Sanal cd programları neden işe yaramıyor!

mithat_k
29-06-2010, 19:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
6 mesaj

Herkese iyi akşamlar benim sorunum şu: Commandos'un cd ile çalışan en eski strateji oyunlarından olan Beyond The Call of Duty'i hangi sanal cd oluşturma programını kullandıysam cd siz çalıştıramadım. Nero Image Driver, Virtual Cd, Virtual Drive, Virtual Clone Drive gibi duyulmuş ve genelde sorunsuz çalışan 4 programı da tek tek denedim. Sanal sürücüde cd oluşturdum herşey sorunsuz çalışıyor fakat oyun menüsünde oyna tuşuna bastığımda cd istiyor sebebini bir türlü bulamadım. Oyunda crack de yok direkt yükleyince açılıyor normalde.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Atilla Sarıtaş
29-06-2010, 22:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

İnternette bazı siteler vardı adlarını unuttum CD'si oynamak için oyunların crack'leri vardı 10 MB kadar felan. Zamanında GTA Vice City için indirmiştim sorunsuz kullanmıştım. Malesef siteyi unuttum. Google de oyunun adıyla beraber No-CD Crack diye aratırsan mutlaka çıkacaktır.

mithat_k
30-06-2010, 01:26   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
İnternette bazı siteler vardı adlarını unuttum CD'si oynamak için oyunların crack'leri vardı 10 MB kadar felan. Zamanında GTA Vice City için indirmiştim sorunsuz kullanmıştım. Malesef siteyi unuttum. Google de oyunun adıyla beraber No-CD Crack diye aratırsan mutlaka çıkacaktır.

Usta dediğinizi de yaptım birçok site buldum öyle indirdim crackleri hatta patch yaptım başarıyla ama hala cd istiyor. Anlamadım bu işi ben. Bu sorun neden kaynaklanıyor umarım chip forum gibi tanınmış bir sitede bunu çözebilecek üstadlar vardır...

mithat_k
30-06-2010, 12:00   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

Koskoca chip forumda 1 arkadaş yardımcı oldu!!Yardımın için çok saol Atilla kardeş sorun bendeymiş buldum. Oyunu cd den bilgisayara kurduktan sonra sanal cd oluşturmuşum bu yüzden de cd istiyor. Oyunu bilgisayardan kaldırdım. Cd den yüklemeden direkt sanal cd oluşturdum. Sonra cd yi çıkarıp sanal cd den yükledim oyunu şimdi çalışıyor.

erdioz
30-06-2010, 12:09   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
851 mesaj

arkadaşım bazı oyunlar kurulduğu cd den cd yi gömeye çalışır. sen normal DVD ile kurup sanal cd den göstermeye çalışdıysan çalışmayabilir.Benim tavsiyem oyunu kaldır sanal cd den kurup yine cd yi sanaladan göster belki olur.

Atilla Sarıtaş
30-06-2010, 12:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Önemli değil mithat. No-Cd Crack'ler aklının bi köşesinde dursun bilgisayarda 2-3 GB fazladan yer kaplamaya gerek olmadan halledilebiliyor bazı oyunlar. Bulursam o siteyi burda yayınlarım. :)