Ses kalitesi nasıl arttırılır

Stormtrooper
27-06-2015, 02:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
16 mesaj

Merhaba arkadaşlar. 

Ufak bi sorum olucak hatta edebilirseniz yardımınızı rica edicem.

Elimde ben ve arkadaşlarımın olduğu kısa bi video var.Ben ve başka bir arkadaşım iddaya girerken kayıt amaçlı çektiğimiz bi video.

Fakat gün geldi iddayı kazandığı idda ettiğimde kayıtın anlaşılmadığını ve kötü olduğunu söyledi.

Hırs yapmasamda kişisel olarak önemli bir konu olduğu için size danışmak istedim.

Video 23 saniye ve kimi yerde benimle birlikte olmak üzere maximum 3 kişini sesi duyuluyor.

En azından seslerimizi daha net ve temiz alabilmemin bir yolu varsa paylaşırsanız sevinirim.

İyi günler. Şimdiden Teşekkürler.

Sistem Bilgilerim
RocKhan
27-06-2015, 07:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
153 mesaj

En baştan yeni bir kayıt alacaksanız mikrofonla kayıt alan bir sistem öneririm, bu kayıt aldığınız sesi daha sonra pc ortamında video edit programlarından birini kullanıp, senkron ayarlarını doğru yaptığınızda daha sağlıklı bir sonuç elde edilir. Android ve IOS telefon ve tabletler için satılan minik mikrofonlar var, bunlar da telefonun kendi ses alma yerine göre kayda alacağınız sesi daha iyi alırlar. Örnek:https://www.youtube.com/watch?v=0uCTpi95M0A

Mevcut sesi daha iyi hale getirmek için ise, google da dip ses temizleme yazıp o konu üzerinde çalışmanız gerekir, Reaper, Audacity, Cubase ve benzeri programlarda Ekolayzır plugin kullanımı öğrenirseniz, insan sesinin bulunduğu frekansları yükseltip, 100hz altı ve 13kHz üstü frekanslara kesme işlemi uygularsanız dip ses, hışırtı vb kirli sesleri de temizlemiş olursunuz.

Tabi bu işlem iki örnekle gösterilip yapılacak bir şey değil, zor bir şey de değil ama bol bol okumanız ve konularla ilgili youtubeda videolar filan izlemeniz işinize yarar. Youtube'a ''dip ses temizleme'' yazın videoları izleyin aynı şeyi google'a yazın konuyla ilgili alternatif yöntemleri okuyun, işinize yarar.

MrForjest
27-06-2015, 16:38   |  #3  
MrForjest avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
37 mesaj

Bu program 'http://bit.ly/1LMS2jY' fazlası ile işinizi görür.