Sanırım Anakart Yandı

btrmbtrm
15-08-2012, 19:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

sabah bilgisayarı açtığımda bir sorun yoktu 10 sn sonra aşırı kasmaya başladı sonra iconların arkası morlaştı ve mavi ekran çıktı tekrar açtığımda da aynısı oldu. Ramleri ekran kartını çıkarıp temizleyip takktım. bu sefer hiç açılmadı pc densürekli bip sesi geliyor ekran bekleme modunda kalıyor. cd rom bile açılmıyor sonra clear jumper ile biosu sıfırladım ama fayda etmedi eski anakartımda anakartı yakmıştım acaba aynı sorun olmuş olabilir mi ?
anlayan biri çok acil yardım edebilirmi

İzmirlifare
15-08-2012, 19:16   |  #2  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

Genelde odanızın ısısı ne kadar ? anakartınız özellikle köprü ısıları kaç dereceydi ?? anakart yandıysa içten yanmaz mutlaka ama mutlaka yanık izi vardır genelde yanıklar veriyollarında olmazda çip etraflarında olur. koklayınız yanık kokusu varmı ? ramleri baska bir bilgisayarda deneyiniz işlemciyi çıkartıp açmaya çalısınız eğer anakart yansaydı direk kapanırdı diye düşünüyorum. açıkken iconların değişmesi gibi şeyler ısınmadan kaynaklanır harddiskinizin sağlıgına baktırınız başka yapılıcak bişey kalmadı

btrmbtrm
15-08-2012, 19:20   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: İzmirlifare  
Genelde odanızın ısısı ne kadar ? anakartınız özellikle köprü ısıları kaç dereceydi ?? anakart yandıysa içten yanmaz mutlaka ama mutlaka yanık izi vardır genelde yanıklar veriyollarında olmazda çip etraflarında olur. koklayınız yanık kokusu varmı ? ramleri baska bir bilgisayarda deneyiniz işlemciyi çıkartıp açmaya çalısınız eğer anakart yansaydı direk kapanırdı diye düşünüyorum. açıkken iconların değişmesi gibi şeyler ısınmadan kaynaklanır harddiskinizin sağlıgına baktırınız başka yapılıcak bişey kalmadı

o sorun sabahtı şimdi pcden süreklibipleme sesi geliyor eskiden de benzer bşr olay olmuştu anakart yandı demişti bilgisayarcı

İzmirlifare
15-08-2012, 19:48   |  #4  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
1,391 mesaj

bipleme seslerinin süresi  ve sayısı nedir ?

btrmbtrm
15-08-2012, 21:03   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

pc açıldı şimdi ekran kartını okumuyor

İzmirlifare
15-08-2012, 21:16   |  #6  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
1,391 mesaj

o halde kullanmayınız mutlaka servise veya bilgisayarcıya gösteriniz. ama bundan önce güvenli başlattan driverleri kurmayı deneyiniz

Tol Ga
09-09-2016, 12:01   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Hocam son durum nedir . Aynı sıkıntı bende de var şuan . Ne yapmam lazım