sayfa boyutu sabitleme ve tablo yu fixed lemek

sward
04-08-2009, 20:16   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

merhabalar,
benim 2 sorum olacaktı

1)
macromedia dreamweaver 8 kullanıyorum ve web konusunda yeniyim. hazırlamış olduğum web sitesinde. internetten araştırarak, sayfanın altına ve üstüne css ile sabit alanlar yerleştirdim.  sayfanın tamamına genel arkaplan atadım ve css ayarlarından attachmend ine fixed uyguluyarak, arkaplanın sabit kalıp sadece yazıların kaymasını sağladım.

sorunuma gelince, arkaplanı 1024x768 olarak ayarladım fakat büyük monitörlerde, sayfalarda arkaplan sağ taraftan yenileniyor,  bunun tüm ekranlarda aynı şekilde görünmesi için ne yapmam gerekiyor...body css ayarlarına height: 100%; width: 100%; ekledim ama sonuç değişmedi... ne yapmam gerekir

2)
arkaplan attachmend fixed olayını tabloya nasıl uyguluyabilirim, sayfa içi düzen için tablo kullanmam gerekiyor ve tablo ile düzenleme yaptm fakat. div de olduğu gibi yazılar scroll ile birlikte kaymıyor ve tablonun sadece birazı görünüyor.... tablonunda scroll ile beraber kaymasını nasıl sağlarım

yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer... hayırlı akşamlar

mehmetsensoy
18-06-2012, 08:38   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

body {
             background-image: url(arkaplan geleceği kısım);
             background-attachment: fixed;
             background-size: 100%;
}

eğer böyle yaparsan 100% oluya bende aynı dertteydim siteyi açtım hazıladım 1 ay sonra başka bişey ararken buldum.

Şuan ki en gözde silerden birisi yoksa siz hala bakmadınız mı?
Antilluminati (İlluminatiye Karşıt Tek Site)

Son Düzenleme: mehmetsensoy ~ 18 Haziran 2012 08:40
Kapalı Hesap (221406)
18-06-2012, 09:43   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

sabit div' mi yerleştirdin, div'lerimim sabit kılmak istiyorusun,, al ve üstün..