satılık amd sistem

mhmt06
14-10-2013, 22:11   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

AMD FX Series 4100 (3.6 GHz) 12MB 32nm AM3+224,31 TL

Gigabyte 970A-D3 DDR3 1866MHz S+GL+16X AM3   192,55 TL

HI-LEVEL 4 GB 1600 MHz DDR3 RAM (Soğutuculu)    79,40 TL

Sapphire HD4850 1GB 256Bit GDDR3 16X      156,81 TL

Seagate 1 TB 7200 64MB SATA3 SV35 /ST1000VX000      152,84 TL

Samsung SH-224BB 24X SATA DvdRw Siyah - Bulk           47,64 TL

Vento TA-K51 450W ATX Kasa Siyah                               158,80 TL

kdv 182,22 TL

TOPLAM

1.194,57 TL

arkadaşlar yukardaki sistemi 2013 ocak ta aldım. hepsi garantili.
 anakartın kuzey köprüsü çok ısınıyordu garanti kapsamında servise gönderdim, bişey yok dediler. 970li  çipler böyleymiş. ama ben rahatsız oluyorum. aslında intelciyim dir ama birde amd alıyım demiştim.
dün ekrankartı arıza yaptı  ama garantisi var.  yaptırmak dahi istemiyorum ve intele dönmek istiyorum. bu yüzden satmaya karar verdim. 
uzman arkadaşlar bir fiyat belirlerse  alıcı arkadaşlara  kutularıyla ve garantileriyle beraber veririm.

hiçbir şekilde overlock filan yapılıp zorlanmadı. oyun pek sevmem zaten. kullandığım en ağır program photoshop cs3.  gayet itinalı ve titiz kullandım.  günde en az 8 saat çalıştırıldı.

arkadaşlar özürdileyerek düzeltiyorum, harddisk satılık değil. ve sanıyorum garantiye gönderdiğimde kuzey köprüsünü değiştirdiler. ama hala çok ısınıyor.

Son Düzenleme: mhmt06 ~ 15 Ekim 2013 03:30
okankurubas
15-10-2013, 09:03   |  #2  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

Fiyatta revizyon yap pahalı satıyorsun.

mhmt06
15-10-2013, 13:13   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj
Alıntı: okankurubas  
Fiyatta revizyon yap pahalı satıyorsun.
 yanlış anlaşılma var galiba.  yukardaki fiyatlar  sıfır ürün fiyatları.
ben ikinci el olarak satıyorum.  ve fiyatı belirleme işini bilen arkadaşlara bıraktım.

black_flood
15-10-2013, 15:25   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

aslında sorun anakartta değil diyemem olabilir ama elindeki kasanın içinde sadece 2 tane fan var görünüyor ve bu 2 fanın 1 sadece dışarı hava atıyor diğeri ise sadece sabit diski soğutuyor peki içeriye soğuk hava üfleyen fan yokken bu ısı normal değil demek saçmalık. intel sistemde dahi bu kasa ile sıkıntı yaşanır heleki oyun oynamaktan bahsedersen intelde bile makine cırtlar.

en ucuz kasa gurubundan ancak bu kurtarır ısı sorununu hem intel hemde amd için sendeki kasanın içindeki hava silikülasyonu ile olsa olsa en rahat core 2 duo e6500 belki stabil çalışabilir.

bu tarz sağlam kasa yapıları üzerinden hareket etmediğin sürece ne alırsan al ısı sorunu hep yaşayacaksın kaldı ki sen adam akıllı bir ekran kartına sahip olsan o kasanın o zaman ne kadar ısınabileceğini görmek bile istemezsin. sistemini boşa satma.

benim anakartta da ısınma sorunu vardı ama gerçek ısınma sorunuydu thermaltake nvidia edition  kasada 98 derevelere tırmanıp kapanıyordu.

http://tr.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001639

ürün bu ve hiç tereddüt bile etmeden hem kuzey hem de güney köprülerini değiştirdiler şuanda 40 dereceleri bile görmüyor çok uzun süre crysis 3 gibi aşırı yorucu grafiksel içeriğe sahip oyunları 3 saat boyunca çalıştırınca.

mhmt06
15-10-2013, 16:11   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj
Alıntı: black_flood  
aslında sorun anakartta değil diyemem olabilir ama elindeki kasanın içinde sadece 2 tane fan var görünüyor ve bu 2 fanın 1 sadece dışarı hava atıyor diğeri ise sadece sabit diski soğutuyor peki içeriye soğuk hava üfleyen fan yokken bu ısı normal değil demek saçmalık. intel sistemde dahi bu kasa ile sıkıntı yaşanır heleki oyun oynamaktan bahsedersen intelde bile makine cırtlar.

http://www.teknobiyotik.com/dona ... formans-kasasi.html

en ucuz kasa gurubundan ancak bu kurtarır ısı sorununu hem intel hemde amd için sendeki kasanın içindeki hava silikülasyonu ile olsa olsa en rahat core 2 duo e6500 belki stabil çalışabilir.

http://www.teknobiyotik.com/dona ... -oyuncu-kasasi.html

http://www.teknobiyotik.com/dona ... formans-kasasi.html

bu tarz sağlam kasa yapıları üzerinden hareket etmediğin sürece ne alırsan al ısı sorunu hep yaşayacaksın kaldı ki sen adam akıllı bir ekran kartına sahip olsan o kasanın o zaman ne kadar ısınabileceğini görmek bile istemezsin. sistemini boşa satma.

benim anakartta da ısınma sorunu vardı ama gerçek ısınma sorunuydu thermaltake nvidia edition  kasada 98 derevelere tırmanıp kapanıyordu.

http://tr.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001639

ürün bu ve hiç tereddüt bile etmeden hem kuzey hem de güney köprülerini değiştirdiler şuanda 40 dereceleri bile görmüyor çok uzun süre crysis 3 gibi aşırı yorucu grafiksel içeriğe sahip oyunları 3 saat boyunca çalıştırınca.

başta şunu söyleyim : kasa geldiğinde sadece 8 cm lik bir egzoz fanı vardı. hepsi bu.  
ama oyun oynamak şöyle dursun ki zaten oyun bana boş geliyor,  masaüstü geldiğinde bile anında kuzey köprüsü dokunulmaz hale geliyordu. birde faceye girdiğimi film izlediğimi cs3 kullandığımı düşün.
bende gidip 2 tane 120 lik fan aldım. birini ön panele optik sürücünün altına içeri üfleyecek şekilde,  diğerini egzozu dışarı üfleyecek şekilde taktım. yine çok ısınıyordu. 8 lik fanıda direk egzoz fanına doğru ve kuzey köprüsünün dibine taktım. aynı zamanda ekran kartının arkasınada vuruyor.sirkülasyon mükemmel oldu.  anakartın fan girişlerinide kullanmıyorum. 3 fanında beslemesini power den aldım. 8 lik fanı durdursam, kuzey köprüsü anında dokunulmaz derecede ısınıyor. kısacası sikülasyon zannettiğin gibi yetersiz değil.