Sanal Ağ üzerinden oyun oynama keyfi!

theironman
02-07-2006, 13:14   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Bu ay Chip dergisinde okumadan evvel tesadüfen bulduğum bir programın ismi Hamachi. İnternet üzerinden oyun oynamak artık çok kolay; mantığı ise sanal ağ üzerinden oyunları oynatmaya izin vermesi; sırf oyunla da sınırlı değil tabii; dosya paylaşımı gibi amaçlarla da kullanılabilir. Bazen yavaşlık gösterdiği bir gerçek ancak çok işime yaradığını söylemeliyim. Pek çok oyunu destekliyor, işte tam listesi:

Aynı ağa giren kullanıcı sayısını arttırmak için Premium Hamachi'ye terfi etmeniz gerekiyor ki bunun da bir ücreti var tahmin edebileceğiniz gibi.

Hamachi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu ayki Chip dergisindeki ilgili yazıyı okuyabilirler.

CU_GS7
02-07-2006, 16:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6,371 mesaj

Sen de bu konuyu açmadan önce CHIP forumda bu Hamachi`ye en az 2 adet konu açıldığının farkına varırdın..

theironman
02-07-2006, 16:56   |  #3  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

Hamachi bazen sorun çıkarabiliyor; server kurduğum zaman karşıdaki beni göremiyor; bu durumda Hamachi'den yeniden IP adresi alınca çözülüyor genelde; ya da yeniden kuruyorum hamachi'yi. Böyle bir sorunu olan olursa yazsın.

lazrailefsanesi
02-07-2006, 19:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Bir çözümde benden :)

İp adresini ( normal win altındaki ag baglantılarımdaki) ip adresini elle ile hamachi deki ip adresini karsılıklı girince de sorun çözülebiliyor.Ayrıca age of 2 de son yamasını yüklenmediginde gene böyle sorunlar olabiliyor.

samet1986
05-07-2006, 01:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

Elvis32 ; bu konu daha önce  3 kez açıldı. 2'sinin linkini vereyim, 1'ide silinen bir konu olduğu için veremicem.

Bu ; forumda cevap verilme rekorları kıran bir konu...

Yardımlaşmanın doruk noktada olduğu dönem. Gerçi cevabını bilmeyen bir kişiden cevap yazmasını beklemem ama ilgide beklerdim açıkcası.

Bu da; asıl konu :

Burda detaylı anlatılmış.

Başkasına demek kolaydır, konuları dikkatli açalım diye. Şimdide ben diyorum : Konuları dikkatli açalım...  

theironman
05-07-2006, 10:40   |  #6  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

Olabilir samet, zaten ilk verdiğin konuyu saymıyorum cevap bile almamış; ikincisi linkinden ise gerçekten haberim yoktu; yoksa oraya da yazardım benim için farketmez ki. Önemli olan bu ay Hamachi'ye Chip'in değinmiş olmasıdır, ben de bu bağlamda konuyu açtım.

Soul_Reaver
05-07-2006, 20:53   |  #7  
Yönetici
254 mesaj
lazrailefsanesi
Bir çözümde benden :)

İp adresini ( normal win altındaki ag baglantılarımdaki) ip adresini elle ile hamachi deki ip adresini karsılıklı girince de sorun çözülebiliyor.Ayrıca age of 2 de son yamasını yüklenmediginde gene böyle sorunlar olabiliyor.

Konu açıldığından beri makul tek cevap bu üyeden geldi. Sonrakiler kişisel sataşmaya gittiler. Daha önce uyardım arkadaşlar sizi. Bireysel tartışmalara müsamma gösterecek durumumum yok, konuyu kilitlemiyorum ama alakasız mesajları bundan böyle tek tek sileceğim. Bunu da anlamayan için daha ciddi yollara başvurmakta tereddüt etmeyeceğim. Bunu uayrı olarak kabul edin.

CU_GS7
05-07-2006, 20:59   |  #8  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

He ya doğru diyenlerin mesajları da silinmiş tarafından mod..
Kalan sahalar yine O kişinindir..!!
Çözümü basit ama umrunuzda değil..!!