Senin Önerin ?

samsamsa
08-04-2010, 23:15   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
677 mesaj

Teknik servis açmanı tavsiye ederim iş yaparsın ..yanına kartuş ve toner dolumunu koydunmu gelirinde çoğalır .. işten ne kadar anlarsan anla yaparız diye düşünmemelisin bunun yanında ticaret kafasıda olacak yani dilini iyi kullanacan ki müşteriyi etkileyecen .benden sana tavsiye işi açmadan önce işe gir, çalış, ve gör en azından 3 4 ay işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmek için .. ben 9-10 aydır çalışıyorum 15.000 nufuslu bir ilçede boş durduğum nadirdir.birde unutmadan söyleyim her gördüğüne format atma ;)

Son Düzenleme: samsamsa ~ 08 Nisan 2010 23:19
CarlJohnson
09-04-2010, 00:39   |  #27  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

internet cafe konusunda cidden bulundugun yer onemli bencede :) we teknik servis içinde boyle tabi..yani onlarca rakibin warken kar yapma işini düşünmelisin..bir yandan ps3 daha mantıklı geldi banada..bir de net cafe actın diyelim içinde teknik servis gorevide gorup extra para kazanamazmısn? :) tam anlamam bu işlerdende ondan soruyorum..bazı magazalar wardır ya beyaz eşya der içeri girersiniz içerde telefondan pc ye ondan oyun konsollarına iç çmaşırlara kdr onlarca cesit ürün wardır onun gibi yani..adı net cafe ama içerdeki hizmet daha cesitli olrk:)

bu arada can_yurdakul dostum birsey yazmak istediginde arka arkaya yazıp hem cok yer tutup hemde mesaj sayını artırmak yerine düzenle seceneginden ekleyip daha düzenli ve net sekilde okumamızı saglayabilirsin :) mesaj sayın artmaz ama konuya ve forum uyelerine saygımız olsun :)

Son Düzenleme: CarlJohnson ~ 09 Nisan 2010 00:42
metallcii
09-04-2010, 01:22   |  #28  
OP Yıllanmış Üye
144 mesaj

Hepinize Teşekkür Ederim , Gerçekten Yardımcı Oldunuz , İnternet Cafeden Vazgeçtik ,

Ps3 + Teknik Servis Yapalım Diyoruz ,

Teknik Servis Açılımımız , Format Atmak Veya Parça Değiştirmek Değil , Format Atmaktan Daha Basit Ne Varki Zaten , Dvd Yi Tak Ve Ekranda Yazılanları Uygula , 10 Yaşındaki Çocuklar Bile Format Atabiliyor.

Güleryüz Ve Reklamın İşe Yarıyacağına Çok İnanıyoruz ,

Yeni Fikirler Ve Düşüncelerinizi Paylaşmanızı Bekliyoruz .

ahmet111
09-04-2010, 09:20   |  #29  
Üye
63 mesaj

ps3 gıbı bıyer düşünüyorsan  merkeze ve göruntuye önem vermelısın.tabı ılk onçe oraya ınsanları çekmelısın en azından ılk gun ücretsız vb uygulamalarla zaten oynayan ınsanlar ılk gun memnun kalırsa orayı tercıh eder.

ps3 cafe de kartus-toner vb işler yapıp bı tarafada 2-3 cıft bılgısayar koyup bu işi yapıp kazandıkca ılerletebılırsın 20 bınle baslıcaksan ılk aylar cebınıze zor para gırer.bol sanslar.

durukan61
09-04-2010, 09:31   |  #30  
Yıllanmış Üye
181 mesaj

PS3 açıyosan ilk önce adını duyurmaya bak bence.

clickonline
09-04-2010, 14:54   |  #31  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

Oğlunuz ne iş yapıyor ?

PS Salonu var..

Size verilcek kız yok bizde !!

Gibi olaylar olacaktır..

CarlJohnson
09-04-2010, 16:15   |  #32  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj
Alıntı: clickonline  
Oğlunuz ne iş yapıyor ?

PS Salonu var..

Size verilcek kız yok bizde !!

Gibi olaylar olacaktır..

tabi gelir olarak 2.000 tl ve üzeri birsey soylerseniz elbet alıcak kız cıkar :))
ps3 + teknik servis güzel fikir..tuttugunuz yere dha sonra birkac pc de koyup kücük isler halledebilirsiniz..teknik servis digerlerine oranla daha kazanclı iş :) en azından burda bir bakım bir ugras 20-45 tl..insanlar birseyler alıyor bilgisiyarına takamıyor getiriyor 30 40 tl alıyorsunuz direk :) ps3 te zaten degisilmez genclik kaynagı :) simdiden hayırlı olması dilegimle..artık acarsanız gelismeleri falan yazarsınız bizimde haberimiz olsun :)

can_yurdakul
09-04-2010, 18:33   |  #33  
Yıllanmış Üye
778 mesaj

sahte yazılımlarla ilgisi kim görmüş her cafecinin orjinal yazılımlar kullandığını..

can_yurdakul
09-04-2010, 18:34   |  #34  
Yıllanmış Üye
778 mesaj

ps3 dükkanı açmakla hiç birşey olmaz arkadaşın dediği gibi kız bile vermezler adama elinde mesleğin yok uyduruktan bir şey sonuçta.

durukan61
09-04-2010, 19:35   |  #35  
Yıllanmış Üye
181 mesaj

Babamın arkadaşı cafeden başladı işe sonra teknik servis kurdu. Şuan bulunduğumuz ilin merkezindeki tüm okulların bilgisayar işlerine o bakıyor. Paraya para demiyor. Saçmalamayın. Hem belki evlenmicek o?

can_yurdakul
09-04-2010, 20:15   |  #36  
Yıllanmış Üye
778 mesaj

ne alaksı var biz sadece yardımcı oluoruz arkadşa yanlış birşey solemedik biz.

clickonline
09-04-2010, 21:22   |  #37  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

Paraya para demeyenlerin yolduğu tavuklar bir gün isyan edeceklerdir.

Ayrıca 20 liralık paracaya 45 takma parası alan adam ya hiç dayak yememiş yada matematik sıfır.

Son Düzenleme: clickonline ~ 09 Nisan 2010 21:27
durukan61
09-04-2010, 21:24   |  #38  
Yıllanmış Üye
181 mesaj

Yolmak derken? Bilip bilmeden konuşan insanlardan nefret ederim...

clickonline
09-04-2010, 21:30   |  #39  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

Yolmak derken yolmak dedim işte . Derkeni varmı? Çok güzel öpüyorlar.

Öperken deme sakın :D

durukan61
09-04-2010, 21:35   |  #40  
Yıllanmış Üye
181 mesaj

Adamı tanısan öyle demezsin.

metallcii
10-04-2010, 00:19   |  #41  
OP Yıllanmış Üye
144 mesaj

Benim Evlenceğim Falan Yokya Kim Çıkarıyor Bunları Kim Kim Kim ? :)

Teşekkür Ederim Herkeze Yorumları İçin , Teknik Servis Açacaz Sadece , Ankara / YILDIZ da , Paraya Para Demiyeceğimize İnanıyoruz , Umarızki Öyle Olur .

Tekrar Herkezin İlgi Ve Alakasına Teşekkür Ederim .

clickonline
10-04-2010, 01:07   |  #42  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

Umarım herşey umduğun gibi olur.

can_yurdakul
10-04-2010, 11:09   |  #43  
Yıllanmış Üye
778 mesaj

metalci senin için en iyisi kafana yatanı yapmAN

mete_22
10-04-2010, 15:07   |  #44  
Yıllanmış Üye
377 mesaj

Hayırlı olsun....

durukan61
10-04-2010, 15:43   |  #45  
Yıllanmış Üye
181 mesaj

Hayırlı olsun.

CapanQGLU
10-04-2010, 17:38   |  #46  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Konuya geç kaldım, ama söylemek istediklerimi yazmadan edemicem.

- Konudaki tüm mesajları okudum, herkes mantıklı ve akla yatar önerilerde bulunmuş, hoşuma gitti.
Kafe mi? Teknik servis mi? Konudaki mesajları okurken biraz düşündüm bu kısmı...

Teknik servis hakkında söylemek istediğim kısa ve öz...

Günümüzde teknoloji dünyası o kadar etkili değişimler sergiliyor'ki artık bir evde nasıl bir televizyon olmazsa olmaz, Bilgisayar'da aynı konuma gelmiş durumda...

Daha çok İnternet kafe hakkındaki görüşlerimi söylemek istiyorum...

Bazı arkadaşlar playstation kafelerden bahsetmiş çözüm olarak size bir örnek vermek istiyorum. Benim evimin yakınlarında yaklaşık 5 ay oldu "Game House (oyun evi)" diye bir yer açıldı. İnternet kafe tarzında, tutmuş olduğu dükkan çok büyük çift katlı ve önlü, arkalı (bu durumda büro hizmetleri devreye girer) dükkanın ön kısmını Playstation 2-3 yer vermiş arka kısmını İnternet Kafe yapmış ve bu iki kafe arasında ışıklandırmayla süslenmiş büfe var gelen müşterilere tost, hamburger vs. hizmet vermek için giriş kısmına öğrencilere yardımcı olacak ödevdi, tezdi gibi çıktılar vermek ve hesap ödemeleri için kullanmış, işi aksağına uğratmamak içinse adisyon kullanıyor, dükkanın alt kısmını ise Teknik Servis olarak kullanmış görünüm olarak ve hizmet olarak müşteriyi şok ediyor. Sizde bu tarzda birşey çıkartabilirsiniz.
-------
Zamanı en iyi biçimde kullanabilmek için henüz işin başında iken bir çalışma programı yapmalısınız. Plan, geniş anlamda, tutulacak yol ve davranış biçimi demektir. En önemli bir konu ise dükkan kiralamak, bu aşamada iş yerinde bulunması gereken teknik ayrıntılar vardır.

- Müşteri kitlelerinin bulunduğu yerler
- Rakip iş yerlerinin yerleşimleri
- Enerji kaynakları
- Açık ve kapalı alan olanakları
- Aydınlatma, ısıtma, havalandırma
- Çevresel etkiler... vs gibi.

Bunların yanı sıra sizinde dükkanı kiraladığınız yer, rakiplerinizden mesafeli olmalıdır ve seçtiğiniz yer size yetecek ve işlek bir yer olmalıdır.

Tabi iş sadece dükkan'ı kiralayacak yer bulmak, bilgisayarları almak değil. Bu dükkana başka taraftan bakacak olursak güvenlik sistemi, temizlik, havalandırma vs... o yüzden ince ince işleyip düşünmeniz gerekir.

Bir önemli konunuz daha "İşletmenin Yasal Kuruluş İşlemleri" bu konu çok çok uzun olduğu için fazla bahsetmiyeceğim, çok kafa karıştırır bu kısmı... o kadar zahmetlidir'ki bir girişimci okumaya kalksa vazgeçer o tip birşey bu kısım... neyse konumuza dönelim.
Maliyeye karşı sorumluluklar, Bağ-Kur'a karşı sorumluluklar, Belediyeye karşı sorumluluklar, Meslek kuruluşlarına göre sorumluluklar, Ticaret siciline göre sorumluluklar vs... birde bunların maddeler halinde bildirgesiydi, beyannamesiydi falan uzayıp gidiyor.

Yazdığınız mesajda sizi kınamıyorda değilim, Üniversite öğrencisiyim diye belirtmişsiniz bir iş yeri kurmanın belediyeye olsun, maliyeye olsun sorumluluklarını bilmeniz gerekirdi.

Ben öğrenciyim, sanki bu işin içindeymişim gibi oldu ama gerçekten bu konuda yeterli bilgiye sahibim, emin olabilirsiniz. Pc'lerde korsan yazılım sorun olmaz, işiniz aksamayacak şekilde onu ayarlarsanız, eğer açmaya kararlıysanız. Bu arada işin riski nedir? diye sormuşsunuz bu işin riski Tasarruftur arkadaşım, eğer Tasarrufu gerçekleştirebiliyorsan yürütürsün ama gerçekleştiremiyorsan riske girersin ve iflas edersin.