Samsung, mahkemede karşı saldırıya geçti!

CHIP Online
24-04-2014, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'ın suçlamalarına karşı hep kendini savunmak zorunda kalan Samsung, şimdi karşı saldırıya geçti

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sam ... ya-gecti_46722.html

Resimlerle: Tüm Samsung Galaxy'ler!

3 haftadır Apple'ın patent ihlali iddialarına karşı kendini savunan Samsung, Pazartesi günü karşı saldırıya geçti ve Apple'ın patentlerini çiğnedini iddia etti.


Buna göre Samsung, Apple'ın ihlal ettiği patentleri için rakibinden 6 milyon dolar talep ediyor. Samsung'un iddiasına göre iPhone 4, 4S ve 5'tei FaceTime uygulaması, mobil ağlar üzerinden sıkıştırılmış video aktarmayı anlatan 5.579.239 numaralı ABD patentini ihlal ediyor. Bunun yanında Samsung'a göre aynı telefonlar ve iPod Touch'ın iki modelindeki galeri uygulaması, 5.579.239 numaralı ABD patentini ihlal ediyor.


Bununla birlikte sözkonusu işlevleri icat eden firma, Samsung değil. Görsel sınıflandırma patenti, Hitachi mühendisleri tarafından geliştirilmiş. Video aktarım patenti ise Michael Freeman ve aile üyelerine aitti. Samsung, bu patentleri daha sonra satın almış bulunuyor.


Konu ne olursa olsun iki firmanın da hızlı danranması gerekiyor, çünkü hakim Lucy Koh'un her iki tarafa verdiği 25 saatten Pazartesi günü itibariyle Apple, 19 saat 54 dakikayı, Samsung ise 23 saat 58 dakikayı harcamış bulunuyor.

Tüm Konu: Samsung, mahkemede karşı saldırıya geçti!

Resimlerle: Tüm Samsung Galaxy'ler!

Kaynak: www.chip.com.tr