'' Sen Ne Yaptın, Wall Street Journal '' !!!

Turkish Developer
15-09-2009, 04:18   |  #1  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
671 mesaj

Günümüzde internet kullanımı gelişmiş olsada, bir takım önemli olaylar ve gelişmeler, ilk önce yazılı basın  gazete ve ajanslardan geçer. Heleki birde büyük gazetelerin kamuoyundaki hakimiyetlerini düşünürsek , ciddiyet ve sorumlulukaların'da büyük olduğunun farkına varırız.

Oysa  bu haber biraz farklı. Çünkü haber konusu olan Amerika'da yayımlanan ve büyük tirajlarda olan Wall Street Journal ile dev firmalardan olan Apple' nin patronu Steve Jobs’ ile ilgili.

Bu bir  tesadüfimi yoksa, bilinçli davranış olduğu tartışılır fakat, talihsiz bir durum olduğu gerçek.

Olay şöyleki; Pankreas kanseri olan Steve Jobs , Geçtiğimiz hafta bir ipod konferansındaki kısa sunumu ve konuşmasından karesi,bu saygın gazetenin haberine konu oldu. Konu olmasına oldu fakat; Cadılar bayramı için gazeteye reklam veren büyük ev eşya satıcı şirketlerinden olan Grandin Road in reklam karesiyle karşı karşıya geldi.

Peki ne mi vardı; Gazete sayfasının sağında yer alan reklam ve bu reklam içeriğinde ,cadılar bayramı için reklama hazırlanmış iki iskelet figürü var.Biri direk olarak aynı sayfada bulunan ,ve konferansta karelenen Apple CEO su Steve Jobs un hareketine karşın duruyordu.

Ölüm'ile yaşam arasında mücadele eden ve , kanser hastası olan Apple CEO'su  Steven Jobs 'sıkıntılı döneminde böyle bir konuya malzeme olması büyük bir acı gerçeği doğuruyor galiba. Steven Jobs bu durumdan büyük uzuntu duyduğuda belirtiliyor. 

Wall Street Journal okurları'da bu durumdan büyük rahatsızlık duydu. Büyük gazetenin bu konuda bir özür ve açıklama mecburiyeti var artık.

TURKİSH DEVELOPER
Chip Online

Kırık Çocuk
15-09-2009, 13:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
473 mesaj

Kötü olmuş ya. Ama adam ne bilsin ki onun öyle algılanacağını...

Ahmet Ertuğrul
16-09-2009, 01:39   |  #3  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Editör belki sayfayı hazırlarken fark etmiştir de çok önemsememiştir. Steve Jobs'ın bile üzüleceği aklına gelmemiştir bence.
Dictionary

x

+

?

Null.

ufuk_35
16-09-2009, 02:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

Ben de üzüldüm gerçekten, kötü tesadüf.

Ahmet Ertuğrul    Null. + x ya devam. Ne garip bi hata. Niye oluyo ki forumda.
Grip mevsimi geldi ondan mı acaba. :D

Ahmet Ertuğrul
18-09-2009, 12:49   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Alıntı: Ufuk_35  
Ben de üzüldüm gerçekten, kötü tesadüf.

Ahmet Ertuğrul    Null. + x ya devam. Ne garip bi hata. Niye oluyo ki forumda.

Grip mevsimi geldi ondan mı acaba. :

Opera'yı beta 3'e düşürmüştüm, büyük ihtimalle ondan oluyor.  Niye beta 3'e döndün diye aklına gelebilir nihai sürümü varken. Opera 10'da Unite yoktu o yüzden. Şimdi Unite'ı zaten fazla kullanmadığıma karar verdim. Tekrar yükselteceğim. Opera Unite 10.10 kararlı sürümünde geri gelecekmiş zaten.

Özelden atacaktım konuyu kirletmeyeyim diye ama özel mesaj özelliğini kapatmışsın.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 18 Eylül 2009 12:49
redwhite
18-09-2009, 20:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
249 mesaj

GERÇEKTENDE KÖTÜ OLMUŞ  :s