sanırım harddisk im ölmek üzere

HPQ-User
27-12-2008, 22:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

poyraz sormuş:
ilk önce böyle bir bölüm actıgınız için ve bu bölümde tüm emegi gecenlere teşekkurler..benim pc in 1 senelik..ben video film indirip arşiv yapmayı sevdigim içinde şuan pc imde bi çok video klip ve film var fakat ben bunları baştan beri internetten masa üstüne indirdikten sonra kes yapıştır yaparak klasörlerin içine aldım..1 ay önce ise yine aynı işlemi uygulayıp bir video klibi klasörün içine kopyalıcaktım ki pc döngüsel artıklık denetimi hatası verdi ve kopyalamadı..ayrıca hdd den cok belirgin rahatsız edici ses cıktı(sanki çiziliyo gibi)cok araştırdım ama kafam karıştı kimi yerde bootsectör oluştugu yazıyor(ki böle bi hata vermedi hdd im) kimi yerde de cok fazla kes yapıştır yapmış olmamın vermiş oldugu bir hata deniyor..yani kes yapıştır da hdd cok daha fazla zorlanıyomuş..bu son 1 aydır kopyala yapıştır yapıyorum ve bi problem yok ama asıl korktugum konu kopyala yapıştırda yapsam masaüstünde ufak ufak lekeler oluşuyo..ufak boyutlu yani jpeg formatında bi resim m bile kopyala yapıştır yapsam daha sonra masaüstünden sildigimde o resmi ufak lekeler oluşuyo masaüstünde yenile yaptıgımda kayboluyo..hdd de benim için cok önemli dosyalar var acaba bu sorunu nasıl halledebilirim..şimdiden teşekkürler iyi calışmalar

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2gb ram,250gb seagate hdd,lg dvd rıghter

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4

DaRWeLL
27-12-2008, 22:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

dediğiniz gibi hdd iniz ölmek üzre ise vakit kaybetmeden yeni bi hdd alın ve bu hdd bilgilerinizi hemen yedekleyin.
sonra bilgilerde hdd de gider, kötü olur..

Banned
27-12-2008, 22:37   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

hardiskin yavaş yavaş miladını dolduruyor hazırlıklı olsan iyi olur ama şöyle bir şey yapabilirsin harddiskindeki tüm bilglerini yedekleyip sil(zaten yedek alman gerekiyor)sonrada chedisk yapıp sonucuna bir bak ama şiddetle yeni bir harddisk almanı öneririm.arkadaşım sana bir  tavsiye vereyim bende arşiv yapmasını seven bir insanım(bazen sıkıldığım bile oluyor alışmış kudurmuştan beterdir misali bırakamıyorum)internette indirdiğin her şeyi direk cd'e yazdırıp sil boşu boşuna harddiskinde tutma hadi favori filmini ya da videoları anlarım ama internetten inen her şeyi bilgisayarda tutacaksın diye bir zorunluluğun yok ayrıca bir daha her fırsatta kes yapıştır yapmaktan vazgeçmelisin.son olarak gene bir tavsiyede bulunayım filmlerini genelde orjinal almaya çalış özellikle şu aralar sıkı bir denetim var haberin olsun film indireceğim diyede sakın port açma.

trinity
28-12-2008, 01:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj
AdRaMiTi
Hddlife proğramı ile analiz edebilirsin :) Benimde yıllardır bozulacak diye bekliyorum hatta harici hazırda bekliyor ancak 2 hdd eskitti halen bozulmadı kereta  :)
bu hdlife sadece vista için herhalde indirdim xp e çalışmadı zaten kurulamadı bile değil mi?

Kapalı Hesap (76993)
28-12-2008, 09:34   |  #5  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

Bir de HDD Healt v3.3 programını dene istersen

samsamsa
28-12-2008, 12:18   |  #6  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

böyle bir konuya tek çare .. en başta o bilgilerini yedekliyeceksin .. ve burası alıntı ...

Harddisk inizi fabrika ayarlarına döndürme!!

Harddiskinizmi Bozuk,tamirciler Bana Kizacak Ama Olsun Buyrun...

arkadaşlar bu pro ile harddiskinizi fabrika çıkış haline getirebilirsiniz harddiskinde badsektör ve sektörel arızalar olan yani donanımsal değil yazılımsal bütün arızaları giderir,aldığım abi çok peşinde koşturttu ama sonunda aldım ve kendi westerndigital 200 gb lık harddiskimde kullandım ve sonuç mükemmel bu programı 2 yıl önce verdiği adamın şuan yazıcıoğlunda iş yeri varmış ve oradaki bütün arızalı h.diskleri 5 $ dan alıp bu pro ile düzelttikten sonra satış fiyatını siz düşünün ve bu kişi bilgisayardan hiç anlamıyor sadece işi bu,normalde maxtor firmasının yıllar öncesi yazılımı ama bütün h.diskleri görüyor ,şuan piyasada bulabileceğinizi sanmam neyse bu proyu zipten çıkarıp diskete kaydediyorsunuz sonra pc yi kapatıp ister açılışta biostan istersede açılışta f8 tuşu ile başlangıç ayarını floopy olarak gösterip başlatıyorsunuz ve program otomatik devreye girip h.diskinizi ve içindeki bütün bilgileri yani serisi falanı filanı hepsini size veriyor neyse pro başlayıp size hardiskinizi söylüyor next le geçip utulities kısmına giriyorsunuz oradan zero disk drive seçeneğini seçin ve bu kadar benimki 12 saat sürdü ama 200 gb için, en çok tamircilerin işine yarardı ama artık herkese veriyorum herkes kullansın 1.2 mb olduğundan çekememe problemleri olan dostlar için 3 ayrı yere upload ettim beğenirseniz zaten rep yada teşekkürle belirtirsiniz saygılar...

Birde ilave yapayım bazı arkadaşlar yedek bölümdeki bilgilerim gidermi diye sormuş bütün bilgileri siliyor olduğu için riske atmayın derim ben hiç denemedim ama büyük ihtimalle siler çünkü harddiskinizi sil baştan yapıp herşeyiyle sıfırlıyor saygılar...bu arada programın görüntülerini ilave edemiyorum çünkü işlem esnasında aldığım imageları yine h.diske atacağı ve onlardan tekrar silineceği için vede elimde 2. bir harddisk olmadığı için yayınlayamadım kusura bakmayın,elimden geldiği ve bildiğim kadarını size verebilirim çünkü yanlış birşey söyleyip yanlış yönlendirme yapmak istemem ...

ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN SON BİR AÇIKLAMA DAHA İLAVE EDEYİM BU PROGRAM BİR FORMAT PROGRAMI DEĞİLDİR,FORMAT EN ÇOK 1 SAAT SÜRER VE YÜZEYSEL OLARAK ÜZERİNE YENİ BİLGİLER YAZILANA KADAR SİLİNDİ GÖZÜKÜR,BUNUNLA İSE HARDDİSKİNİZE SIFIR YAZILIR YANİ HERŞEYİYLE SIFIRLANIR TERTEMİZ OLUR HATTA DAHA ÖNCE HARDDİSKİNİZDEN ZAMANLA SES GELMEYE BAŞLAR YA İŞTE O SESLERİN DAHİ KESİLDİĞİNİ VE SESSİZ ÇALIŞTIĞINI GÖRÜNCE SİZDE BENİM GİBİ % % EIRIRSINIZ EVET BU GERÇEK YANLIŞ DUYMADINIZ...

Link : http://rapidshare.com/files/23527710/mxblst4cd.zip

eğer mod tepeme çökerse özelden yardımcı olurum ! :)

Kaya Erdoğdu
28-12-2008, 14:27   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj
samet713
böyle bir konuya tek çare .. en başta o bilgilerini yedekliyeceksin .. ve burası alıntı ...

Harddisk inizi fabrika ayarlarına döndürme!!

Harddiskinizmi Bozuk,tamirciler Bana Kizacak Ama Olsun Buyrun...

arkadaşlar bu pro ile harddiskinizi fabrika çıkış haline getirebilirsiniz harddiskinde badsektör ve sektörel arızalar olan yani donanımsal değil yazılımsal bütün arızaları giderir,aldığım abi çok peşinde koşturttu ama sonunda aldım ve kendi westerndigital 200 gb lık harddiskimde kullandım ve sonuç mükemmel bu programı 2 yıl önce verdiği adamın şuan yazıcıoğlunda iş yeri varmış ve oradaki bütün arızalı h.diskleri 5 $ dan alıp bu pro ile düzelttikten sonra satış fiyatını siz düşünün ve bu kişi bilgisayardan hiç anlamıyor sadece işi bu,normalde maxtor firmasının yıllar öncesi yazılımı ama bütün h.diskleri görüyor ,şuan piyasada bulabileceğinizi sanmam neyse bu proyu zipten çıkarıp diskete kaydediyorsunuz sonra pc yi kapatıp ister açılışta biostan istersede açılışta f8 tuşu ile başlangıç ayarını floopy olarak gösterip başlatıyorsunuz ve program otomatik devreye girip h.diskinizi ve içindeki bütün bilgileri yani serisi falanı filanı hepsini size veriyor neyse pro başlayıp size hardiskinizi söylüyor next le geçip utulities kısmına giriyorsunuz oradan zero disk drive seçeneğini seçin ve bu kadar benimki 12 saat sürdü ama 200 gb için, en çok tamircilerin işine yarardı ama artık herkese veriyorum herkes kullansın 1.2 mb olduğundan çekememe problemleri olan dostlar için 3 ayrı yere upload ettim beğenirseniz zaten rep yada teşekkürle belirtirsiniz saygılar...

Birde ilave yapayım bazı arkadaşlar yedek bölümdeki bilgilerim gidermi diye sormuş bütün bilgileri siliyor olduğu için riske atmayın derim ben hiç denemedim ama büyük ihtimalle siler çünkü harddiskinizi sil baştan yapıp herşeyiyle sıfırlıyor saygılar...bu arada programın görüntülerini ilave edemiyorum çünkü işlem esnasında aldığım imageları yine h.diske atacağı ve onlardan tekrar silineceği için vede elimde 2. bir harddisk olmadığı için yayınlayamadım kusura bakmayın,elimden geldiği ve bildiğim kadarını size verebilirim çünkü yanlış birşey söyleyip yanlış yönlendirme yapmak istemem ...

ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN SON BİR AÇIKLAMA DAHA İLAVE EDEYİM BU PROGRAM BİR FORMAT PROGRAMI DEĞİLDİR,FORMAT EN ÇOK 1 SAAT SÜRER VE YÜZEYSEL OLARAK ÜZERİNE YENİ BİLGİLER YAZILANA KADAR SİLİNDİ GÖZÜKÜR,BUNUNLA İSE HARDDİSKİNİZE SIFIR YAZILIR YANİ HERŞEYİYLE SIFIRLANIR TERTEMİZ OLUR HATTA DAHA ÖNCE HARDDİSKİNİZDEN ZAMANLA SES GELMEYE BAŞLAR YA İŞTE O SESLERİN DAHİ KESİLDİĞİNİ VE SESSİZ ÇALIŞTIĞINI GÖRÜNCE SİZDE BENİM GİBİ % % EIRIRSINIZ EVET BU GERÇEK YANLIŞ DUYMADINIZ...

Link : http://rapidshare.com/files/23527710/mxblst4cd.zip

eğer mod tepeme çökerse özelden yardımcı olurum ! :)

Gerçekten Güzel Bİr Paylaşım Saolasın