Sata diskleri tanıyabilen xp cd'si hazır

HPQ-User
29-10-2008, 01:34   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

veronica sormuş:
Sata diskleri tanıyabilen xp cd kısmında anlatılanlara gore cdmi hazırladım.benim kullandıgım isletim sistemi xp.kulllandığım laptopumda RECOVERY die d surucusunde yer ayrılmıs format filan ordan otomatik atilablinio.fakat attigi formatiben pek begenmiorum bazı dosyalar tam silinmio gibime geliodu bu yuzden şu Sata diskleri tanıyabilen xp cd adlı yazıyı okudum ve denedim.basima ciddi bi sorun acıldı:
bu cd yi taktim hardiski gorebiliodum c surucusunu bicimlendirdi,kur dosyaları kopyalanıyor olayına gelip bitirirken yeniden baslat secenegi cıktı yeniden baslattim bu sefer  RECOVERY sistem kurtarma olayına otomatik gecti ok dedim sistem kurtarma basarı ile gerceklestirldi dedi yeniden baslat secenegi cıkınca baslattım windows yuklenmemis bi daha sistem kurtarma olayı cıkıo.baktim olmuo o hazırladigim cdden bicimlendir yapip windowsu secili alana kur a tıkladim kuruo ama yeniden baslat dedigimde windows gelmio sistem kurtarma ekranı gelio... needen boyle bu sorunu nasıl halledebilirim:(

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
hp pavillion dv 5158
intel core duo 1.66...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.1)

Banned
29-10-2008, 02:22   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sizin sata disklerin tanınmasını sağlayan cd ye ihtyacınız zaten yoktur.Çünkü sisteminiz  otomatik tanıyacak özelliklere sahiptir. Muhtemelen sata raid sürücüsü hataya sebeb olmakta bu sebeble normal içeriside oynanma ekleme,çıkartılma yapılmamış bir cd ile kurulum yapmalısınız. XP cd ile sistemi başlatıp kurtarma konsoluna geçip fixboot komutu ile recovery bölümünü devre dışı bırakın diyeceğim ncak siz muhtemelen recovery dvd oluşturmamışınızdır. Öyleyse orjinal windowsunuz çöpe gider.Xp cd yi hiç kullanmadan bios ekranında (mavi HP logolu ekranda) F10 tuşuna basıp recovery bölümünü çalıştırıp kurtarma seçeneklerinden tam kurtarmayı seçerek sorunsuz kurtarma yapabilirsiniz.Otomatik başladıında standart kurtarma yapmaktadır.Yada baştada bahsetiğim gibi içeriğine dokunulmamş XP cd kullanmayı deneyin.

veronica
29-10-2008, 10:53   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

ewet otomatik tanio fakat ben kendim format atmak istemistim sadece format atmak istedigimde hardiski goremedigimden biicmlendirme yapamiodum o yuzden bu yontemi denemistim amam denemez olaydım:(neysee hmm recovery dvd olusturmustum fakat onlar yanımda deillller bi kac gun sonra elimde olabilecekler.hangisi daha saglıklı olur orjinal windowsumu kaybetmek istemem dogrusu.recovery dvd ile mi yapayım yoksa bios f10 ile tam kurtarmayı mı seceyim.

Banned
29-10-2008, 13:46   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

İkiside aynıdır.HDD dekinin boot işeminde sorun yoksa ikisindede kurtarma yapabilirsiniz