Şarj aleti yanık kokusu

excel_mustafa
01-07-2016, 03:24   |  #1  
excel_mustafa avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

Merhaba arkadaşlar.2 senedir s4 mini telefonum var.aldığımdan beri şarj aleti fazla ısınıyor.son zamanlarda yanık silikon gibi bir koku yaymaya başladı.telefonda sıkıntı yok, garantisi bitti.

* yenisini almayı düşünüyorum ama genel olarak sorunlu üretildiğinden orijinal olmayacak.hangi alternatif markalar kaliteli?

* bozulursa telefona zarar verir mi?

bu arada ş.aleti 5v 1a, batarya 1900 mah herşeyi orijinal

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 01 Temmuz 2016 03:38 Neden:
padisah
01-07-2016, 18:07   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: excel_mustafa  
Merhaba arkadaşlar.2 senedir s4 mini telefonum var.aldığımdan beri şarj aleti fazla ısınıyor.son zamanlarda yanık silikon gibi bir koku yaymaya başladı.telefonda sıkıntı yok, garantisi bitti.

* yenisini almayı düşünüyorum ama genel olarak sorunlu üretildiğinden orijinal olmayacak.hangi alternatif markalar kaliteli?

* bozulursa telefona zarar verir mi?

bu arada ş.aleti 5v 1a, batarya 1900 mah herşeyi

Yavaş yavaş yanıyor olabilir. Kontrol ve tamir için Samsung'un yetkili servisine verebilisiniz veya yetkili servisten yeni bir orijinal adaptör satın alabilirsiniz.
Kaliteli olmayan yan sanayi ürünlerin telefona ve size zarar verme riskleri (Örneğin: patlama) vardır. Bu telefonların kullanma klavuzlarında da belirtilir güvenlik için orijinal parça kullanılmaldır. Bundan dolayı orijinal olmayan ucuz alternatifler tercih edilmemelidir.
Mutlaka farklı marka kullanacaksanız bile Samsung'un yetkili servisine danışıp onların tavsiye ettiği markayı kullanmanızı öneririm.

Bozulursa telefona zarar verme ihtimali vardır.

excel_mustafa
03-07-2016, 01:12   |  #3  
excel_mustafa avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

ttec marka bi alet buldum.akım koruması var, değerler uygun.ama orijinalin sadece adaptör kısmı 50 tl :/

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 03 Temmuz 2016 01:14
Emrah Ganime Tokma
03-07-2016, 03:41   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

<iframe type="text/html" frameborder="0" width="1920" height="1080" src="https://www.youtube.com/embed/uqEnuvVOFCc?autoplay=1" allowfullscreen></iframe>