Server 2003 kurdum İlk olarak neler yapmam gerek

syntax
24-04-2006, 12:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

server ailesine uzak kaldım artık bulaşmanın vakti geldi ofisimde 4 makine var hepsinde xp pro yüklü server olan makine hepsini görüyo onlarda serverı görüyo ama serverdan bir yeri paylaşıma açtıgım zaman xp olan makineden ulaşamıyorum acc/pass istiyor düzgün bir paylaşım ortamını nasıl kurmam gerek server ıma ne gibi bir rol vermeliyim yardım lütfen

montana
25-04-2006, 09:57   |  #2  
Taze Üye
15 mesaj

selam öncelikle dns ayarlarını yap..sonra active directory kurulumunu yap.Herhalde server makinaya sabit bir IP falan vermişsindir.

memisayata
18-05-2006, 17:16   |  #3  
Yeni Üye
25 mesaj

Montana : selam öncelikle dns ayarlarını yap..sonra active directory kurulumunu yap.Herhalde server makinaya sabit bir IP falan vermişsindir...

evet arkadaşımın dediklerini yaptıktan sonra hepsi görücektir.XP makinaları domain'e ekledikten sonra her kullanıcıya veya toplu olarak paylaşım verebilirsin.
Şu anki durumda görüyorum ki hepsinin çalışma grubu aynı fakat ip adreslerinde bi sıkıntı war....

Kolay gelsin,

stern
22-05-2006, 10:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Bence 4 tane makine için active dirocty falan kurmana gerek yok aslında bakarsan bunun için server kurmanada gerek yok.ama eğer 2003 kurduysan ve gerekli toolları da kuruysan k ben support toolstan bahsediyorum burada cmdkey toolunu kullanabilirsin.Veya daha kolay yolu paylaşımda bulunan dosyalara map özelliği wer ve bunlar bir driver gibi görünsün engüzelide bu sanırım.