Server 2003 enterprıse kullanıcı hesabı

Frederick
10-03-2007, 11:51   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Mrb Arkadaşlar dün Server2003 Enterprıse kurdum dogal olarak administrator hesabım var

ve makinemde etki alanı oluşturdum diger makinelaride bu etki alanına dahil ettim burayakadar herşey normal...Benim yapmak istedigim etki alanına ekledigim bilgisayarlara benim belirledigin kullanıcı adı ve parolasıyla login olmaları.
Ama ne hikmetse Kullanıcı oluşturamıyorum (kendi server imde)şöylee bihata veriyo:etki alanı paroları uyuşmazlık gibi vb gibi bişeyler tam olarak hatırlamıyorum

Şimdi nasıl kullanıcı hesabı acabiliriz bunu bilen arkadaşlar varsa bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

onor
10-03-2007, 15:41   |  #2  
Yeni Üye
24 mesaj

tam olarak anlayamadım parola filan derken ne demek istediğini ama once active directory users and computers te bir ou oluştur sonra kullanıcılarını o ounun içinde olştur
bi de galiba komplex parola istiyordur ondan hata veriyor ola bilir
kolay gelsin

pcpc
17-03-2007, 01:40   |  #3  
Üye
64 mesaj

server'ı ilk olarak kurduğunuzda güvenlik ayarları default olarak gelir yani kullanıcılara verdiğiniz parolalar işte komplex olsun,enaz 7 karekter olsun falan.
bunun için gerekli düzenlemeyi administrative tools'tan-domain security policy'den -account policy-password policy kısmından minimum password lenght ile parola uzunluğu,password meet .... disable ile karmaşık olmamasını (1234)verebilirsin ayarlayabiliriz.
sonra default domain controller security'den de aynı ayarları yapıyoruz.

Frederick
23-03-2007, 00:23   |  #4  
OP Yeni Üye
35 mesaj

Sorun çözülmüştür...Yorumlarınız için teşekkür ederim

Son Düzenleme: Frederick ~ 30 Eylül 2007 21:36