Samsung Laptop Ekran Bozulma Sorunu

usaibot1
04-02-2016, 10:02   |  #1  
usaibot1 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce dizüstüye şekerli çay döktüm ve döktükten sonra pilini çıkartıp ters çevirip salladım ve içindeki çayın olabildiğince çıkmasını sağladım. Ters bi şekilde bekletip kurumasını bekledim ve 3-4 saat sonra açmayı denediğimde sorunsuz çalışıyordu. Bugün bilgisayarda ani ekran bozulmaları yaşadım aynı resimde göründüğü şekilde. Bilgisayarı kapatıp açınca eski haline dönüyor ama birkaç saat sonra yine aynı duruma geliyor. Sorunun çözülmesi için servise götürmeyi planlıyorum ama ne kadar tutacağını bilmiyorum. Sorunu çözmek için alternatif bir yol var mı yoksa tamir ücretinin ne kadar olduğunu söyleyebilir misiniz?
http://s28.postimg.org/6sk4y2731 ... 42_1525371626_n.jpg resim burada.

Son Düzenleme: usaibot1 ~ 04 Şubat 2016 10:04 Neden:
usaibot1
04-02-2016, 15:34   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bilgi için teşekkürler ama İstanbul'da yaşıyorum, servis konusunda İstanbul'da bulunanlar yardımcı olursa yardım edebilirler mi?

Bilgisayar Kliniği
05-02-2016, 20:39   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
6 mesaj

Merhabalar ;
Kesinlikle o şekilde kullamanızı hiç bir şekilde önermiyoruz. .özellikle şekerli sıvı dökülmeleri anakart için maalesef kötü sonuçlar ileride doğuracaktır.. Bu sorunun iki şekilde çözümü vardır.. Öncelikle anakartınız ultrasonic temizliyici ile temizlenmesi gerekiyor.. Bunun yapılmasındaki amaç ileride oluşacak oksitlenmeyi ortadan kaldırmaktır.. Bununla ilgili olarak sorun ve çözümü için sitemizdeki kaynağı inceleyebilrsiniz.

bilgisayarklinigi.com//laptop-sivi-temasina-maruz-kaldi.html[/url]

Teknik danışmanlarımızdan ücretsiz bir şekilde bilgi alabilirsiniz.
Bilgisayar Kliniği
Teknik Destek Birimi
Notebook - Tablet - Akıllı Telefon Onarım Merkezi
212 531 90 90

Son Düzenleme: Bilgisayar Kliniği ~ 05 Şubat 2016 20:40
Bilgisayar Kliniği bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]