Sata mode secenegi yok

Sebahattin Dadaş
24-11-2016, 02:31   |  #1  
Sebahattin Dadaş avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bilgisayara format atarken bu hatayı alıyorum.

Windows Boot Manager

windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer.

This eror can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive or CD-ROOM drive that is failing. Make sure any removable storage is properly connected and then restart your computer.

If you contine to receive this error message, contact the hardware manufacturer.

Status: 0xc00000e9

Info: An unexpected I/O error has occured.

Bios da sata mode secenegi bulamadım 

anakartım esc geforce 6100 pm m2 

biosu güncelemeyi basaramadım 

işletim sistemi win 7 64 bit

Sebahattin Dadaş
24-11-2016, 19:43   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

cevap veren kimse yokmu ne yapmam lazım

zazaca
25-11-2016, 23:45   |  #3  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

1.şimdi önce sorunu anlayalım siz nasıl format atıyorsunuz dvd ilemi yoksa  flaş beleklemi ?
 2. siz bilgisayar çüktüğü için mi format atıyorsunuz format atarken  nasıl atıyorsunuz  bilgisayarı yeniden başlatıp boot ederkmi yoksa  bilgisayar  acıkenmi masa üstünden mi  format atmaya calışıyorsunuz 
vediğin sorundada diyorki ya  hardiskiniz sorunlu yada cıkarılabilir  flaş beleğe format atmaya calışıyorsunuz  donanımlarınızı kontrol edip bilgisayara bağladınğınızdan emin olduktan sonra bilgisayarı yenden başalatıp tekrar deneğin diyor
siz bana sorulaımın cvp  yazarsanız ben sorunu daha iyi anlayıp daha net cvp  vere bileceğim size :)

Son Düzenleme: zazaca ~ 25 Kasım 2016 23:46