Ses Gıtmıyor Muzık Gıdıyor

KaaNTr
22-05-2014, 20:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

1 gün once ses sorunsuzdu ama geldım eve ses gıtmıyor karsımdakıne ama muzık actıgımda sadece muzık gıdıyor ses kapatma acma tusu seside gidiyor benım ses gıtmıyor daha 1 ?hafta once ıstanbul bılısımden aldım sorun bılgısayarda bence ses ayarlarında bılen soylen lutfen 2 kulaklık var 2 side aynı hersey arastırdım....

mehmet_93
22-05-2014, 21:18   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

büyük ihtimalle mikrofon ayarları bilgisayarın ses çıkışı olacak şekilde ayarlanmış. Öncelikle ses kartınızın kendine ait programı varsa onun ayarlarını güzelce bi inceleyin.Orda bi yerde kesin vardır. Modelden modele dğeiştiği için genel bi şey belirtemeyecgim.Deneye deneye bulursunuz. Araya başka etkenlerin girmemesi için ses kaydı için öncelikle sistemin ses kaydedicisiyle test yapın. Onda kaydedene kadar uğraşın. Eğer onda kayıt ediyorsa ses kaydı için kullandığınız programın ayarlarını inceleyin. Kulaklıklık takma sebebinizi anlayamadım ? mikrofon sorunu değilmiydi ? bilgisayar için ses çıkışına takılan mikrofon telefondaki gibi mikrofon işlevi görmüyor diye biliyorum.

KaaNTr
22-05-2014, 21:37   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

1. hocam sarkı dinlediğimde o dınledıgım sarkı karsı taraf dınleyebılıyor

2. karsı tarafa muzık sesı gıdıyorsa benım sesım nıye gıtmıyor onu diyorum

mehmet_93
22-05-2014, 21:42   |  #4  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
593 mesaj

açıklayayım sisteminde ses girişi olarak mikrofon değilde hoparlör ayarlı ise yani bilgisayarın sesleri mikrofondan değilde hoparlörden almaya ayarlı ise doğal olarak dinlediğin müziği seninle birlikte karşı tarafda dinleyecektir ve senin sesin karşıya gitmeyecektir.

KaaNTr
22-05-2014, 22:03   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

ne yapıyım veriyim tw siz yapın yada muzık gıdıyorda benım ses nıye gıtmıyor cok anlamsızca

mehmet_93
23-05-2014, 00:04   |  #6  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
593 mesaj

telden girdiğimden team desteği veremiycem ama tavsiyem ses kartınızın bir programı varsa ondaki mikrofon ayarlarını yoksa sistem ses ikouna sağ tıklayınca gelen kayıt aygıtları seçeneğinden mikrofonunuz için gerekli olan ayarı bulmak. Mevcut durumunuzuda karşı taraf sizin duydugunuz müziği duyuyormus gibi düşünmeyin o hoparlöre aktarılan sesi duyuyor. Yani sizin hoparlörünüz bozuk olsa ve siz sesi duyamasanız bile duyacaktır o sesi. (Siz sanırım karşıya müziğin gitmesini: mikrofon müziği algılıyor ama sizi algılamıyor gibi anladınız ama anlattığım üzere mikrofon aktif değil ses direk hoparlör üzerinden aktarılıyor.)

KaaNTr
23-05-2014, 23:48   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

hocam bana adım adım soylesenız 1. 2. diye uzun yazıyosunuz kafam karısıyo :)

mehmet_93
24-05-2014, 11:52   |  #8  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
593 mesaj

1)yakınında pc den anlayan bi arkadaşın varsa ondan yardım al yoksa
2) ses kartınızın driveriyle birlikte bir program kurulmuşsa o programı açın.
3)mikrofon ayarlarını bi güzel kurcalayın
4)ses kartınızın ek programı yok ise ekranını sağ altındaki ses simgesine sağ tıklatın
5)kayıt aygıtlarını seçip orada mikrofon seçeneğinin aktif olmasını sağlayın.
6)bunları yapabilmiş veya yapamamıs iseniz yinede bi sisteminizde başlat bölümüne "ses kaydedici"  yazıp gelen programda ses kaydı yapmayı deneyin
7)ses kaydedici sesinizi alıyor ise görüntülü konuşma programınızın ayararını kurcalayın.

KaaNTr
25-05-2014, 20:25   |  #9  
OP Taze Üye
6 mesaj

hocam bende realtek var ama ınternet uzerınden kurdum sılıyımı hicde anlamam mıc ısınden :S