Sanırım bilgisayar gitti[KURTARILDI]

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
padisah
17-08-2013, 14:06   |  #51  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Sistem eskiyse ve üzerinde yeni işletim sistemi varsa saldırıyor detroid'in yazısına göre. Hangi işletim sistemine saldırmıştı?

SypeR54
17-08-2013, 14:09   |  #52  
SypeR54 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
724 mesaj

Yada internetten W8 MSDN sürümü bul indir. O sürümlerde her hangi bir şeyi değiştiremezler. Eğer değiştirirlerse MSDN sürümü olmaktan çıkar, MSDN kodu otomatik değişir yada silinir. Ama belirtmem gerekir ki format atmadan önce MSDN sürümleri direk sen klavyeyi seçtiğin gibi Key soruyorlar. Ben bunu atlamak için netten bi 50 tane key bulmuştum. Onlardan deneye deneye en sonunda birini tutturup öyle kurdum. Ama windows kurulunca o keyler Black List'e alınmış Kahkaha.

SypeR54
17-08-2013, 14:24   |  #53  
SypeR54 avatarı
Yıllanmış Üye
724 mesaj
Alıntı: Batuhan Karsan 26  

W8 64 bit tek dil kutulu 186 tl.bi arayım babamla konuşayım.

Edit : Babamla konuştum.Peki sen saldırı yediğine emin misin falan dedi.Akşam eve gelince amcamla konuşacakmışım.Niye saldırsın ki diyor.Bende gözlemlerini birer birer anlatacağım.

amcan bilgisayarcı falan mı ?

padisah
17-08-2013, 14:24   |  #54  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

W8 64 bit tek dil kutulu 186 tl.bi arayım babamla konuşayım.

Edit : Babamla konuştum.Peki sen saldırı yediğine emin misin falan dedi.Akşam eve gelince amcamla konuşacakmışım.Niye saldırsın ki diyor.Bende gözlemlerini birer birer anlatacağım.

Saldırı varmı diye kontrol edeceklerse tespit edilemeyeceğini detroid'in yazdıklarına dayanarak şimdiden yazayım.
Dikkat et paranoyak teşhisi alma.
Görmek isteyebilirler veya donanımda sorun olduğunu düşünebilirler. (Umarım o.c. falan yapmamışsındır o.c.'den kaynaklandığını düşünebilir ve saldırı olayına inanmayabilirler.) Detroid'e inanmayanlrı konuda görmüşsündür.

Batuhan Karsan 26
17-08-2013, 14:30   |  #55  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj
Alıntı: SypeR54  
 amcan bilgisayarcı falan mı ?

yok bilgisayarcı falan değilde yani bilgisi var 2000 den beri pc kullanıyor yani tecrübe anlamında soracak.Paranoyak teşhişi koyabileceklerini sanmam çünkü o.c yok hiç bir şey yok her şey standarttı.W7 kuruluydu.O güç kaynağı durduk yere akımı kesmez durduk yere statik elektrik alamaz.

padisah
17-08-2013, 14:34   |  #56  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

yok bilgisayarcı falan değilde yani bilgisi var 2000 den beri pc kullanıyor yani tecrübe anlamında soracak.Paranoyak teşhişi koyabileceklerini sanmam çünkü o.c yok hiç bir şey yok her şey standarttı.W7 kuruluydu.O güç kaynağı durduk yere akımı kesmez durduk yere statik elektrik alamaz.
  Kanıtın varsa sorun yok ama kanıtın yoksa senin yüzünden olduğunu düşünebilirler.
Bilgisayarı hatalı kullandığını ve zarar verdiğini falan düşünmeleride mümkün.

SypeR54
17-08-2013, 15:30   |  #57  
SypeR54 avatarı
Yıllanmış Üye
724 mesaj

Kasayı nerede bulunduruyorsun acaba ?

Batuhan Karsan 26
17-08-2013, 17:07   |  #58  
OP Yıllanmış Üye
2,471 mesaj
Kasayı nerede bulunduruyorsun acaba ?

Masamın altında.Ona elektrik verecek yakında bi bass var o kadar.Onuda açmıyorum ki.

padisah
17-08-2013, 18:14   |  #59  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Masamın altında.Ona elektrik verecek yakında bi bass var o kadar.Onuda açmıyorum ki.
  İçindeki mıknatıslar manyetik alana sebep olup bilgisayara zarar verir.
O bası bilgisayardan uzağa yerleştir. Yoksa tüm parçaları bile bozabilir. (Hdd'de oluşabilecek bad sectorları saymıyorumbile.)

Batuhan Karsan 26
17-08-2013, 18:29   |  #60  
OP Yıllanmış Üye
2,471 mesaj
Alıntı: padisah  
  İçindeki mıknatıslar manyetik alana sebep olup bilgisayara zarar verir.
O bası bilgisayardan uzağa yerleştir. Yoksa tüm parçaları bile bozabilir. (Hdd'de oluşabilecek bad sectorları saymıyorumbile.)

dibinde durmuyor var biraz mesafe var yanlış anlattım.hdd de bad sectorde yok.eski psu kaç senedir o şekil ona niye bir şey olmadı ?

padisah
17-08-2013, 18:38   |  #61  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Arada mesafe varsa sorun olmaz kasanın yakınında yazmıştın.

Batuhan Karsan 26
17-08-2013, 18:49   |  #62  
OP Yıllanmış Üye
2,471 mesaj
Arada mesafe varsa sorun olmaz kasanın yakınında yazmıştın.

Yanlış anlatmışım kendimi kusura bakma

Xp sp2 arıyorum temiz

W8 MSDN de kurtarmaz detroid öylede saldırı yemiş.Ama xp de update etmedin mi sıkıntı yok.

padisah
17-08-2013, 19:06   |  #63  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Yanlış anlatmışım kendimi kusura bakma

Xp sp2 arıyorum temiz

W8 MSDN de kurtarmaz detroid öylede saldırı yemiş.Ama xp de update etmedin mi sıkıntı yok.

Elinde orijinal xp lisansı varmı?

Batuhan Karsan 26
17-08-2013, 19:59   |  #64  
OP Yıllanmış Üye
2,471 mesaj
Elinde orijinal xp lisansı varmı?

Yok iki gündür ikinci el sitelerini arıyorum.Hepsi kitap.Bir bulamadım lisans.Ama adam izimi kaybetti o kesin.Çünkü interneti kesip kurdum linuxu ve resetledim modemi ip falan farklı şuan.

SypeR54
17-08-2013, 20:14   |  #65  
SypeR54 avatarı
Yıllanmış Üye
724 mesaj

Elimde var bi tane XP SP3 Cdsi fakat içinde CDMGR dosyası mı ne o eksik ondan format atmıyor. Eğer netten bulabilirsen işine yararsa ISO şeklinde Yandex.Disk'e yüklerim.

Batuhan Karsan 26
17-08-2013, 20:38   |  #66  
OP Yıllanmış Üye
2,471 mesaj
Elimde var bi tane XP SP3 Cdsi fakat içinde CDMGR dosyası mı ne o eksik ondan format atmıyor. Eğer netten bulabilirsen işine yararsa ISO şeklinde Yandex.Disk'e yüklerim.

Sanmıyorum sadece cdmgr dosyası değilse ortada kalırım.Belki amcamın bildiği xp sitesi vardır.Yinede sağol.O sistemle her şeyi yapıyorsun ya :D

padisah
17-08-2013, 20:51   |  #67  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Yok iki gündür ikinci el sitelerini arıyorum.Hepsi kitap.Bir bulamadım lisans.Ama adam izimi kaybetti o kesin.Çünkü interneti kesip kurdum linuxu ve resetledim modemi ip falan farklı şuan.
  Buraya ilk yazdığın sırada seni izliyordu yani buraya yazdığın tüm bilgiler onunda eline ulaşıyor.Gülümseme  
Elinde lisans yoksa buradan yardım alamazsın. Linux'a alışmaya çalışmanı tavsiye ederim.

Son Düzenleme: padisah ~ 17 Ağustos 2013 20:54
Batuhan Karsan 26
17-08-2013, 20:56   |  #68  
OP Yıllanmış Üye
2,471 mesaj
  Buraya ilk yazdığın sırada seni izliyordu yani buraya yazdığın tüm bilgiler onunda eline ulaşıyor.Gülümseme  
Elinde lisans yoksa buradan yardım alamazsın. Linux'a alışmaya çalışmanı tavsiye ederim.

Buraya kendi bilgisayarımdan yazmadım.Orjinal w8 den yazdım ve izlemiyordu çünkü laptop kasardı baya.Ne yazık ki lisans yok.Keşke xp satan bi yer bulsam 20-30 liraya verir aslında ama.Bilgiler ulaşıyorsa da selam olsun ona Linuxta da girerse bana ondan çeyrek altın heheh :D

padisah
18-08-2013, 11:58   |  #69  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Buraya kendi bilgisayarımdan yazmadım.Orjinal w8 den yazdım ve izlemiyordu çünkü laptop kasardı baya.Ne yazık ki lisans yok.Keşke xp satan bi yer bulsam 20-30 liraya verir aslında ama.Bilgiler ulaşıyorsa da selam olsun ona Linuxta da girerse bana ondan çeyrek altın heheh :
  Modeminde mi farklıydı. (Sistemine girdiğinde buradaki hesap bilgilerine kadar her bilgiyi almıştır.)
Windows8 orijinal olsa ne değişecek zaten windows8 kullanan bilgisayarlar saldırıya uğruyor. (Kesinlikle korsanı teşvik etmiyorum.)
Kasıp kasmaması bir şey ifade etmeyebilir. 0 kasma ile tüm bilgisayarı ele geçirmekte imkansız değildir.
Merak etme istedikten sonra linux'a da rahatça girer.

Batuhan Karsan 26
18-08-2013, 12:06   |  #70  
OP Yıllanmış Üye
2,471 mesaj
  Modeminde mi farklıydı. (Sistemine girdiğinde buradaki hesap bilgilerine kadar her bilgiyi almıştır.)
Windows8 orijinal olsa ne değişecek zaten windows8 kullanan bilgisayarlar saldırıya uğruyor. (Kesinlikle korsanı teşvik etmiyorum.)
Kasıp kasmaması bir şey ifade etmeyebilir. 0 kasma ile tüm bilgisayarı ele geçirmekte imkansız değildir.
Merak etme istedikten sonra linux'a da rahatça girer.

Koruyabileceğim bir şey kalmadı.Artık son çare xp kuruyorum.Kullanıcı adımı bile batuhan girmeden deneyeceğim.Linux bana göre değil.İşlemciye hasar verirsede dayımdan core 2 duo alırım varmış bi tane.En kötü ihtimal elimde tablet var.Yapabilecek bir şey yok.İnşallah xp nin gücü buna yeter..

padisah
18-08-2013, 12:16   |  #71  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Koruyabileceğim bir şey kalmadı.Artık son çare xp kuruyorum.Kullanıcı adımı bile batuhan girmeden deneyeceğim.Linux bana göre değil.İşlemciye hasar verirsede dayımdan core 2 duo alırım varmış bi tane.En kötü ihtimal elimde tablet var.Yapabilecek bir şey yok.İnşallah xp nin gücü buna yeter..
 Detroid'in son saldırıyı xp'de aldığını hatırlatayım.
Burada elinde xp professional lisansları olan bir üye var konu 3 yıllık ama yine de deneyebilirsin belki elinde hala xp lisansı vardır.

Batuhan Karsan 26
18-08-2013, 13:22   |  #72  
OP Yıllanmış Üye
2,471 mesaj
 Detroid'in son saldırıyı xp'de aldığını hatırlatayım.
Burada elinde xp professional lisansları olan bir üye var konu 3 yıllık ama yine de deneyebilirsin belki elinde hala xp lisansı vardır.

W7 64 Bit kurdum.Şimdilik her şey düzgün gidiyor.Dayım bana dedi ki.Oğlum sana saldırırlarsa dedi ne linux kurtarabilir dedi ne de windows dedi.Belki güç kaynağının elektroniğine bir şey oldu windowsa girince yük binince afalladı dedi.Kur bir şey olmaz dedi.

padisah
18-08-2013, 13:29   |  #73  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

W7 64 Bit kurdum.Şimdilik her şey düzgün gidiyor.Dayım bana dedi ki.Oğlum sana saldırırlarsa dedi ne linux kurtarabilir dedi ne de windows dedi.Belki güç kaynağının elektroniğine bir şey oldu windowsa girince yük binince afalladı dedi.Kur bir şey olmaz dedi.
 Linux'un da windows'un da kurtaramayacağı doğru ama detroid'in konusunu okudun neredeyse tüm parçaları yakıyormuş.

Batuhan Karsan 26
18-08-2013, 14:20   |  #74  
OP Yıllanmış Üye
2,471 mesaj
 Linux'un da windows'un da kurtaramayacağı doğru ama detroid'in konusunu okudun neredeyse tüm parçaları yakıyormuş.

Updateleri kapadım ağırlaştırmasın diye boşuna.Crack de yapmadım.Sistem gayet hızlı açılıyor ve kapanıyor.Dayımda bi kontrol edeyim dedi templeri falan inceledi.Kapanma hızını falan.Linuxtaki swap alanını format ekranında çeviremedim ama şimdi çevirdim.2 gb var ama c ile birleştiremedim.Ayrı kaldı.Yapacak bir şey yok.

padisah
18-08-2013, 16:55   |  #75  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Windows ext4 dosya sistemini açamadığı için oraya dokunamıyor.
Bilgisayarı linux live dvd'den başlat sonra: Uçbirim>sudo gparted>enter(live dvd root parolası sormaz.)
Swap alanını seç>sağ tıkla> format>ntfs>altta çıkan yazıya sağ tıkla apply>çıkan uyarıya apply de.
Swap alanı ntfs olduktan sonra windows ile c'ye ekleyebilirsin.