Server 2008 Remote App .rdp sorunu

demirbascoskun
07-02-2013, 11:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhaba arkadaşlar.

Bir işyerine server kurulumu yaptım.İşyeri muhasebe programı kullanıyor.Logo tiger plus 5 kullanıcılı.

.rdp ile bunu kullanıcılara kısayol olarak attım.

Programa herbilgisayardan bağlanabiliyorlar herkez kendi kullanıcı adı ve şifresiyle.

Ama sorunum şu:Program normalde 5 ayrı bilgisayarda sorunsuz olarak açılıyor.

Ama .rpd ile açmak istediğimiz zaman program başka yerde kullanılıyor gibi uyarı veriyor.

Bunu nasıl çözebilirim ?

Bu sorunun kabul edilmiş çözümüne hemen ulaşmak için tıklayın
Sistem Bilgilerim
  • Windows 8 Proffessional 64-bit
  • Intel 6750
  • GIGABYTE M41MT
  • nVidia GTS450
  • Microsoft Internet Explorer 10
  • - Kullanmıyorum -
  • 8192 MB
  • Android
  • - Tabletim yok -
emreguduk
07-02-2013, 11:22   |  #2   ÇÖZÜM
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1 mesaj

Logo Tiger da kullanıcı kısıtlaması var. Terminali hangi pc'de tanımlarsan orda çalışır. Mesela a kullanıcısını client pc üzerinde tanımlarsan Logo'nun terminal ayarlarından sadece a kullanıcısı kendi pc'sinde çalışır. Fakat terminalleri server üzerine taşıyabilirsin veya server için ayrı bir kullanıcı satın alman gerek. Bu arada rdp ile kısayol attım demişsin logoyu kurduğun dosyayı ağda paylaş. Hangi pc'ye ağda dosyayı aç kısayolu öyle oluştur sonra aynı pcde terminal tanımlaması yap. RDP'ye gerek kalmaz.

Eğer kullanıcı ofis dışında kullanmak istiyorsa Kullanıcının bilgisayarında sabit ip ver o ipyede modem üzerinden port aç. Uzaktan kendi pclerine bağla.

Umarım anlaşılır olmuştur ve sorunu çözebilirsin.

emreguduk bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
demirbascoskun
07-02-2013, 16:28   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Çok teşekkür ederim ustadım fikirlerinle çok yardımcı oldun.