SATA Problemi...LÜTFEN YARDIM

izmirli_coder
22-11-2006, 01:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar...Acayip bi sorunum var ...Ne yaptıysam çözüm bulamadım.Lütfen böyle bir sorunla karşılaşan olduysa bana yaddımcı olsun.

Yeni bir ASUSboard aldım.Modeli A8V-E SE . İşlemcim AMD 3500 64bit 939 pin.512 MB Kingston RAM.Boardla beraber 160 GB Samsung SATA disk aldım.Fakat Windows kurarken acayip bir hata ile karşılaşıyorum.Windows kurmak istediğimde "Seçilen bölüm geçerli bir windows bölümü değil" diyor ve formatlayamıyor.Böyle olunca doğal olarak windows kurulumu devam etmiyor.windows xp , windows xp 64bit x windows 2003 server işletim sistemlerini birkaç farklı cd ile denedim ama hepsinde aynı sonucu verdi.Fakat hdd'i fdisk yapıp tam formatladığımda bu sorun çıkmıyor .Partitiom magic rescue disk ile açtım,bölüp formatladım ama yine olmadı.Lütfen bana yardımcı olun.Eğer bu problemin çözümünü bulamazsam 160 GB HDD'yi boşuna almış olurum.Her windows kurulumunda diski komple formatlayacaksam disk hiçbir işime yaramaz ....Yardım derseniz sevinirim...Şimdiden sağolun arkadaşlar...

delikanli53
26-11-2006, 13:27   |  #2  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

fdisk ile formatını at bölüm oluşturmadan çık. xp cd sini tak ve xp kuruluma başla bölüm oluştur düzelecektir.