ses aygıtı bulunamıyor

HPQ-User
01-01-2009, 01:14   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

arzu sormuş:
Bilgisayarım çöktü.Format atıldı.Eve geldiğinde ses dosyalarını çalamadığını farkettim.Ses kartı yoktur.Ses aygıtı yoktur.Ses sürücüleri yüklenmemiş.Ses sürücüsü yükleyin.gibi uyarılar alıyorum.Ama bilgisayar hakkında çok az şey bildiğim için yükleyemiyorum.Ana kartla beraber verilen cd'yi takıp deniyorum ama yüklemenin sonuna doğru tamamlanamıyor diye uyarı çıkıyor. Ne yapmam gerekir?Açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Sistem üreticis:MICRO-STAR INTERNATIONAL
Sistem modeli :MS-7253
İşlemci:AMD Processor model unknown,MMX^3d Now; 2.4 Ghz
İşletim sistemi:Microsoft Windows XP Professional(5.1;Yapı2600)
Bıos;)Phoneix-Award Workstation BIOS v6.00PG
Anakart:MSI--G71-MV31011

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

megaloman
01-01-2009, 01:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
588 mesaj

şöyle yapın..
başlat-ayarlar-denetim masası-program ekle kaldır..burda ses driveri ile ilgili yüklemiş olduğunuz bütün herşeyi silin..daha sonra bilgisayarıma sağ click yapın-özellikler-donanım-aygıt yöneticisi..burda sarı soru işarate şeklinde ses sürücü simgesi çıkacak karşınıza.o simgeye tıklayıp sürücüyü yeniden yükle yapınız.bu arada anakart cd'si takılı olsun.sürücüyü otomatik yükleyin..

bu şekilde deneyip sonucu yazarsanız değişik şekildede yardımcı oluruz...

Metal_Milita
01-01-2009, 01:37   |  #3  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Ses Driver yüklemesi biraz sıkıntılıdır öncelikle Chipset in yüklü olduğundan emin olur sonra Aygıt Yöneticisinde Sistem Aygıtlarında PCİ Device aygıtının tanıtılıp tanıltılmadığına bakın eğer üzerinde sarı ünlem işareti varsa driver cd sinden ses driver ı bulup High Definition Audio ses yaması vardır onu yükleyin kb888111 olarakta geçer ismi onuda yükleyin ve sonra sürücüyü güncelleştir diyerek yol göstermeden otomatik buldurun olmazsa tüm driver ı kaldırıp baştan yüklemeyi deneyin mutlaka bir sonuç çıkar

Recep Baltaş
01-01-2009, 02:03   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Bir sunucu seçip indirmeye başlayın:

MICRO-STAR INTERNATIONAL MS-7253 Realtek HD Audio XP Sürücüsü: