün 32 Gb'lik ver. bekliyordum ancak Note 2'yi de görünce kararımı erteledim ve çok büyük bir kararsızlık içerisindeyim.. Az çok telefonların özelliklerine falan baktım. Hemen hemen ön bilgi sahibiyim denebilir ancak, Sizlerden görüşlerinizi bekliyorum, önerileriniz ne olur acaba ? Kullanan arkadaşlar görüşlerini paylaşabilir misiniz ? Teşekkürler...

çhip10line
09-11-2012, 10:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

aralarında 400 TL gibi bir fiyat farkı var. her ikiside teknoloji harikası..eğer 400 daha fazla verecek gücün varsa ben Note II almanı tavsiye ederim...aralarında benim için en önemli farklar...

S III                                Note II

işlemci                1.4 GHz                            1.6 GHz    

pil                      2100 mAh                         3100 mAh

ekran                      4,8"                                  5.5"

Banned
10-11-2012, 01:57   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 23
939 mesaj

iPhone 5 tabiki.

Joker65
10-11-2012, 10:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

Galaxy Note 2 tabii ki.

Kapalı Hesap (203561)
10-11-2012, 11:21   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Note 2 çok büyük ve kaba telefon. Kullanıcı açısından bu durum sorun değilse alınacak ideal telefon bence O'dur.

çhip10line
10-11-2012, 21:49   |  #6  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

arada iphone 5 diye bir yorum gelmiş...parasını çöpe atmaktan haz duyan ikoncanlardan olmak istiyorsan iphone al derim...

Joker65
12-11-2012, 08:10   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj
Alıntı: çhip10line  
arada iphone 5 diye bir yorum gelmiş...parasını çöpe atmaktan haz duyan ikoncanlardan olmak istiyorsan iphone al derim...
 Katılıyorum Samsung'un 1500-2000'lik cep telefonları Iphone'un 3500-4000'lik cep telefonlarından daha iyi.

Banned
13-11-2012, 08:21   |  #8  
Banlandı
939 mesaj

Yarım yamalak bilgilerinizle insanları yanlış bilgilendirmeyin. iPhone 5'in fiyatı şuan için 1,600 TL'den başlıyor. Vergi iadesiyle 1,300'e kadar yolu var. O paraya iPhone 5 sahibi olacakken, neden Androidli telefonlar alalım.

çhip10line
13-11-2012, 09:08   |  #9  
Yıllanmış Üye
864 mesaj
Alıntı: Greatness  
Yarım yamalak bilgilerinizle insanları yanlış bilgilendirmeyin. iPhone 5'in fiyatı şuan için 1,600 TL'den başlıyor. Vergi iadesiyle 1,300'e kadar yolu var. O paraya iPhone 5 sahibi olacakken, neden Androidli telefonlar alalım.

HEPSİBURADA

VATAN BİLGİSAYARDA YOK ZATEN 

BİMEKS

fiyatlara bir bak istersen nerede 1600 TL'ye satılıyor..yarım yamalak bilgimi bunlar... kaçak telefonlar bile 1600 TL değil uydurmayın..

çhip10line
13-11-2012, 09:10   |  #10  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

1600 TL olsa bile iphone gibi dandik bir telefon alacağıma yine SIII alırım.. en azından daha kaliteli...

Kapalı Hesap (203561)
13-11-2012, 10:01   |  #11  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj
Alıntı: Joker65  
 Katılıyorum Samsung'un 1500-2000'lik cep telefonları Iphone'un 3500-4000'lik cep telefonlarından daha iyi.

Bu kadar düz bir kıyas da olmaz ki iPhone Türkiye'de pahalı. Tarafsız biri olarak konudaki birçok yorumu boş buluyorum.

Banned
13-11-2012, 10:34   |  #12  
Banlandı
939 mesaj

Buradan bakın. 700 $ işte ya da 700 euro. 100 $'da vergi iadesi. Almanya'da 680 euro, 110 euro vergi iadesi. 580 euro yapıyor. S3, iPhone 5'dan daha iyi öyle mi ? Şu neden yüzünden daha iyi olduğunu söyleyin, ben de inanıyim.  1 tane neden verin sadece.

çhip10line
13-11-2012, 11:05   |  #13  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

birden fazla neden sayabilirim..

yazılımsal olarak  android daha esnek,,java.flash veya diğer codec vb. avantajları var... telefon yönetimi çok daha rahat iphone'a müzik atmak bile işkence..ios kendi içinde kapalı bir sistem bluetooth ile başka bir cihazdan veri almak için kırk takla atmak gerek...SIII'te telefonları bir birine yaklaştırmak bile yeter... iphone 4", SIII 4,8" ekrana sahip bu durum çözünürlüğüde etkiliyor...iphone 640 x 1136 Pixel, SIII 1280 x 720 Piksel, işlemci gücü SIII'ün çok daha iyi iphone iki uygulama çalıştır telefon neye uğradığını şaşırıyor...en önemlisi benim için özellikle iphone 1400 mAh pile sahipken SIII 2100 mAh gibi daha güçlü bir pile sahip şarj süresini de fazlasıyla artırıyor...iphone hafıza artırılamaz SIII hafıza kartı desteği sunuyor... iphone'nun çevre birimleri en basiti bir HDMI kiti bile çok pahallı... yok ben telefonu kaçak aldığım gibi çevre birimlerini de kaçak alırım amerikada dayım var diyorsan o ayrı...

daha sayma mı ister misin? yeterli mi ?

ayrıca türkiye'de 3000 küsür telefonun fiyatı ben türkiye pazarını bilirim... link'ini verdiğin sayfa açılmadı bile kaçak telefon almak ne kadar doğru o da ayrı bir tartışma konusudur...telefonunun başına bir şey geldiği zaman 700 $ yada euro'yu çöpe atmış oluyorsun heralde hepsi satarken garantili derler ama garanti şartlarından hiçbirine uymazlar...

ayrıca uzmanlar bile apple'ın son çıkardığı iphone 4 - 4S ve 5 arasında bu kadar fiyat farklı oluşturacak çok büyük bir fark olmadığını söylemelerine rağmen bizim sırf zenginliğimizi sergilemek için aptallar gibi dünya para harcamamız ne kadar mantıklı onuda sormak lazım? en azından Samsung kendini sürekli geliştiriyor SII ile SIII arasında bariz şekilde çok fazla farklılık var...onlarıda istersen tek tek sayabilirim...

bosluk
13-11-2012, 21:47   |  #14  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Yine gereksiz ve resmen "çocukça" tartışmalar. Sıklıkla zaten foruma girenlerin yaş ortalamalarının 15'i aşmadığını düşünüyorum. Size ne ya apple'dan android'den? Akrabanız mı kardeşim bu adamlar? Android iyiymiş yok Apple fark atmışmış. Size ne attıysa. Başınızı göğe mi erdiriyor?

Bir kere konu TELEFON ise s3 de note de iphone de alayını ancak kovalaklar taşır yanında. Niye? Çünkü bu 3 telefon da hiçbir cepte taşınamaz isterse teknolojiye parende attırsın. Taşıyanın da ancak 150 kilo olması lazım ki ona göre mabad cebi büyük olsun. Elde amele gibi cep telefonu taşımak da benim gençliğimde vardı sadece 20 sene önce cep telefonları ilk kez çıktıklarında kovalakça göstermek için.

Tartışıp durmayın artık valla böö geldi. Konu açanın niye açtığı da belirsiz zaten. Bize ne kardeşim ne alacaksan. Sanki alıp bana hediye edeceksin. 1500-2000 liralık telefon alıp da aldığın şeyin iyi mi kötü mü olduğunu forumda soracak kadar kör cahilsen ne alırsan al zaten. Kaldı ki mesleğin ne ki bu kadar pahalı birşey alacaksın? İşadamımısın, doktormusun, yöneticimisin? Yok şu muymuş bu muymuş. İnsan o kadar parayı verip de ne aldığımı bilmiyorum ben demeye utanır be? Daha da lafımın üzerine saçma sapan demogojik şeyler yazmaya kalkmasın kimse. İfrit oluyorum gördükçe....

Kapalı Hesap (203561)
13-11-2012, 21:49   |  #15  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj
Alıntı: bosluk  
Yine gereksiz ve resmen "çocukça" tartışmalar. Sıklıkla zaten foruma girenlerin yaş ortalamalarının 15'i aşmadığını düşünüyorum. Size ne ya apple'dan android'den? Akrabanız mı kardeşim bu adamlar? Android iyiymiş yok Apple fark atmışmış. Size ne attıysa. Başınızı göğe mi erdiriyor?

Bir kere konu TELEFON ise s3 de note de iphone de alayını ancak kovalaklar taşır yanında. Niye? Çünkü bu 3 telefon da hiçbir cepte taşınamaz isterse teknolojiye parende attırsın. Taşıyanın da ancak 150 kilo olması lazım ki ona göre mabad cebi büyük olsun. Elde amele gibi cep telefonu taşımak da benim gençliğimde vardı sadece 20 sene önce cep telefonları ilk kez çıktıklarında kovalakça göstermek için.

Tartışıp durmayın artık valla böö geldi. Konu açanın niye açtığı da belirsiz zaten. Bize ne kardeşim ne alacaksan. Sanki alıp bana hediye edeceksin. 1500-2000 liralık telefon alıp da aldığın şeyin iyi mi kötü mü olduğunu forumda soracak kadar kör cahilsen ne alırsan al zaten. Kaldı ki mesleğin ne ki bu kadar pahalı birşey alacaksın? İşadamımısın, doktormusun, yöneticimisin? Yok şu muymuş bu muymuş. İnsan o kadar parayı verip de ne aldığımı bilmiyorum ben demeye utanır be? Daha da lafımın üzerine saçma sapan demogojik şeyler yazmaya kalkmasın kimse. İfrit oluyorum gördükçe....

bosluk, ben de sana benzedim. Birkaç konuya yanıt verip, köpürüp çıkıyorum forumdan. :D

bosluk
13-11-2012, 21:53   |  #16  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Sorma @gokucum ya. Kimseye karışmayayım yazmayayım birşey diyorum ama yani bu ne be? Yok usta biz forum morum kurma işlerine iyiki bulaşmamışız zamanında. Açılan 100 konunun 99'unu silerdim sonunda da forumu komple kapatır giderdim sanıyorum. Neyse bakmayacağım birşey yazılırsa. Zaten uğramıyorum da artık pek :)

çhip10line
13-11-2012, 22:12   |  #17  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

forumda yaş ortalaması istediğiniz düzeyde değilse takip etmezsiniz olur biter..kimse silah zoruyla tutmuyor sizi burada...konuyu açan arkadaş ikilemde kalmış teknoloji üzeri yoğunlukta konuların olduğu bir forumdan yardım istemiş...bizde fikrimizi kendisine ilettik...ne kadar harcayıp hangi telefonu alacağı kendisini ilgilendirir...parası imkanı vardır istediği telefonu alır...yaş konusunda bilip bilmeden atıfta bulunmayın istemeden benim gibi büyüklerinize saygısızlık edebilirsiniz...özellikle son_goku...daha önce kullandığım nick'i yazmıyorum kusura bakma abi tahmin edemedim yazmak zorunda kalırsın :-).... iyi akşamlar size...

Kapalı Hesap (203561)
13-11-2012, 22:14   |  #18  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj
forumda yaş ortalaması istediğiniz düzeyde değilse takip etmezsiniz olur biter..kimse silah zoruyla tutmuyor sizi burada...konuyu açan arkadaş ikilemde kalmış teknoloji üzeri yoğunlukta konuların olduğu bir forumdan yardım istemiş...bizde fikrimizi kendisine ilettik...ne kadar harcayıp hangi telefonu alacağı kendisini ilgilendirir...parası imkanı vardır istediği telefonu alır...yaş konusunda bilip bilmeden atıfta bulunmayın istemeden benim gibi büyüklerinize saygısızlık edebilirsiniz...özellikle son_goku...daha önce kullandığım nick'i yazmıyorum kusura bakma abi tahmin edemedim yazmak zorunda kalırsın :-).... iyi akşamlar size...

Kusura bakma moderatorum. 

çhip10line
13-11-2012, 22:47   |  #19  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

o zaman şikayet etme lüksüne sahip değilsin..konuyu kiltleyin size gore çocukça tartışıp sacmalayanlar yorum yazmasınlar...ama şunu da hatırlatayım sizin gibi düşünenler yamyamların sohbet alanı gibi saçma konu başlıklarında zaman öldürürken biz burada insanların gerçekten sorunlarını çözüyorduk...

Kapalı Hesap (203561)
13-11-2012, 22:55   |  #20  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj
o zaman şikayet etme lüksüne sahip değilsin..konuyu kiltleyin size gore çocukça tartışıp sacmalayanlar yorum yazmasınlar...ama şunu da hatırlatayım sizin gibi düşünenler yamyamların sohbet alanı gibi saçma konu başlıklarında zaman öldürürken biz burada insanların gerçekten sorunlarını çözüyorduk...

Forumu sosyal bölge,bilgi paylaşımı vs. olarak kullanmak bize kalmış. Kim olduğunu da zerre kadar merak etmiyorum. Tek isteğim sen bana bulaşma, ben sana.

CaglarTALAS
14-11-2012, 09:15   |  #21  
CaglarTALAS avatarı
OP Taze Üye
9 mesaj

Açıkçası iPhone 5 ve S. Galaxy telefonları arasındaki karşılaştırmada çhip10line dediklerine katılıyorum. iPhone çook klas telefon apple zaten bu işin üzerine yıllardır düşen bir şirket. Android o kadar geçmişi olmayan ancak buna rağmen çook çook iyi işler başarabilen bir sistem arkadaşlar. çhip10line arkadaşımızın dediği gibi iPhone da, diğer telefonlarda çocuk oyuncağı olan işlemleri başarabilmek çook çoook zor ki açıkçası bi servislik durumu olsa nerede nasıl yardımcı olucaklar net bir bilgim yok. ki hepsi bir yana steve jobs'tan sonra bu telefonu ileri götürmek yerine sadece geliştirmeyi tercih ettiler Allah için efekti bile aynı...

kimse kimsenin düşüncesini sorgulayamaz ve herkes istediğini yapar. bu yüzden birbrinizle didişmeyi boş verin.. :) yardımlarınız için teşekkür ederim.

çhip10line
14-11-2012, 09:29   |  #22  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

kendi adıma rica ederim...yardımcı olabildiğime sevindim...umarım istediğin gibi bir telefona sahip olursun...

Banned
14-11-2012, 22:28   |  #23  
Banlandı
939 mesaj
birden fazla neden sayabilirim..

yazılımsal olarak  android daha esnek,,java.flash veya diğer codec vb. avantajları var... telefon yönetimi çok daha rahat iphone'a müzik atmak bile işkence..ios kendi içinde kapalı bir sistem bluetooth ile başka bir cihazdan veri almak için kırk takla atmak gerek...SIII'te telefonları bir birine yaklaştırmak bile yeter... iphone 4", SIII 4,8" ekrana sahip bu durum çözünürlüğüde etkiliyor...iphone 640 x 1136 Pixel, SIII 1280 x 720 Piksel, işlemci gücü SIII'ün çok daha iyi iphone iki uygulama çalıştır telefon neye uğradığını şaşırıyor...en önemlisi benim için özellikle iphone 1400 mAh pile sahipken SIII 2100 mAh gibi daha güçlü bir pile sahip şarj süresini de fazlasıyla artırıyor...iphone hafıza artırılamaz SIII hafıza kartı desteği sunuyor... iphone'nun çevre birimleri en basiti bir HDMI kiti bile çok pahallı... yok ben telefonu kaçak aldığım gibi çevre birimlerini de kaçak alırım amerikada dayım var diyorsan o ayrı...

daha sayma mı ister misin? yeterli mi ?

ayrıca türkiye'de 3000 küsür telefonun fiyatı ben türkiye pazarını bilirim... link'ini verdiğin sayfa açılmadı bile kaçak telefon almak ne kadar doğru o da ayrı bir tartışma konusudur...telefonunun başına bir şey geldiği zaman 700 $ yada euro'yu çöpe atmış oluyorsun heralde hepsi satarken garantili derler ama garanti şartlarından hiçbirine uymazlar...

ayrıca uzmanlar bile apple'ın son çıkardığı iphone 4 - 4S ve 5 arasında bu kadar fiyat farklı oluşturacak çok büyük bir fark olmadığını söylemelerine rağmen bizim sırf zenginliğimizi sergilemek için aptallar gibi dünya para harcamamız ne kadar mantıklı onuda sormak lazım? en azından Samsung kendini sürekli geliştiriyor SII ile SIII arasında bariz şekilde çok fazla farklılık var...onlarıda istersen tek tek sayabilirim...

Kaçak mı ? Link e dikkat edin. Apple Canada'nın resmi sitesiydi. Apple US üzerinden maalesef kontratsız satış yapılmıyor o yüzden o linki vermedim. Evet, hepsinin 1 yıllık International garantisi var. Çünkü kaçak almıyoruz, Apple'dan gidip alıyoruz. Bir de bu işleri biliyorsunuz huh ? Hiç bir şey bilmiyorsunuz.  Söyliyim. 4'ü,4S'i ve 5'ı test ettim. 5, 4'den 4 kat, 4S'den ise 2 kat daha hızlı. Daha ince, daha parlak. iOS 6, 5'da daha stable çalışıyor. 5 daha iyi bir görüntüye sahip. Çözünürlüğü yüksek değil ama daha berrak gösteriyor.  A6x processor, 1 gb ram, exedra. Uzayıp gider. Fark yok demek, sizin bu konuda hakkında hiç bir şey bilmiyorsunuz demek. Şu typical Türk düşüncesinden kurtulun artık.

CaglarTALAS
15-11-2012, 12:40   |  #24  
CaglarTALAS avatarı
OP Taze Üye
9 mesaj

Greatness Türklüğümden son derece memnunum beğenmeyebilirsin insanların düşüncelerini sorgulamak sana düşmez ülkeyi beğenmiyorsan yaşama Amerika'nın kapıları herkese açık... Sana göre apple iyidir bana göre değil he bir de ben ömrümden 1 tane lüks telefon alabilecek ekonomik koşullarım var. Belki sizin gibi zengin ailem olmadı iPhone serilerini deneyecek kadar ancak bana göre bi durum bu !!!

CaglarTALAS bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Kapalı Hesap (172709)
15-11-2012, 13:22   |  #25  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj
Alıntı: Greatness  
 Kaçak mı ? Link e dikkat edin. Apple Canada'nın resmi sitesiydi. Apple US üzerinden maalesef kontratsız satış yapılmıyor o yüzden o linki vermedim. Evet, hepsinin 1 yıllık International garantisi var. Çünkü kaçak almıyoruz, Apple'dan gidip alıyoruz. Bir de bu işleri biliyorsunuz huh ? Hiç bir şey bilmiyorsunuz.  Söyliyim. 4'ü,4S'i ve 5'ı test ettim. 5, 4'den 4 kat, 4S'den ise 2 kat daha hızlı. Daha ince, daha parlak. iOS 6, 5'da daha stable çalışıyor. 5 daha iyi bir görüntüye sahip. Çözünürlüğü yüksek değil ama daha berrak gösteriyor.  A6x processor, 1 gb ram, exedra. Uzayıp gider. Fark yok demek, sizin bu konuda hakkında hiç bir şey bilmiyorsunuz demek. Şu typical Türk düşüncesinden kurtulun artık.
1.nobody understands you.
2.marka bağımlılığı çok kötü bir olay.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (243264) ~ 15 Kasım 2012 13:24