ses kartı sorunum

Serhat Soydan
30-07-2015, 12:47   |  #1  
Serhat Soydan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
17 mesaj

merhabalar bu gün win 10 pro sürümüne geçtim  fakat  geçtikten sorna farkettim ses yok  takılı aygıt felan yok diyor  kulaklıgı tkaıyorum  ses in yanında bir x olusuyor cıkarıyorum x gidiyor ses yüzdesi gleiyor cok garip  high definition audio aygıyı yüklü arka jaka da  ön jakada denedim yok  simdi diyeceksiniz driver kur  kurdum realtek kurdum ama o pc mi görmüyor sanki realtek benden yeniden baslatma istiyor ypaıyorum pc yi açtıgımda realtek kurulmus olmuyor win 7 de kullandıgım idt audio driverini kurmayı denedim ama oda nafile uyumlu olmadıgı için kurulmıuyor   yabancı bi arkadaş  

I had a same problem on HP Envy 23 1080jp All in one desktop PC.

I can solved as following.

1. Select IDT High Definition Audio CODEC on Device Manager.

2. Select Driver tab.

3. Click Update Driver... button.

4. Select  -> Browse my computer for driver software.

5. Select -> Let me pickup a list of device drivers on my computer.

6. Select  High Definition Audio Device (Not  IDT High Def...  this is important.) and click Next.

Appears Warning message, but reply Yes.

7. ! Windows has successfully update your driver software.

Key is step 6.   bunu yazmıs  ve  cogu kişide işe yaradıgını soluyor ama anlamadım burdakileri ne demek istiyor acaba ve ben bu driver işini ne yapmalıyım   ayrıca  win 7  varken de bu sorun vardı  fakat  bi şekilde olmustu nasıl oldugunu hatırlamıyorum  ses kartım  biraz eski oldugu için böyle sanırım  relatek  kabul etmiyor ıdt kabul ediyor fakat  ıdt  yi de  win 10  kabul etmiyor  anlamadım ne yapacagımı  ortada  baska  varmı  driver anlamadım  driver programlarıda care etmiyor dedigim gibi  normalde  ses işareti  gayet duruyor fakat  jak lara bir şey taktıgımda pat  ses  işaretinin orda  x  geliyor takılı kulaklıg  ses aygıt çıkısı felan yok diyor  eger  bi şey bulunamıyorsa  lütfen yuakrıdaki  yazdıgım  yabancı  iletide  ne  yapılmıs onu  söyleyin birçok arkadaş  o  sorundan çözmüş