samsung galaxy s sorun

CarlJohnson
18-09-2010, 23:46   |  #1  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,081 mesaj

samsung galaxy s te 3 tuş kombinasyonunda sorun varmış bazı telefonlarda ve turkcellden alınanlarda android market kullanılamıyormus..bilgisi olanlar cevap lütfen..android market yoksa 1500 tl vermeninde anlamı yok ve turkcell li olması dısında galaxy s satan biryer yok diye biliyorum.bimeks vs de turkcell le anlasmalı satıyor.

uGuR.uK
19-09-2010, 06:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

galaxy s'lerde diğer android cihazlar gibi anroid market'i aynı şekilde kullanabiliyor, herhangi bir kısıtlaması yok. ancak turkcell'in promosyonuyla satılanlarda bir yasaklama veya sorun var mı yok mu bilmiyorum ama olması çok mantıksız ve saçma geliyor bana. sanmam...

CarlJohnson
19-09-2010, 11:28   |  #3  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

sayın ugur :) arastırdım bu konuyu ve turkcell den android marketin engellendigini gordum..birkac farklı siteden gelen sorularda herkesin evet cevabını verdigini gordum ve son olarak androidturkiye sitesindeki cevaplardanda tamamen emin oldum diyebilirim.turkcell den android market nedense kullanılamıyor kendine gore uygulama programı varmıs ama o da asıl market in yanında pek bişi degildir diye düşünüyorum..android market kullanılabilir hale geliyor fakat bu sefer yüklediginiz seyden dolayı garanti dısı kalıyormus..bu durumda turkcell den alma düşüncelerimden vazgectim onumuzdeki hafta farklı yerler arastırıp bir karara varacagım..turkcell den yapılan alısverislerin bazılarında dikkatli olunmalı ozellikle bu buyuk kaliteli pahalı telefonlarda..saygılar :)

uGuR.uK
19-09-2010, 16:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

gercek bilgiyi verdigin icin sagol, bencede hiç öyle kontratlı falan alma çünkü çok daha pahalıya gelicek. sürekli evde yolda işte okulda vs. 3g kullanmicaksındır büyük ihtimalle, gittigin mekanlardaki wi-fi'yi kullanabilmen yeterliyse ben gibi bu telefonu gidip doğubanktan almanı öneririm. çok daha uygun fiyata herhangi bir kısıtlama olmadan kullanabilirsin.

CarlJohnson
19-09-2010, 17:06   |  #5  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

kesinlikle kontratlı vs almayı dusunmuyorum hemde aksam 9 sabah 9 konusma mesajlasma bedava diyorlar konusma 64saat mesajlasma 1000 sms le sınırlı sacmalık gibi bişi verdigim paraya yazık.dogubank ı düşündüm ama garantisi yok oradan diye biliyorum..gittigim mekanlarda net in olması yeter benim için..işim gücüm olmaz ole her dk :)

uGuR.uK
19-09-2010, 21:33   |  #6  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
Alıntı: CarlJohnson  
kesinlikle kontratlı vs almayı dusunmuyorum hemde aksam 9 sabah 9 konusma mesajlasma bedava diyorlar konusma 64saat mesajlasma 1000 sms le sınırlı sacmalık gibi bişi verdigim paraya yazık.dogubank ı düşündüm ama garantisi yok oradan diye biliyorum..gittigim mekanlarda net in olması yeter benim için..işim gücüm olmaz ole her dk :)
o zaman doğubanktan al bence, garanti ötekilerde varda noluyor? bozulduğunda yaptırırsın telefoncuya gene, ki o tamir tutarı cebinden çıkınca bile turkcell kontratından daha az ödemiş olucaksın gene. öylede kolay kolay bozulmaz zaten o telefon, samsung kaliteli marka. ama telefonun dış kısmı tamamen plastik ve ekranıda çizilmelere karşı ne kadar korumalı bilmiyorum. gerçi düşürsen, çarpsan çatlatsan vs. garantide kullanıcı hatası diyip sallıyor en nihayetinde :)

CarlJohnson
19-09-2010, 23:51   |  #7  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

haklısınız valla her türlü sey kullanıcı hatası oldugu için garantide sözde garanti olması dısında pek işe yaramıyor.zaten bundan once 5800 kullandım garantisi vardı 1 kere ihtiyac olmadı onceki telefonumdada boyle :) bozuldu gittim servise belgeyle sizden kaynaklanıyor dedi para aldı..şu an br sitenin acılmasını bekliyorum..aklımda farklı bir telefon var getirebilecekler mi diye sordum cevap bkliyorum temiz güvenilir olursa ve getirirlerse motorola droid 2 düşünüyorum.hayallerimin telefonu gibi birsey kendisi :) ama olmazsa artık samsung galaxy s alıcam tabi trcell dısı biryerden :)

Utkuu
10-10-2010, 12:24   |  #8  
Yeni Üye
33 mesaj

Samsung galaxy s i almayı düşünüyorsan nerden alacaksın bende almayı düşünüyorumda.Ama kafam çok karıştı herkez farklı birşey söylüyor :S

action848
21-10-2010, 15:35   |  #9  
action848 avatarı
Yeni Üye
45 mesaj
Alıntı: Utkuu  
Samsung galaxy s i almayı düşünüyorsan nerden alacaksın bende almayı düşünüyorumda.Ama kafam çok karıştı herkez farklı birşey söylüyor :S

cihazı dün Bimeks ten 1.327 TL 6 taksite aldım ... 3 tuş kombinasyonu ve market sorunsuz olarak çalışıyor  

A0Z
08-11-2010, 15:31   |  #10  
Üye
53 mesaj

Ben de Bimeksten almak istiyorum ama Almanyadan getiriyorlarmış telefon Almanca'ymış falan, üstelik Telpa garantisi yokmuş disbiritör garantisi varmış. Ama üstteki yoruma göre 3 tuş sorunu olmaması güzel. yoksa ucuz satan alışveriş sitelerinden mi alsam onlarda nasıl durum bilmiyorum. Daha ucuz 100 lira falan.