Seagate: Gizemli çökmeler devam ediyor

CHIP Online
21-01-2009, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

İşler yine karıştı: Seagate sabit disklerde yaşanan gizemli çökmelere güncelleme de ilaç olamadı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Seag ... m-ediyor_10586.html

Sabit disk üreticisi Seagate geçen gün hatalı Barracuda ve Maxtor diskleri için yayımladığı güncellenmiş firmware'i sebep açıklamaksızın geri çekti. Olay öncesinde firmware güncellemesini yapan kullanıcıların şikayetleri ortaya çıktı. Kullanıcıların destek forumlarında yaptığı açıklamalara göre bazı modeller firmware güncellemesi öncesinde tamamen düzgün çalışırken, güncellemeden sonra tamamen servis dışı oldu. Bazı kullanıcılar ise güncellemenin yüklenmesini sağlayacak araçtaki bir hatadan dolayı güncellemeyi hiçbir şekilde yükleyemediklerini açıkladılar.

Geçen hafta internette Seagate disklerin gizemli bir şekilde çöktüğüne dair haberler çıkmıştı. Cihazlar aniden servis dışı olup BIOS tarafından bile tanınamaz hale geliyordu. Yeni firmware ise bu sorunu çözmek için tasarlanmıştı.

Sorunun tam olarak ne olduğu şu an Seagate tarafından araştırılıyor. Güncellemenin tekrar ne zaman sunulacağı ise henüz belli değil.

Tüm konu: Seagate: Gizemli çökmeler devam ediyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Firmware güncellemesini yaptınız mı? Diskinizde bir sorun oluştu mu?

panda34
21-01-2009, 22:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,344 mesaj

Ya yorumu yayınlamayacaksanız yine oraya yorum ekleme yerine koyarsınız
İNSAN GİBİ DÜZGÜN YORUM YAZIYORUM YAYINLAMIYORSUNUZ YA 6-7 SAAT GEÇTİ

cinar19
29-01-2009, 22:45   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj

İKİ HAFTA ÖNCE SEAGATE ST3500320AS
500 GB HARD DİSKİM HİÇBİR OLUMSUZLUK YOKKEN BİLGİSAYARIM TARAFINDAN GÖRÜNMEMEYE BAŞLADI BİRÇOK YÖNTEM DENEDİM, BİLGİSAYARCILARA GÖTÜRDÜM BİR TÜRLÜ BİLGİLERE ULAŞAMADIK HARD DİSKİM GÖRÜNMÜYORDU 10 SENELİK TÜM BİLGİ BİRİKİMİM BİR ANDA GİTTİ DERGİNİZDEKİ YAZIYI OKUYUNCA ÜMİTLENDİM HEMEN YAMAYI İNDİRDİM ANCAK YİNE BİR İŞE YARAMADI .TÜM DOST VE ARKADAŞLARIMA SEAGATE HARD DİSKİ TAFSİYE EDEN BEN ARTIK UZAK DURUN DİYORUM SEAGATE GİBİ BİR BÜYÜK FİRMAYA YAKIŞMIYOR.YAZIKLAR OLSUN 10 SENELİK EMEKLERİM GİTTİ YEDİĞİ DE YOKTU.

_cypher_
29-01-2009, 23:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
cinar19
İKİ HAFTA ÖNCE SEAGATE ST3500320AS
500 GB HARD DİSKİM HİÇBİR OLUMSUZLUK YOKKEN BİLGİSAYARIM TARAFINDAN GÖRÜNMEMEYE BAŞLADI BİRÇOK YÖNTEM DENEDİM, BİLGİSAYARCILARA GÖTÜRDÜM BİR TÜRLÜ BİLGİLERE ULAŞAMADIK HARD DİSKİM GÖRÜNMÜYORDU 10 SENELİK TÜM BİLGİ BİRİKİMİM BİR ANDA GİTTİ DERGİNİZDEKİ YAZIYI OKUYUNCA ÜMİTLENDİM HEMEN YAMAYI İNDİRDİM ANCAK YİNE BİR İŞE YARAMADI .TÜM DOST VE ARKADAŞLARIMA SEAGATE HARD DİSKİ TAFSİYE EDEN BEN ARTIK UZAK DURUN DİYORUM SEAGATE GİBİ BİR BÜYÜK FİRMAYA YAKIŞMIYOR.YAZIKLAR OLSUN 10 SENELİK EMEKLERİM GİTTİ YEDİĞİ DE YOKTU.

adresini okudun mu?