servisin cevabı

derttüccaarı
21-04-2008, 15:25   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
98 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2008

benim iyi bir ekran kartı kullanmam için güç kaynağımın en az 400 vat olduğunu biliyorum bendeki güç kaynağı 230 W bunun üzerine bilgisayarımın servisine (benim bilgisayarım markalı olduğundan dolayı markası ise cbox)

şöyle bir mail attım:

"iyi günler benim kasamdaki güç kaynağı 230 Watt ama güclü bir ekran kartı almam için enaz 400 Wattlık bir güç kaynağına sahip olmam gerekiyor piyasadaki Güç Kaynakları benim kasa ile uyum sağlarmı yoksa cbox kasalarının güç kaynakları kendine özgümü eğer öyleyse ne yapmalıyım"

onların cevabı ise:

"Cevap Tarihi 18.04.2008 10:33:08 İlgili Stok  CBOX BLAZER FX675 BYZ E6750 2.6G 1G 320G DRW LNX
Çağrı Durumu  Kapandı Takip Eden  Fatih YILMAZ
Mesaj İçeriği  Merhaba, Öncelikle ürünlerimizi tercih ettiğiniz ve destek paylaşımda bulunduğunuz için tarafınıza teşekkür ederiz.Emre bey, Blazer FX serilerimizde kullanılan güç kaynakları 300 Watt'tır.Piyasada bulunan ATX power'lar uyum sağlamayacaktır. Teşekkür ederiz.İyi günler. Saygılarımızla. CBOX Destek Ekibi."

diye mesaj attılar ama doğru söylüyorlar gerçekten benim PC'ye satılan güç kaynakları uymuyor bende bunu denedim çünkü benim kasanın dokuz tane fan var onlara uygun olmalı. birde içindeki güç kaynağı diğerlerine göre küçük.

Şimdi ne yapmalıyım aslında zotac 9600gt yada ati hd 3850 ekran kartlarından birini almayı düşüyordum bu kartların 230 W Güç Kaynağında çalışır mı, performansı ne olur? Deli

Banned
21-04-2008, 15:57   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2008

 

0

Alacağınız sistemin ne kadar ileriye dönük olacağı sizin malı alırken verirken kararınızdır.Hiçbir şekilde servisi veya aldığınız üretici/satıcı firmayı cihazınızın yükseltme işleminde uygun olmamasından dolayı suçlayamazsınız.Hatta aldığınız sistemin yetersiz olması ilede suçlayamazsınız.Alırken inceler bakar, beğenirseniz alırsınız. Hem satıcı hem üretici hemde servis yalnızca sınırlı sürede üretim hataları ve mevcut donanımların yedeği temini ile sorumludurlar. Garanti kapsamında her türlü arızanız için garanti bitimindede (sanırım bu süre 10 yıldır) arızalanan cihazınızın orjinal parçaların temini ile sorumludurlar.Örneğin 2000 yılında garanti kapsamında almış olduğunuz bir bilgisayarın ekran kartı yandı ve başka kartlarda buna uyum sağlamıyor  ve sizde bu karttan bulamıyorsunuz.servise müracaatınız halinde servis ücret karşılığında bu donanımdan size temin edip gerekli tamiratı yapmak zorundadır.Sorununuzda ise siz uygun mu diye sormuşsunuz onlarda kibarca hayır değildir başınızın çaresine bakın demişler. Bunun için defalarca aynı konudan açıp pilavı her öğünde sofraya koymanıza gerek olmasa gerekir.


Tavsiye çözüm yolu.
1. Gereksiz fanlardan kurtulun , gerekirse kasayı değiştirin.
2. Yeni alacağınız PSU nun sisteminize uyum sağlaması için anakart bağlantı pin sayısını desteklemesi yeterlidir. Bunun için pin eşitleyici kablolar mevcuttur.Uyumsuz bütün PSU ları bu tür kablalarla uyumlu şekilde kullanabilirsiniz.