Sayın forum üyeleri yardımlarınızı bekliyorum

special forces
27-10-2008, 14:00   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

Arkadaşlar internet explorer sitelerde sörf yaparken benim açmadığım kendiliğinden gelen siteler var bunları nasıl engelleyebilirim. Birde sitelerde genelde kötü içerikli reklam yapıyorlar bu gibi reklamlarıda engelleme yolu varmı cevap yazarsanız çok memnun olurum

Metal_Milita
27-10-2008, 14:06   |  #2  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Pop-up bunlar virüs gibidirler ama virüs değildirler reg dosyalarından girdilerini silebilirsin

SAİNT
27-10-2008, 14:08   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

bunu tam olarak bilmiyorum ama şayet böle bi sorunum olsaydı çözerdim. teorik olarak şöle bişey tavsiye edebilirim antivirüs programları senin isteğin doğrultusunda agresif ve pasif ayarlara sahipler şüphelendiği siteleri açmana izin vermiyor ama zaten hep o sitelere takılıyorsan şayet sen isteiğin için ya böle takılacaksın yada dediğim ayarlarla o sitelere gireyemeyeceksin yani kısacası senin isteğin şu düşman hattına gireyim ama yaralanıp yada ölmeyeyim diyorsun bu imkansız.

YasarS
27-10-2008, 14:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Kendiliğinden açılan sayfalar ve popuplardan kurtulmak istersen bence opera kullan.Ama ben IE kullanacağım dersen popup ve açılır sayfa engelleyici programlar var hatta tarayıcı ayarlarındanda faydalanabilirsin.Ayrıca eğer kendiliğinden açık saçık sayfalar açıyorsa senin bilgisayarda casus bir yazılım var yani reklam virüsü girmiş.Onuda spyware doctorla temizlemen gerekiyor.

Quad-Core
27-10-2008, 15:52   |  #5  
Yıllanmış Üye
844 mesaj

Zaten internette sörf yaparken kullandığın program yanlış :) İndir firefox'u kur no script isimli firefox eklentisini..Bundan sonra asla pop up reklamlar ile uğraşmassın çünkü no script senin için o pop-up ları engeller.

Firefox Downloda : http://go.pcko.info//7
No Script Firefox Eklentisi İnternet Sitesi : http://go.pcko.info//8

false6
28-10-2008, 05:10   |  #6  
Yeni Üye
49 mesaj

bilgisayarında spware ve/veya adware var.

programını önerebilirim.
kolay gelsin.