Satın Aldığım Domain Kapanmasın Diye Ne Yapmalıyım

greenj
30-04-2011, 21:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Arkadaşlar benim sorum domainler hakkında: Bir hosting şirketinden alan adı (domain) aldım diyelim. Bu domain ne kadar zaman boyunca benim malımdır (tabiri caizse), ne zaman sonra hosting şirketi benden alır veya hesabımı kapatır veya domain park'a çeker sitemi yani websiteme son verir?
Hosting şirketine yıllık ödemem gereken ücreti vermediğim zaman mı, parasını verip satın aldığım domaini boş bırakırsam mı (içerik eklemezsem yani adı adresi almışım ama içine site kurmamışım), yoksa site içeriği sakıncalı bulunduğunda mı?
*Websitemizi domain park'a çekmeleri demek kapatmaları demek mi?
Teşekkürler

Kapalı Hesap (200174)
30-04-2011, 22:31   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

sen satana kadar senin malındır (sesliisom.isomsesli.com) bu domainler benim kendi adımadır siteyi kapayınca  başka siteye devrettim onlar kullanıyor kullanması benim çıkarıma çünkü domainin reytingi artıyor arama motoruna ipucu se yazınca otomatik doldurma özelliğinden google arama motoru ilk önce benim domaini bulur o yönden başka steye yönlendirdim ama domainler benim üstüme sende boşta bırakma tanıdığın güvendiğin birinin sitesi varsa ver kullansın bence  isim tescilden domainlerin hakkındada bilgi bulabilirsin goolge daki reytingi nedir falan(((domainleri reklam amaçlı yazmadım zaten o domainlerin reklama ihtiyacı yok bu ay tıklanma rekoru 30000594 kez))

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (213112) ~ 30 Nisan 2011 22:35
Alparslananadolu
01-05-2011, 18:57   |  #3  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
642 mesaj

Alan adları ücretini ödediğiniz müddetçe sizindir. Başkası bunu alamaz ve el koyamaz. Alan adları genelde 1 yıllık veriliyor. Eğer alan adınızı elinizde sürekli tutmak istiyor iseniz bunun ücretini düzenli ödemeniz yeterlidir.
Alan adları konusunda Webhostinglerin, sitenize yer sağlayıcıların tasaruffu yoktur. Alan odları (domain name) uluslararası kayıt merkezi olan ICANN bünyesinde sizin adınıza kaydedilir.

greenj
03-05-2011, 01:09   |  #4  
OP Taze Üye
13 mesaj

Teşekkür ederim aydınlatıcı oldu. Peki alan adı alıp ona site kurmazsam ama ücretlerini her yıl düzenli ödemeye devam etsem sakıncası olur mu? Yani içeriksiz bıraksam domain'i nolur? Eğer sizi doğru anladıysam yine bir şey olmaz, öyle mi?

Alparslananadolu
03-05-2011, 15:12   |  #5  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
642 mesaj

Alan adının kuracağınız siteyle ilgisi yoktur. Siz şimdilik sadece alan adı alın. Bunun ücretini ödediğiniz müddetçe o hak sizindir. Web sitesi yayınlamak zorunda değilsiniz.

greenj
04-05-2011, 07:39   |  #6  
OP Taze Üye
13 mesaj

Rahatladım, sağolun.

kirbas
30-05-2011, 10:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
159 mesaj

ayrıca alan adınız uzantılı mail kullanabilirsiniz. bunun için siteniz olması da gerekmez.