Services.exe Hatası

turksoftware
14-09-2006, 00:57   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,015 mesaj

Benim arkadasıma bilgisayar açıldıktan sonra Services.exe baslıgı altında kucuk bır pencere gelıyor Hata ayıkla bırde kapat seceneklerı bulunuyor,kapat'a basınca pc'yi kapatmaya calısıyoruz,kapanmıyor oyle takılıp kalıyor normal o hatayı gormezden gelıp kapatmaya calısırıyoruz yıne kıtlenıyor we kapanmıyor Şuan sadece avg,ad-aware se,spybot&search destroy,spy sweeper ıle tarattık yalnız kaspersky 6 avast,norton ıle taratmayı dusunuyoruz Orda güvenlik duvarını aktıve edemedıgımızden sanırım bır kac trojan yemıs arkadas.Ama templorary ınternet fıles'ta uzantısı sıldık ama onlarıda sorun devam ediyor,Sanırım services.exe system32'de.Kapanırken  60 sanıyeden gerıye  dogru saymaya baslıyor sonra takılıyor Sayım olurken orda hata uzantısının system32 de oldugunu gorduk o hatayı werıyor sonra işte sadece wallpaper gözüküyor orda kilitleniyor bu arada pc internete bağlı,yardımcı olursanız çok sevinecem şimdiden teşekkürler saygılar...

Son Düzenleme: turksoftware ~ 14 Eylül 2006 01:02
ozzeybek
14-09-2006, 10:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
357 mesaj

Servislerinde hangi hata kodunu alıyorsun ??? RPC mi ???

turksoftware
14-09-2006, 12:12   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

Sadece services.exe baslıgı altında hata veriyor dediğinizi biraz daha açarsanız sevinirim...

delikanli53
15-09-2006, 01:55   |  #4  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

anladığım kadarıyla virüs internet bağlantısını kullanıyor. (hatırlarsanız isas dosyası gibi) sen modemi fişe takma avast ve diğer daha iyi yazılımlarla tarat.
--olmadı mı? d veya c sürücüsünda onun dosyası vardır onları sil.
--masa üstü sağ buton özellikler masaüstü-masaüstü özelleştir-web bu kısımdaki internet bağlantısını sil.

--sistemi geri yükle

--keşke norton ghost ile imaj alsaydın imajı geri yükle diyecektim.

-- ee başka çare kalmadığına göre bi format atıver Kahkaha

bu arada teprory internet files klasöründen sildiğin o dosya regedit te kayıtlı olduğunu unutma orda silmezsen olmaz. ama tabi sileceğin şeye çok dikkat et sen iyisimi regedit e dokunma Gülümseme

PcMaKeR.Serdar
15-09-2006, 10:08   |  #5  
Taze Üye
11 mesaj

Yukarda anlatılanları silme işlemleri güvenli modla yap derim normal modda girersen virus kendini belleğe atıyor va bazı virusler çok pislik olabiliyor ne gibi dersen bellekten kaldırsan bile içindeki kod tekrar kendini çalıştırıyor. 60 saniye olayını durdursan bile services.exe windowsuna kurulan birçok servisi çalıştırdığından servislerin çoğu çalışmaz. Sen güvenli modda aç yada awastın dos taramasını kullan. Böylelikle virusu daha kolay kaldırırsın. Sp2 yüklü değilse mutlaka yüklemelisin. Microsoft bu Windows Xp bu güne kadar gelen en açıklı İşletim sistemi sanırım :P. Kolay gelsin. Bu arada Sistem Geri Yükleem yapma. Windows Viruslu Dosyayıda Sistem geri Yükleme Noktasına Atıyor. Antivirus yazarların çoğu önerisi budur. (Mesela Symantec firması)

flake85
22-03-2009, 20:03   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Merhabalar,

Şu an bilgisayarımda 2 farklı işletim sistemi kullanıyorum.Ubuntu ve de Windows XP. Bu sabah windows oturumum açmak istediğimde,oturum parolamı girdikten sonra "internal buffer overflow " hatası verdi.Ve de windows oturumum açılmıyor malesef.Güvenli kip te çalıştırmayı da denedim,sonuç vermedi.

BU konuda bi fikriniz var mı acaba? format atmaktan başka çare var mı acaba???

S.

mancukya
22-03-2009, 20:07   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Avastmi iyi taratsinne yapacaksa avast.

Arkadasim sistem geri yüklemeyi kapat combofix yada ona benzer kurulmasiz 2 3 temizleme programini f8 ile güvenli modda tarat ve temizlettir sistemin malwarelarin birazindan kurtulunca kaspersky yada antivir kur anti malware ile bunlardan birini takviye yaptir sistem geri yükleme kapali sekilde tarat ve son rötüsü ver kolay gelsin.

Son Düzenleme: mancukya ~ 22 Mart 2009 20:09
trinity
22-03-2009, 20:10   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

sistemini sorunu yaşamadığın bir tarihe geri yükleyebilirsin..
bu işe yaramazsa buna bakın: