Samsung Tizen Haberleri

Süha Mete
14-11-2015, 23:55   |  #1  
Süha Mete avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2015

Google’ın geliştirdiği ve akıllı telefon sektöründe hakimiyeti eline geçirmiş Android’in stabilitesi her daim sorgulandı ve çeşitli donanım seçenekleri ile bu sorun ortadan kaldırılmaya çalışıldı. Rakipleri olan Apple ve Microsoft gibi üreticilerin geliştirdiği işletim sistemleri karşısında çok da güzel bir sonuç vermeyen Android’in, bu açığı donanımsal özellikler ile tamamlamaya yönelik çalışması da pek randımanlı sonuçlar verdi diyemeyiz.

Bunun farkında olan ve yıllardır kendine has, stabil ve kararlı bir işletim sistemi hazırlamaya çalışan Samsung’un Tizen adlı işletim sistemini ilk defa firmanın ürettiği akıllı saatte gözlemlemiştik. Arayüz açısından pek de fikir vermeyen akıllı saatin, performans olarak iyi bir düzeyde oluşu Tizen’in sektörü kasıp, kavuracak yetkinliğe sahip olduğuna dair inançları kuvvetlendiriyor.

Tizen için gerekli yasal prosedürlerin tamamlandığı ve kullanılmaya hazır olduğuna dair haberler, akıllı telefon sektörünü canlandırmayı başardı. Samsung’un başarılı teknik ekibi ile hayata geçireceği işletim sisteminin, akıllı telefon sektöründe nasıl bir etki yaratacağı ise oldukça merak konusu. Tizen’in Android’den daha kararlı ve stabil olacağına dair inanışların haklı olup, olmadığını hep beraber göreceğiz.

Kaynak: http://etapform.com/

Son Düzenleme: Süha Mete ~ 14 Kasım 2015 23:55 Neden: