Şarj sorunu yaşayan iPhone'lulara müjde!

CHIP Online
29-07-2013, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'dan şarj sorunu yaşayan iPhone kullanıcılarına müjde gibi patent!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sar ... ra-mujde_41723.html

Resimlerle: Apple'ın kayıplara karışan 9 ürünü

Akıllı telefonlar ne kadar kullanışlı cihazlar olsalar da konu pil ömrü olduğunda bize "çektirdikleri" acı bir gerçek. Şarj konusunda en fazla mağdur olanlar ise iPhone kullanıcıları elbette. Ancak Apple aldığı yeni patentle onların bu çilesini sona erdirecek gibi görünüyor.


Apple yıllardan beri pil ömrüyle ilgili sorunları en aza indirgemek için yazılım güncellemeleri yayınlıyor, ancak pek başarılı olamadığı bir gerçek. Sonunda yetkililer bunu anlamış olacaklar ki bu konuyu daha profesyonel bir biçimde ele almaya karar vermişler ve patent yoluna gitmişler. Böylece halihazırda patent şampiyonu durumunda olan Apple, patentleri arasında bir yenisini de pil tasarruf yöntemi ile katmış bulunuyor. Ancak bu yöntem gerçekten işe yarayacak gibi görünüyor.


Apple, aldığı yeni pil tasarruf patentiyle birlikte iPhone kullanıcılarının şarj sıkıntısını en aza indirgeyecek bir yöntem peşinde. Zira bu patentle birlikte iPhone'lar şarj yönetimini artık "öğrenecekler". Kullanıcı alışkanlıkları üzerine kurulu bir yöntem üzerinde çalışılacağına ve bununla birlikte pil sorununun ortadan kaldırılacağına işaret edilen patentle, iPhone'lar kullanıcılarını takip ederek hangi saatlerde daha çok yolculuk ettiklerini veya uyumaya gittiklerini öğrenecek. Örneğin iPhone sahibi daha çok akşam 19:00 ila 21:00 saatleri arasında uçak seyahatlerinde bulunuyorsa veya gece 11:00 gibi yatağa gidiyorsa, iPhone bunu öğrenerek otomatik olarak pil tasarruf moduna geçecek.


Sizce iPhone şarjı bu yeni patentle yeterince direnebilir mi?

Tüm Konu: Şarj sorunu yaşayan iPhone'lulara müjde!

Resimlerle: Apple'ın kayıplara karışan 9 ürünü

Kaynak: www.chip.com.tr