Service Control Manager 7000 hatası

enversaglik
25-06-2011, 20:08   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 2
86 mesaj

Merhaba Arkadaşlar.
Yine bir sorunla karşınızdayım.
XP Pro kullanıyorum. Herşey normal. Sorun yok. Ancak;
 PC'yi her açtığımda Service Kontrol Manager 7000 hatası veriyor.
Hayli araştırdım. Ancak bir neticeye ulaşamadım.
Bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Yardımı Geçen herkese ve Forum'u hazırlayanlara Teşekkür eder Hayırlı ve sağlıklı günler dilerim.
İşlemci: 3.00 Ghz İntel pentium 4. Ram: 1 Gb.
Antivirus Prog. Avira P:E
İE. Google

ekran kartı
25-06-2011, 21:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Msconfig'ten gerekli şeyleri devre dışı bırakmayı deneyin. Açılışta çalışan bir şey olup olmadığını anlamak için lütfen açılıştaki tüm ögeleri devre dışı bırakıp bilgisayarı yeniden başlatın. Sonucu buraya yazın.

enversaglik
26-06-2011, 10:22   |  #3  
OP Üye
86 mesaj

Günaydın ekran kartı.
msconfig'den Sistem Yapılandırma Yardımcı Programı'na giderek Başlangıç segmesindeki programların hepsini devre dışı bırakıp PC'yi restart ettim. Cihaz açıldıktan sonra Ekrana bir yazı geldi. Özetle;
"Normal başlatmayı seçin. Sisitem Yapılandırma Yardımcı Programını kullanarak değişiklikleri geri al"
şeklinde idi.
Bu işlemi yapmadan önce Olay görüntüleyicisini kontrol ettim. Cihazın açılışı esnasında;
Service Control Manager 7000 hatası yine vardı. Bu hata tam cihazın başladığı saatte meydana geliyor.
Ondan sonra Service Control Manager 7036 ve 7035 gibi 20 ye yakın başlık çıkmış ve bunlar normal gözüküyor. Yanı herhangi bir hata gözükmüyor. Durum bundan ibaret.
Saygı ve selamlarımla hayırlı günler dilerim.

ekran kartı
26-06-2011, 17:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Bu bahsettiğiniz hatayı olay defterinden mi takip ediyorsunuz? Ben de olay defterini açtığımda sayısız uyarı ve onlarca hata ile karşılaşıyorum. Hiçbiri umurumda değil. Karşıma gözümle gördüğüm sorun çıkmadığı için sorun yok. :)
Şunlara gözatın:
http://support.microsoft.com/kb/314357
http://social.technet.microsoft. ... art-operations.aspx
http://forum.mshowto.org/genel-4 ... anager-7000-hatasi/
Bu arada o ekrana gelen yazı standarttır. Başlangıçtan programları devre dışı bıraktıktan sonra o gelir. O kutucuğu seçip çıkın bir daha gelmez. Bu arada başlangıç ayarlarını eski haline alabilirsiniz.

Son Düzenleme: ekran kartı ~ 26 Haziran 2011 17:53
enversaglik
27-06-2011, 08:43   |  #5  
OP Üye
86 mesaj

Sayın ekran kartı. Tekrar Hayırlı günler. İlginiz için çok teşekkür eder sağlıklı günler ve hayırlı çalışmalar dilerim. Selamlarımla....

enversaglik
28-06-2011, 07:08   |  #6  
OP Üye
86 mesaj

Sayın ekran kartı. Size ve diğer arkadaşlara ve de herkese günaydın

Service Kontrol Manager 7000 hatası hatasını hallettim. Bilgi olsun diye sizlere anlatmak isterim.
Hatanın üzerini çift tıkladığımız zaman hatanın kaynağı belli oluyor.
Bende bir wireless adaptor vardı. Yakın geçmişte format attım ve sonra bu wireless'ın sürücüsünü yüklemiştim. Fakat ne oldu bilmiyorum bu wireless'ın programı silinmiş olduğunu farkettim.
Tekrar kurduğumda yukarıdaki hatanın oluşmadığını gördüm. Herkese hayırlı günler. Selamlarımla...