ses kartı olmama gibi birşey olabilirmi?

HPQ-User
02-03-2009, 20:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

adaglarbas sormuş:
Ben bilgisayarımı alalı 15 ay oldu ve hala görüntülü konuşma yapamıyorum.Ne zaman bir görüntülü konuşma daveti gelse hemen ses kartı yok diye uyarı veriyo,ne yapmam lazım bilgilendirirseniz çok sevinirim...İyi çalışmalar,şimdiden teşekkür ederim...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Bilgisayarım toshiba satellite pro A 120 özelliğini taşımaktadır.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506; .NET CLR 1.1.4322)

Fattur
02-03-2009, 20:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Laptoplarda vardır.Driverda bir problem vardır veya kayıt aygıtlarından aygıtı seçmemişsinizdir veya mikrofonunuz yoktur..

kudretisci
03-03-2009, 10:49   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

ses kartın bozuk olabılır yada tanıtılmamşı olabilir ses kartını vede mıkrofonu falan tanıtırsan belki sorun düzelir

Banned
03-03-2009, 11:09   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

görev çubuğunda ses kartı simgesi olmalı hoparlör şeklinde ona sağ tıkla ses aygıtlarını seç orada hoparlör çalışıyor ibaresini görmelisin göremiyorsan pencerenin içine sağ tıkla etkin olmayan aygıtları göster de oradan aktifleştir bu sonuç vermezse aygıt yöneticisinden ses kartını bulup durumuna bak çalışıtor ve sürücü yüklü gözükmelidir burada bi problem varsa sürücüsünü yükle

Son Düzenleme: aapociapo ~ 03 Mart 2009 11:10
OnlyMann
03-03-2009, 11:20   |  #5  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Masaüstünde Bilgisayarım sağ tuş gelen ekranda Donatılar Sekmesinden Aygıt Yöneticisinden Ses kartı ile ilgili alanları kontrol ediniz. (! veya ?) ile başlayan alanlar olabilir. Bunun anlamı gerekli tanımlamalarda (driver) sorun var demektir. Muhtemelen ses kartıda bu şekilde gözüküyor olabilir. Yoksa bile aşağılarda Ses ile ilgili alanda da yine aynı şekilde sorunlu tanım varsa ona bakmak gerekir.

İlgili siteden makinanızın modeline göre gerekli sürüleri (işletim sisteminize uygun -windowsunuza- olan) indirip yeniden kurmanız sorunu çözecektir. Ayrıca herhangi müzikleri dinleyebiliyormusunuz? Yani ses duyabiliyormusunuz.

Eğer ses duyuyorsanız, msn de gerekli ayarları yapmanızda sorun var demektir. Ki yukarıda arkadaşların dediği gibi Msn menülerinden Araçlardan Görüntü ve ses ayarlarını yapmanız (burada ses kartınızı seçmeniz ve test etmeniz) gerekir. Test sonuçlarına göre yorum yapmak daha uygun olacaktır.