Seagate Barracuda 7200.7 HDD Hakkında

Mert Akdeniz
17-01-2012, 22:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Selamlar,

Miladını doldurmuş sayılabilecek bir bilgisayarım var. 2.4 GHz Celeron işlemci, 512 MB nVidia GeForce 6200 AGP Ekran kartı, 768 MB DDR Ramim var.. Bunların yanında bir de Seagate Barracuda 7200.7 HDD'im var.. Sorunlar sistem kurulumundan sonra başladı...

Bu yıla kadar hep Windows kullandım, ne kadar açık kaynak kodlarını destekleyen birisi olsam da ev halkının pc kullanımından dolayı kurtulamadım şu illetten... Laptop'umu almamla birlikte geçtim istediğim sisteme, ancak bir gün masaüstüne'de kurmam gerekti. Bende ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot kurdum. İlk kurulum yaklaşım 20 dakika kadar sürdü ve her şey güzeldi.. Sonra Windows sorunlarından dolayı tekrar Windows kurmak zorunda kaldım, GRUB'u onaramadığım için tekrar Linux kurdum vs.. Yani 2 hafta içinde 5-6 kez format yedi bilgisayar... Ve her kurulumda daha da yavaşladı. En sonunda kurulumları yapmamaya başladı... Sadece sistem kurulumlarında sorun olsa içim yanmayacak, felaket bir biçimde yavaşladı bilgisayar... Format atmak istiyorum ama elimde kalacağından korkuyorum. Ve bir de acayip sesler var tabi... Eskiden Windows 95 kullanırken bi simgeye tıkladığımızda açılırken czıııt cıızt diye sesler çıkardı, aynı onun gibi sesler çıkıyor. Mouse hareketimde, uygulamalarda, klasör işlemlerinde.. Özellikle okuma ve yazma işlemlerinde ses yükseliyor... Geçenlerde HD-Tune ile tarattım ama tek bir problem çıktı, kabloyla ilgili olan.. Kabloyu değiştirdim hala aynı problem var, ve hala yavaş bilgisayar... Yardım edebilirseniz çok minnettar olurum..

Şimdiden teşekkürler
PS : Eğer ki miladını doldurduysa atmam gerekiyorsa lütfen hemen söyleyin, lafı dolandırmayın dayanabilirim buna Onay