Sanırım Fazla Isınıyor!

İtacHi_
15-10-2008, 17:41   |  #1  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

Arkadaşlar geçenlerde overlock yardımı istedim tıklama miktarı 600 ü geçti.İlginize teşekkür ederim.Ve yine bir sorunla karşınızdayım.Bu seferde Overlocktan sonra(2.82 den 2.88)geçiş  yaptım.Sonra bir most wanted oynuuum dedim.Full detail ve 800x600 de bir sprint yapıcaktım bide baktım ne göreyim karşımda masaüstü.Alt+tab da yapmadım ama masaüstü karşıma geldi.Benim eski pc imde asus FX5200 vardı pasif soğutma ünitesi bulunuyordu.Sorudm danıştım ekran kartı fazla ısınıyordur dediler.Bende bi eski işlemcinin fanını ona entegre ettim.Sonra tıkır tıkır çalıştı.Şimdide aynı sorun var ancak bu ekran kartının üzerinde fan var(biraz küçük gibi ama)(Bu arada bilmeyenler için ekran kartım ati X1550 512MB)Dedim fan görevini yapamıyor olabilir dedim ama niye overlocktan sonra oldu diye aklımda bazı sorular oluştu.Sorun şu neden most wantedde oyun kapanıp masaüstü geldi?İşlemciyi o.c etmemle alakası varmı yoksa tesadüf mü?O.c etmemle alaksı varsa yine eskisine mi dönmem grekiyor??

İtacHi_
15-10-2008, 17:46   |  #2  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

Sanırım kendi cevabımı buldum.Ben tam konuyu açtım msn ye tıkladım pc kapandı KahkahaKahkahaKahkahaBende eskisine  yani 2.82 ye aldım galiba sorun çözüldü zannedersm.

keshkesh
15-10-2008, 17:53   |  #3  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
910 mesaj

overclock sadece işlemciyi hızlandırdım demekle olmuyor :) ramleri de uygun şekilde ayarlamalısın gerçi sen pek fazla bi oc yapmamışsın ama ramlerin yada psu dan kaynaklı bir problem olailir