servisin cevabı

derttüccaarı
18-04-2008, 20:06   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
98 mesaj

benim iyi bir ekran kartı kullanmam için güç kaynağımın en az 400 vat olduğunu biliyorum bendeki güç kaynağı 230 W bunun üzerine bilgisayarımın servisine (benim bilgisayarım markalı olduğundan dolayı markası ise cbox)

şöyle bir mail attım:

"iyi günler benim kasamdaki güç kaynağı 230 Watt ama güclü bir ekran kartı almam için enaz 400 Wattlık bir güç kaynağına sahip olmam gerekiyor piyasadaki Güç Kaynakları benim kasa ile uyum sağlarmı yoksa cbox kasalarının güç kaynakları kendine özgümü eğer öyleyse ne yapmalıyım"

onların cevabı ise:

"Cevap Tarihi 18.04.2008 10:33:08 İlgili Stok  CBOX BLAZER FX675 BYZ E6750 2.6G 1G 320G DRW LNX
Çağrı Durumu  Kapandı Takip Eden  Fatih YILMAZ
Mesaj İçeriği  Merhaba, Öncelikle ürünlerimizi tercih ettiğiniz ve destek paylaşımda bulunduğunuz için tarafınıza teşekkür ederiz.Emre bey, Blazer FX serilerimizde kullanılan güç kaynakları 300 Watt'tır.Piyasada bulunan ATX power'lar uyum sağlamayacaktır. Teşekkür ederiz.İyi günler. Saygılarımızla. CBOX Destek Ekibi."

diye mesaj attılar ama doğru söylüyorlar gerçekten benim PC'ye satılan güç kaynakları uymuyor bende bunu denedim çünkü benim kasanın dokuz tane fan var onlara uygun olmalı. birde içindeki güç kaynağı diğerlerine göre küçük.

Şimdi ne yapmalıyım aslında zotac 9600gt yada ati hd 3850 ekran kartlarından birini almayı düşüyordum bu kartların 230 W Güç Kaynağında çalışır mı, performansı ne olur?Beğenmedim

Alibaba
18-04-2008, 20:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

300 wattlık bir kasaya 9 fan mı koymuşlar? nedir o bilgisayar kasası mı kuluçka makinesı mı?
300 wattla direkt rezistans kızartsan bile soğutmak için 2 fan yeter yahu. üstelik o fanlar da elektrikten pay alıyor.

PSU alıp kasaya takıcam diye uğraşacağına komple bir kasa al geç, ne diye cebelleşiyorsun. zaten PSUyu söktün mü kasa tenekeden ibaret bir kutudur. uyumsuz kabloları olduğuna göre, sadakat gerektircek bir yanı da yok.

o PSU ile söylediğin ekran kartlarını çalıştıramazsın.

dogancanafl
06-02-2010, 16:36   |  #3  
Taze Üye
14 mesaj

Bence herkes bir oyun konsolu edilmeli bu tür sorunlarla karşılaşmamak için ama şunu söyliym GTX 295 + CoreQuad 2.8 Ghz 8 GB DDR3 Ram'li bir bilgisayar Her iki konsoldan daha iyi görüntü kalitesi sunabilecek durumda ama oyun firmaları PC'ye oyun yaparken hep en kötü sistemi düşünerek yapıyor bu yüzden sistemimizden tam verim alamıyoruz.Xbox360lar ve PS3'ler aynı standartta olduğu için oyunlar o standarta göre yapılıyor