Samsung, Galaxy S3 üretiminde sorun yaşamış

CHIP Online
18-01-2013, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Samsung'un Galaxy S3'ü piyasaya sürmek üzere dağıtırken başına gelenler, yeni ortaya çıktı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sam ... -yasamis_38164.html

Resimlerle: Yeni yılın yeni cep telefonları!

Galaxy S3, Mayıs 2012'de piyasaya sürüldüğünde "pebble blue" yani çakıl taşı mavisi sürümünün çabuk tükenmesinin hayal kırıklığına neden olduğu ortaya çıktı.

Mavi sürümün stoklarında yaşanan kıtlığın nedeni, üretim sırasında cihazın pil kapağının her defasında kusursuz bir biçimde üretilemiyor olmasıydı. Samsung Tomorrow'a göre ortaya çıkan kapaklar, her zaman "S3 için planlanan temel tasarım konseptini" kusursuzca ortaya çıkaramıyordu. Şirket, kapaklardaki çizgilerin her zaman belirmediğini veya yeteri kadar parlak olmadığını söylüyor.

Samsung, yeni cepleri sevketmeyi durdurma kararının "tüm zincirin paniğe kapılmasına" neden olduğunu itiraf ediyor. Şirket, kararı S3'ün satışa sunulmasından iki hafta önce verdiğini söylüyor.

Sorunu 3 gün içerisinde gidermeyi başaran Samsung, bu şekilde üretim hedefine ulaşmış. Böylece yeni bir üretim yönteminin geliştirilmesi için 9 ay daha beklemeye gerek duyulmamış.

Tüm Konu: Samsung, Galaxy S3 üretiminde sorun yaşamış

Resimlerle: Yeni yılın yeni cep telefonları!

Kaynak: www.chip.com.tr