SEAGATE ST3500320AS 32 MB NCQ 500 GB

HPQ-User
26-12-2008, 17:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

AJDA sormuş:
ELİMDE BU ÖZELLİKLERE SAHİP BİR PC VE SEAGATE ST3500320AS 32 MB NCQ 500 GB SATA HDD VAR DAHA ÖNCE GARANTİDEN DEĞİŞTİRDİM SEBEBİDE HDD'NİN DEVAMLI TUTARSIZLIK GÖSTERMESİ TAKILIP KALMASIYDI 2. GELEN HDD'DE AYNI SORUNLAR TEKRAR GÖSTERDİ SİZCE BURADAKİ SORUN BENİM PC'DE Mİ YOKSA SEAGATE FİRMASININ ÜRETTİĞİ  ST3500320AS KODLU 500 GB 32 MB CACHE NCQ SATA2 DEMİ

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
AMD SEMPROM +2500
MSI KT6VLRS SATA1 DESTEKLİ
SEAGATE 80 GB HDD
SEAGATE ST3500320AS 32 MB NCQ 500 GB SATA2
512 MB DDR
SAMSUNG 932B+ 19"

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

ozanaab
26-12-2008, 19:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj

muhtemelen senin pc ile hdd uyumsuzluk gösteriyo dur.
ya da windows dosyalarında bi bozukluk olabilir. harddiskten kaynaklanacak olacağını sanmam. bilgisayarın da normal olarak çalışıyo ve harddiski takınca takılmalar yaşıyo ise harddisk ile bilgisayarının uyumsuz olması söz konusu.
başka model bi hdd almayı deneyin. sorunun çözüleceğini zannediyorum.
çünkü yazmış olduğunuz harddisk oldukça kaliteli.

Kapalı Hesap (91855)
26-12-2008, 20:16   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

sata 1 destekkliyorsa senin pc hdd nin jumper ayarını değişip sata1 kipine getirebilirsin o zaman normal çlışabilir

ben tam olarak jumper ayarını bilmiyorum ve yaanlış bilgi vermek de istemiyorum
sen googleda aratırsın jumper ayarı resmili filan diye orda bulursun veya forumda da aratabilirsin

thermalshock
21-01-2009, 21:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
118 mesaj

sakın o hdd yi alma bozuk onlar ben ettim sen etme iki gün kullandıktan sonra zzz diye bi ses gelmeye başlıyor almaaaaaa sakınnn!!!

Reborn91
21-01-2009, 22:04   |  #5  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj
thermalshock
sakın o hdd yi alma bozuk onlar ben ettim sen etme iki gün kullandıktan sonra zzz diye bi ses gelmeye başlıyor almaaaaaa sakınnn!!!
Ben 3 aydır kullanıyorum hiçbir sorun yok neyden bahsediyorsun? Seagate sağlam bir firmadır pek fazla bozuk ürün çıkartacağını sanmam, çıkarsada değiştirirsin kolayca.

Sistemin birazcık eskimiş sanki sana uptade öneriyorum. Ayrıca da arkadaşların dediği gibi jumperi sata1 konumuda tak ve öyle kalsın.

Banned
12-02-2009, 12:38   |  #6  
Banlandı
1 mesaj
HPQ-User
AJDA sormuş:
ELİMDE BU ÖZELLİKLERE SAHİP BİR PC VE SEAGATE ST3500320AS 32 MB NCQ 500 GB SATA HDD VAR DAHA ÖNCE GARANTİDEN DEĞİŞTİRDİM SEBEBİDE HDD'NİN DEVAMLI TUTARSIZLIK GÖSTERMESİ TAKILIP KALMASIYDI 2. GELEN HDD'DE AYNI SORUNLAR TEKRAR GÖSTERDİ SİZCE BURADAKİ SORUN BENİM PC'DE Mİ YOKSA SEAGATE FİRMASININ ÜRETTİĞİ  ST3500320AS KODLU 500 GB 32 MB CACHE NCQ SATA2 DEMİ

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
AMD SEMPROM +2500
MSI KT6VLRS SATA1 DESTEKLİ
SEAGATE 80 GB HDD
SEAGATE ST3500320AS 32 MB NCQ 500 GB SATA2
512 MB DDR
SAMSUNG 932B+ 19"

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

dostum seagate o modelim hepsini hatalı üretmiş benim de harddisk 2 gün önce göçtü SEAGATE ST3500320AS 32 MB NCQ 500 GB SATA2 aynı bu modeldi bende pc hiç görmüyor bendede başta donmalar oluyordu ben heralde oyun bozuk işlemcide sorun var felan diyordum ama harrdiskler bozukmuş ve içindeki herşeyim gitti bi daha bu markayı almayın derim içinde baya da önemli şeylerim vardı.

Arena yı(o markanın ithalatçısı)aradım gönderin yenisiyle değiştirelim dedi. içindeki verileri istiyorum dedim o da veri kurtarması olmuyor değiştiririz sadece dedi.

sen hemen dosyalarını yedeklemeye bak yoksa yakında pc görmücek hdd yi.

Son Düzenleme: casparov2 ~ 12 Şubat 2009 12:39
jyotish
09-03-2009, 23:49   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Evet kesinlikle hatalı üretilmiş  dün benim elimdeki bozuldu SEAGATE ST3500320AS 32 MB NCQ 500 GB SATA2 ürün bu..

İnternette Seagate sabit disklerin ani bir şekilde tamamen kullanılamaz hale geldiğine dair dedikodular çıkmaya başladı. Anlatılanlara göre cihazlar birden hizmet sunmaya son veriyor ve artık BIOS tarafından tanınmıyor.

Bu durumdan muzdarip kullanıcılar gerçekleşecek olan çökme öncesinde bariz bir şekilde duyulan çalışma sesi gibi hiçbir belirgin sinyal almadıklarını söylüyorlar. Üzerinde işletim sistemi yüklü olmayan ve sadece depolama birimi olarak hizmet eden sabit diskler de bile çökme olayından sonra sistemin açılışını engelliyor. Ancak bozulan sabit diskler sistemden tamamen söküldüğünde bilgisayar açılmaya devam edebiliyor.

Salvation Data veri kurtarma uzmanları çökmeye uğramış sabit disk içindeki verilerin hiçbir zarar görmediğini ama ancak özel müdahale ile çağrılabildiklerini bildiriyorlar. Salvation Data'ya göre bu arıza özellikle SD15 serisinde ortaya çıkan bir firmware hatasından kaynaklanıyor.

Seagate firması ComputerBase portalına yaptığı açıklamada problem ile ilgili bir beyanname üzerinde çalıştıklarını ve bunun en geç yarın yayınlayacaklarını söylediler.

Kaynak : CHIP

Banned
10-03-2009, 00:11   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Seagate disklerin 2008 üretimlerinde firmware hatası var. Tabi tamamında değil. Öncelikle seagatenin sitesinden seatools yazılımını indirerek diskin firmware sürümünü öğrenin.Snrasında bu firmware sürümlerinde hata varmı varsa güncellemesi yayınlanmışmı araştırın. Eğer diskinizin firmaware sürümü hatalı sürümler arasında ise netten güncellemeyi indirip, cdye yazdırıp güncelleyin. Eğer hata yoksa veya güncelleme yayınlanmamışsa garantiye gönderin. İlkinde hata var diye ikincisinde olmaz diye bir kaide yok. Bendede aynı proplemler vardı. Güncelledim işe yaramadı. Gönderdim değiştirdiler ilk işim firmware sürümüne bakmak oldu. Aynı sürümden veya hatalı sürümlerden olsaydı kullanmadan gönderecektim. Bir haftadır kullanıyorum,şimdilik sorun yok gibi.